Вівторок, 12 квітня 2011, 21:36

Вибір і намотування шнура

 

У цій статті ми не будемо торкатися риторичного запитання "що краще ліска або плетінка"?, а перейдемо відразу до купівлі і намотування шнура. Якщо ви використовуєте ліску для фідера, то намотування буде аналогічним.

 Отже, який шнур для фідера?

На ринку і в магазинах великий вибір шнура (плетінки) різних перерізів і кольорів. Але давайте подумаємо на яку рибу розраховує фідерист. Звичайно кожному з нас хочеться упіймати свого велетня, і звичайно ми цього доб'ємося, але при риболовлі на фідер основну частину улову складає лящ, підлящ, невеликий сазан, плітка, густера, червонопірка, карась, синець, які рідко попадаються вагою більше за одне, двох, трьох кілограмів. Короп побільше в основному зустрічається на риборозплідних ставках, але для нього і метод лову інший.

А для наших трофеїв достатнім діаметром шнура буде 0.08 - 0.14мм.

Менший діаметр шнура дозволяє зробити закидання далі, на нього слабше впливає бічний вітер і снасть менш зносить течію. Але він з легкістю перерізується черепашками, якими так багато усіяні бровки і перекати, де саме і любить годуватися риба. Так що діаметр 0,12 - 0.14 буде оптимальним.

Що стосується кольору то тут діло смаку, хтось віддає перевагу шнуру максимально замаскованому під водну гладінь, хтось вибирає пояскравіше, щоб добре бачити його при підмотуванні котушки на фідері.

Виробників шнурів багато, рекомендувати якусь певну марку, справа невдячна. На нашому ринку часто один і той самий шнур для фідера, залежно від партії, може абсолютно відрізнятися за якістю. Так що краще купувати в перевірених магазинах і продукт відомих брендів.

Отже шнур для фідера куплений, тепер намотаємо його на вибрану котушку. Шнур необхідно намотувати майже до краю, відступивши лише 1,5 - 2 мм.

Шнур на шпулі

Якщо намотати шнур до самого борту шпулі то при закиданні фідера відбуватиметься скидання петель, і відповідно заплутування нитки.

Купленого шнура може бути і 100 метрів і 150, а на шпулю влазит наприклад 200 метрів. Як же розрахувати необхідні 1-2 мм до краю бортика?

Для цього нам і знадобиться запасна шпуля, яка йшла у комплекті з котушкою. Маючи аналогічну місткість вона допоможе нам доточити необхідну кількість недорогої ліски (наприклад діаметру 0,2) або капронову нитку.

Багато рибалок замість доточування ліскою підмотують на шпулю декілька шарів ізоляційної стрічки, тим самим збільшуючи її діаметр. Але цього робити не варто оскільки при жарі розтоплений клей з ізоляції потрапить на плетінку, а це приведе до її повної заміни.

Отже, встановлюємо на котушку для фідера запасну пластикову шпулю і кріпимо її на нижньому коліні вудилище. Протягуємо шнур через єдине кільце, і прив'язуємо його до шпулі. Котушку з шнуром краще опустити у воду, тоді м'який шнур щільніше ляже, і дасть необхідну точність намотування.

Однією рукою обертаємо котушку, намотуючи шнур, а інший притискуємо шнур до вудилища, створюючи необхідне натягнення і щільність намотування. Після того, як шнур намотний, дивимось: якщо по самі вінця шпулі відстань більша за необхідну, тоді доточуємо ліску. Брати можна будь-яку ліску для цього, в процесі лову на фідер брати участь вона не буде.
Ліску та шнур потрібне зв'язати між собою. Для цього може підійти такий вузол:

Після цього домотуємо ліску, не забуваючи створювати натягнення при намотуванні. До краю борту повинна залишитися відстань приблизно в 1,5-2 мм.

Знімаємо цю шпулю і опускаємо у воду, ставимо металеву, кріпимо за нею ліску і перемотуємо доточену ліску і шнур у зворотному напрямку.

Не забувайте при намотуванні шнура чи ліски створювати натягнення!

Як варіант можна пропускати шнур або ліску між сторінками книги, затискаючи її при цьому колінами.

Корисно також знати як вибрати повідці для фідера.


Котушка з плетінкою

Схожі статті для освоєння рибалки на фідер:

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Головна сторинка |   Карта сайту  |
Використання матеріалів сайту тільки з активним гіперпосиланням на сайт http://feeder.in.ua