Вівторок, 12 квітня 2011, 01:19

Вибір котушки для фідера

Отже про вибір фідера ми поговорили, тепер настала черга вибору котушки. Деякі фірми стали випускати котушки призначені саме для лову на фідер. І моделі ці не погані. Але і більшість наявних в продажі котушок підходять і для фідера. Визначимо якими параметрами вони повинні володіти.

Безінерційні котушки для фідера

Основні характеристиці при виборі котушки наступні:

Ціна котушки для фідера

Золоте правило: "Дешева рибка - фігова юшка" - діє і тут. Оскільки рибалка на фідер вимагає частого закідання годівниць, боротьби з великою рибою на течії, а також з травою, корчами і водоростями, головним критерієм вибору котушки повинна стати її надійність. А надійність котушки ця в першу чергу якість зборки і якість матеріалу, з якого вона виготовлена. Тому котушки відомих фірм і коштують недешево. Не може більш-менш якісна котушка коштувати дешевше 50$.

Але не варто і гнатися за передовими "космічними" розробками за ціною вище 200 доларів. Якщо ви початківець фідерист або взагалі починаючий рибалка, то починайте з недорого, подивитеся що і як, з часом наберетеся досвіду і зрозумієте що саме потрібно купити.

Передатне число котушки для фідера

Передатне число показує, скільки оборотів зробить шпуля (ротор) за один оборот руків'я. Позначається воно як відношення першого до другого. Тобто, якщо за один оборот руків'я ротор зробив 5 оборотів, то передатне число буде 5:1.

Умовно ділять котушки на силові і швидкісні. Чим більше перша цифра, тим котушка швидкісніша. Універсальною по цьому параметру прийнято вважати котушку, передатне число якої знаходиться в межах від 4.6 до 5.5, якщо число більше 5.5 -катушку можна назвати швидкісною, якщо менше 4.6 - силовий.

Для рибалки на фідер прийнято використати якраз середні показники передатного числа від 4.6:1 до 5.5:1. Вони дають нормальну швидкість підмотування і в теж час витримують і навантаження пов'язані з важкими годівницями.

Розмір і матеріал шпулі котушки для фідера

На усіх котушках написані цифри 1000, 2000 і тп. Універсальний розмір - 3000 (по шимановскої класифікації). Це величина шпулі і, відповідно, самої котушки. Різні за величиною шпулі використовуються для намотування шнуру різних діаметрів і різної кількості. На шпулі кожної котушки написано, скільки вона вміщує ліскі того або іншого діаметру.

Для рибалки на фідер кращим розміром шпулі буде 2500-4000.

Котушка і шпуля

Запасна шпуля обов'язкова. Бажано, щоб одна шпуля була металевою, а запасна графітовою. Металева шпуля без задирок і подряпин для шнура. А для ліскі чудово підійде і графітова. Якщо запасної шпулі в комплекті немає, поцікавтеся, чи бувають окремо вони у продажу.

Тип фрикціону котушки для фідера

Фрикціон запобігає обриву ліскі у разі потужного ривка. Його включення призводить до обертання шпулі на подання шнура чи ліскі до моменту зниження навантаження.

Фрикційне гальмо буває заднім і переднім. Комусь підходить тільки передній, а хто звик тільки до заднього. Тут вибір за вами.

Задній або передній фрикціон на котушці

Передній фрикціон тонше настроюється і дає більше гальмівне зусилля, до того ж переднє розташування фрикціону робить котушку для фідера компактніше і легше. Задній фрикціон вважається зручніше регулювати при виведенні риби, швидше робиться заміна шпулі.

Кількість підшипників на котушкі для фідера

Підшипники підвищують стійкість і плавність роботи усієї конструкції котушки. У безінерційній котушці їх може бути до 15 штук. Але якісними вважаються моделі починаючи з 5-6 підшипниками, вони цілком підходять і для нашого лову на фідер.

Перед купівлею добре було б поцікавитися у знайомих або в інтернеті про конкретну вподобану вам модель. Запитайте і гарантії в магазині.

Безінерційна котушка


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Головна сторинка |   Карта сайту  |
Використання матеріалів сайту тільки з активним гіперпосиланням на сайт http://feeder.in.ua