Неділя, 13 березня 2011, 22:16

Який слух у риб? і Як працює у риб орган слуху?


Під час риболовлі риба може і не бачити нас, але слух у неї відмінний, і вона почує щонайменший звук який ми видамо. Органи слуху у риб: внутрішнє вухо і бічна лінія.

Слуховий апарат коропа Вода є хорошим провідником звукових вібрацій, і незграбний рибалка в змозі запросто налякати рибу. Наприклад удар при закритті дверей автомобіля, через водне середовище поширюється на багато сотень метрів. Неабияк нашумівши, нічого дивуватися чому слабке клювання, а може бути взагалі відсутнє. Особливо обережна велика риба, яка відповідно і є головною метою рибного лову.
 

Прісноводних риб можна розділити на дві групи:

- Риби у яких відмінний слух (коропові, плітка, лінь..)

- Риби у яких середній слух (щука, окунь..)

Як чують риби?

Відмінний слух биби досягається за рахунок того, що внутрішнє вухо сполучене з плавальним пухирем. При цьому зовнішні вібрації посилюються пухирем, який грає роль резонатора. І від нього вібрації поступають до внутрішнього вуха.

Середня людина сприймає на слух діапазон звуку від 20 Гц до 20 кГц. А риба, наприклад короп, за допомогою своїх органів слуху, в состостоянии почути звук від 5 Гц до 2 кГц. Тобто слух у риб налаштований краще на низькі вібрації, а високі сприймаються гірше. Будь-який необережний крок на березі, удар, шерех, відмінно уловлюється на слух коропом або пліткою.

Слуховий апарат коропаУ хижий прісноводних органи слуху побудовані по іншому, у таких риб немає зв'язку між внутрішнім вухом і плавальним пухирем.

Такі риби як щука, окунь, судак більше покладаються на зір чим на слух, і не чують звук вище 500 герц.

Навіть шум човнових моторів значною мірою впливає на поведінку риб. Особливо на тих, у яких відмінний слух. Від зайвого шуму, риба може перестати годуватися і навіть перервати нерест. Ми вже знаємо що у риб непогана пам'ять, і вони добре запам'ятовують звуки і асоціюють їх з подіями.

Дослідження показали, що коли із-за шуму короп переставав годуватися, щука продовжувала полювання, не обертаючи ніякого увага на те, що відбувається.

Слуховий апарат риб

Органи слуху у риб.

Позаду черепа у риби знаходяться пара вух, які так саме як і внутрішнє вухо у людини, окрім функції слуху відповідають і за рівновагу. Але у відмінності від нас, у риб вухо не має виходу назовні.

Бічна лінія уловлює звук низької частоти і рух води поряд з рибою. Жирові сенсори, що знаходяться під бічною лінією, виразно передають зовнішню вібрацію води на нейрони, і далі інформація йде в мозок.

Маючи дві бічні лінії і два внутрішніх вуха, орган слуху у риб відмінно визначає напрям звуку. Невелика затримка у сигналу з цих органів, обробляється мозком, і він визначає з якого боку доноситься вібрація.

Звичайно на сучасних річках, озерах і ставках шуму хапає. І слух риби з часом звикає до багатьох шумів. Але одна справа звуки, що регулярно повторюються, навіть якщо це шум потягу, а інша справа незнайомі вібрації. Так що для нормальної риболовлі обов'язковим буде дотримання тиші, і розуміння того як працює слух у риб.

Схожі статті:

Пам'ять риби 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Головна сторинка |   Карта сайту  |
Використання матеріалів сайту тільки з активним гіперпосиланням на сайт http://feeder.in.ua