Середа, 13 квітня 2011, 21:56

Пам'ять риби. Яка вона?

Серед рибалок є поширена думка: риба має дуже коротку пам'ять, яка вимірюється чи мало не секундами.

Риба замислилася

Насправді це помилка. У риб хороша пам'ять, як для представників фауни, і вони прекрасно пристосовуються до навколишніх умов.

Ті у кого були акваріумні рибки знають, що вони добре запам'ятовують час годування. І чекають годування як домашні тварини. Відомо також, що риба має здатність розпізнавати різних людей. Наприклад реакція акваріумних риб на випадкову людину і того хто їх регулярно годує абсолютно різна. Як тільки з'являється їх годувальник, усі вони відразу пожвавлюються і готові до годування.

Дружба рибДослідження показали: багато риб знають на пам'ять, "в обличчя" своїх товаришів, і здатні прожити спільно тижні або навіть роки.

Яка пам'ять у риби?

Багатократні дослідження життя коропів показали, що коропи проводять час в оточенні одних і тих же "друзів". Причому вік особин може помітно відрізнятися. У різні пори року і за різних умов ця група може полягати від декількох особин до декількох десятків риб. Пам'ять риби може спокійно містити асоціативні образи і працювати з ними. Причому коли велика група риб розпадається, то утворюються такі ж первинні групки, які були раніше.

Ці партнерські стосунки можуть тривати декілька тижнів або навіть років в деяких випадках. У такої групи є улюблені місця відпочинку, ночівлі, годування, свої постійні маршрути, що вже говорить об те, що пам'ять риби працює. Звичайно, знаючи звички риб, нам потрібно навчиться визначати маршрути і місце перебування риб.

Якщо упіймати рибу і випустити її, то у більшості випадків вона повернеться на своє постійне житло. І знайде колишніх товаришів. Як вона змогла б зробити це якщо б у неї була коротка пам'ять, і вона не уміла б думати і запам'ятовувати?

Найбільша риба в групі і є найобережніша.

Завдяки цій обережності і своєму розуму вона і дожила до своїх розмірів. Такі риКоропби мають великий досвід у визначенні приманок і наживок. Причому пам'ять риби фіксує увесь цей досвід і допомагає їй вижити.

Річкові риби, наприклад, дуже часто пересуваються по річці. У них можуть бути різні точки годування впродовж дня, а з настанням сутінків вони пересуваються у безпечніші місця, де ночують. Залежно від погоди, пори року, поведінка риб може мінятися, але потім знову може повторюватися.

Така поведінка риб говорить про те, що риба працює з пам'яттю і запам'ятовує, зв'язуючи умови середовища і знаходження корму, безпеку і незвичний шум, температуру води, течію, пору року, та і багато ще чого. Так що пам'ять риб, їх здатність думати, даремно недооцінюються рибалками.

Схожі статті:

Який слух у риб?

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Головна сторинка |   Карта сайту  |
Використання матеріалів сайту тільки з активним гіперпосиланням на сайт http://feeder.in.ua