П'ятниця, 21 грудня 2012, 19:07

Вибір водойми і місця для лову коропа

Де ловити коропаНайважливішою умовою успішної риболовлі є вибір водойми і самого місця лову. Знання особливостей водойми, його репутації, а так само «кулінарних» пристрастей його мешканців дає рибалці певну перевагу, оскільки дозволяє вигідно вибрати місце лову і правильно організувати процес риболовлі. Розглянемо покроковий алгоритм вибору водойми і самого місця лову.
Вивчення репутації водойми.

Отже, звичайна життєва ситуація: наближаються вихідні та у товариша, як і у Вас, є можливість порибалити. У передчутті можливості присвятити себе рибалці, покуштувати наваристу юшку з запахом багаття і просто помилуватися природою на березі водойми ви приступаєте до її планування.

Як правило обговорення того, хто що бере собою, займає більше часу ніж обговорення того водойми на якому доведеться ловити. Вибір же водойми, часто аргументирован наступними доводами:
- ... На Павлівку не поїдемо, там завжди на березі сісти ніде!
- У Зарічному, в минулий раз, нічого не зловили - лише бензин спалили ...
- А ось днями, на Вишенському озері, сусід рибалив, так там мужик два коропа по кілограм так п'ять взяв. Та й карасів з відро!
Очевидно, що вибір впаде на Вишенське озеро, так як там водяться величезні коропи та є великий шанс їх зловити.

 

Безперечно, можливість відпочити в своє задоволення, поспілкуватися з друзями, ні з чим незрівнянні, але ми говоримо про рибалку, і будемо розглядати вашу поїздку не як відпочинок на березі, а риболовлю. Виходячи з цієї мети, давайте визначимося виключно для себе - наскільки різноманітною інформацією ви володіємо про ту водойму, де збираєтеся рибалити?

Наприклад, рибалка відбуватиметься на водоймі, яка призначена для лову всіх бажаючих, що в свою чергу привертає величезну кількість як рибалок, так і відпочивальників. Очевидно, що якщо є водоймище, то повинна бути і риба. А чи є вона в дійсності? Адже відсутність адміністрації, яка контролює способи лову, кількість і стандарт улову - призводить до того, що через кожні два метри буде сидіти «бєспрєдєльщик», у якого за десятку спінінгів-рапір з гачками, не кажучи про те, що і сітями багато хто не погребує. Кожен такий індивідуум вважає, що він живе одним днем і все в цьому водоймищі для нього! Як показує практика, риболовля в таких водоймах безрезультативно - риба тут виловлена ще в перебудовні часи.

Інший ситуацією, яка однозначно зіпсує рибалку, може бути велика кількість відпочиваючих. Шум музики, гучні крики і виспівування пісень, часті купання - розполохає всю рибу і ніяка прикормка, навіть від самих іменитих виробників не допоможе зловити щось пристойне.

Якщо для риболовлі обраний «платник» (платна водойма, де розводять і вирощують рибу), то шанс зловити є. Але «платник» «платнику» - рознь! Якщо основним доходом від змісту водоймища є не надання послуг з риболовлі, а вирощування та продаж риби (надання послуг для риболовлі швидше супутній дохід), то рибалки можуть чекати розчарування.

Заплативши за квиток, вам люб'язно нададуть можливість порибалити, але спіймана вами риба не пройде фейс-контроль (так як її розмір не допустимо для того щоб її можна було забрати з собою) - відповідно її змусять випустити. Якщо звичайно бажання привести додому рибу у вас не самоціль, то ловити тут можна в цілях спортивного інтересу.

Причиною того, що на гачок потрапляє «дрібниця» не в збігу обставин, а в тому, що великої риби у водоймі немає. Щороку водойму осушується, і вся риба збирається (саме збирається, а не виловлюється) для продажу на ринках та ін торговельних точках. По весні, коли водоймище знову наповнився водою, запускають молодняк, який знову вирощують.

Ще однією корисною інформацією про репутацію водойми може бути наявність водопропускних споруд (дамб, шлюзів) і режиму їх роботи. Адже плановий спуск води і зменшення її рівня не піде на користь вашій риболовлі.
Дізнатися про плановий спуск води не є великою проблемою, якщо поспілкуватися з обслуговуючим персоналом гідротехнічних споруд або охороною водойми. Коли, під час задушевної бесіди з охоронцем одного «платника» дізнався про те, що перед кожними вихідними господар-орендар водойми (надає послуги по рибній ловлі) рясно годує рибу і знижує рівень води, не спинився дивуватися винахідливості наших людей!. До речі саме бесіди з місцевими аборигенами можуть дати докладну інформацію про те, де краще і де не варто ловити, адже промислова діяльність деяких підприємств може перетворити фауну водойми в отруту, яку не тільки можна вживати в їжу, але і в руки брати небезпечно.

Знаходження місць перебування риби

Вибравши водойму, доведеться зробити наступний крок - постаратися знайти місце, де є риба. Напевно не відкрию великої таємниці, якщо скажу, що в більшості випадків присутність у тому чи іншому місці водойми риби, можна виявити по візуальним, акустичним і механічним ознаками. Для цього досить уважно оглянути водойму, вслухатися в те, що відбувається на ньому.

Так як ми збираємося ловити коропа, то його, легко помітити на водоймі через швидкі пропливи біля поверхні води і високим стрибкам. Карп вискакує з води майже сторчма, при цьому виконавши «свічку» шумно падає у воду. Така поведінка природно карпу у другій половині дня, але не завжди є однозначною ознакою хорошого клювання, швидше за все, він очищає свої жабра від мулу і бруду після інтенсивного жора.
Іноді можна помітити, як короп пустує по всій водоймі, а не в якомусь конкретному місці - це часта ознака того, що риба буде ловитися не дуже охоче.

У теплі дні коропові зграї можна помітити біля самої поверхні води, де вони нерухомо гріють свої спини в сонячних променях. При цьому короп не упускає можливість з'їсти все те, що впало у воду.
Можна помітити цю рибу і на мілководних ділянках з швидкою течією. Там, розташувавшись мордою проти течії, він чистить своє тіло від накопичених на тілі паразитів. Аналогічною процедурою він може займатися і на піщаних ділянках дна, де витираючи об нього, позбавляється від особливо чіпких паразитів. У ці моменти, короп не годуватися, але закінчивши гігієнічну профілактику - обов'язково відправитися на годівлю, щоб поповнити витрачені сили.

Не складно виявити коропа по ворушінню і сплескам в прибережних заростей очерету або інших водяних рослин, крізь які пробирається риба, намагаючись чимось перекусити. Видати своє місце розташування риба може і піднімаючи стовпчики бульбашок, що виникають в процесі риття мулу. Але не поспішайте з висновком, адже точно також може вести себе лящ і інша риба!


Прогнозування можливого місця перебування коропа і можливих шляхів його міграції

Ідеальними умовами для майбутньої риболовлі буде ситуація коли короп дозволив виявити своє місце розташування і рибалка точно знає де він знаходиться. Буває й інша ситуація, коли стан погоди і атмосферних явищ не дозволяють виявити рибу. Карпятникам доводиться виходячи з власних знань особливостей поведінки, середовища проживання, впливу природних факторів на організм коропа, а також особливостей водойми прогнозувати місце його перебування.

При прогнозуванні, постарайтеся оцінити водоймище, очима коропа давши оцінку тим предметам і об'єктам місцевості, які підійдуть для годування, стоянки, притулку та укриття коропа.Водойма для коропа

Наприклад, в ранковий час, холодними днями ідеальним місцем може бути мілина, де вода тепліша і тим самим може залучити коропа. Якщо обмілина має харчову привабливість, наприклад мулисте дно (вода над замуленими ділянками водойми завжди має більшу температуру), в якому риба може покопатися і знайти личинок комах, рачків,  то сумніватися в уловістость цього місця однозначно не варто.
Не погані результати дає лов в тихих заплавах з невеликою течією, де навислі над водою дерева створюють тінь, а падаючі з листя комахи служать багатою кормовою базою.

У спекотні дні короп переміститься на глибини. Залягаючи в ямах або руслових бровках, він чекає вечірньої прохолоди, щоб вийти на жирування.

Хорошим укриттям від пекучих сонячних променів, можуть стати ділянки водойми з килимами водної рослинності. У них короп може не тільки відсидітися, але і продовжить годуватися. Багатьох кидає в жах від того, що ловити доведеться в рослинності, де будуть зачепи і потрібно чимале майстерність точних і вивірених закидань, але саме тут попадаються особливо цінні трофеї.

Проблема в тому, що часто такі місця як нагромадження коряжника, зруйновані мости, затоплені будови і конструкції, рибалки залишають без уваги, ігноруючи прагнення коропа мешкати і годуватися в безпечному, на його думку, місці. Але звичка чи переконання ловити в тих місцях, де зручно розкластися і розвернутися для закидання снасті - величезна і непрощенна помилка рибалки!

Визначившись з місцем, на якому будете відбуватися лов, не забудьте врахувати всі можливі фактори, які можуть змінити активність риби і кардинально змінити її поведінку. Іноді очевидне переконання в успіху, може стати таким же очевидною оманою. Наприклад, побачивши пристойний улов у сидячих по сусідству рибалок, ви розташовуєтеся поруч. Незабаром, ви помічаєте, що не залежно від того, що ви застосовуєте ті ж насадки і наживки короп не ловитися. Причина відсутності клювання в тому, що не врахований фактор рибальського пресингу, при якому присутність і ловля значної кількості рибалок на невеликій ділянці берегової лінії змушує рибу піти у малолюдні місця. Часто, яскраві кольори одягу (червоний, білий, жовтий), гучне і поведінка на березі, відсутність природних укриттів, які прикриють людину від очей риби, недостатнє видалення можуть стати тими неврахованими факторами, які призведуть до відсутності клювання.

Вдумливий і докладний аналіз всього того, що ми бачимо, відчуваємо, всього того, що може навіть не в значній, на наш погляд мірі вплинути на клювання, створює передумови до результатів майбутньої риболовлі. Наочним прикладом цього, може бути невеликий вітерець, що гуляє по водоймі. Існує підтверджена практикою особливість - короп майже завжди слідує за створеною вітром течиєю, здавалося б, не суттєве явище може призвести до повної відсутності клювання у вибраному вами місці. Ви очікуєте коропа біля урізу заростей очерету, а він, не зайшовши в нього, кинувся до протилежного берега, так як в тому напрямку є вітер. 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Головна сторинка |   Карта сайту  |
Використання матеріалів сайту тільки з активним гіперпосиланням на сайт http://feeder.in.ua