Четвер, 12 липня 2012, 23:19

Фідерне оснащення для річки

Фідерне оснащення для річки

При ловлі фідером на протязі крім знання способів утримання годівниці на місці, потрібно ще і визначитися з вибором оптимального оснащення. На сьогоднішній день прийнято використовувати на фідері патерностер, симетричну і несиметричну петлі, а також оснащення із застосуванням різних трубочок-антізакручівателів. Який з цих монтажів буде краще працювати при лові на течії? Спробуємо сьогодні з цим розібратися.

Раніше ми з вами розглядали особливості лову фідером на сильній течії і визначили найбільш дієві способи «боротьби» з потоком води, який може зносити з місця фідерні годівниці. Нагадаємо основні три з них:

  1. Зменшуємо діаметр використовуваної ліски або шнура;
  2. Збільшуємо масу годівниці і підбираємо її оптимальну форму;
  3. Піднімаємо кінчик вудилища як можна вище, сприяючи тим самим вийманню ліски з води.

Обрана оснастка хоча і не робить впливу на утримання грузила на дні, але може забрати чимало часу у рибалки при заплутуванні повідця або всього монтажу. До того ж оснащення повинне бути оптимально збалансованим або найбільш наближеним до правильного балансування снасті. Якщо фідерна годівниця занабто важка, то при клюванні обережної риби, самопідсічка не відбудеться, риба просто не зможе зрушити з місця таку вагу. А при легкому вантажі, годівниця просто може не триматися на дні. Тобто обрана вага годівниці повинна бути «на грані» і сприяти самозасеканню риби. Причому, не варто забувати, що на вагу оснастки може впливати і маса трубочок, вертлюжків і застібок.

На перший погляд для рибалки-любителя такий фактор як балансування снасті може здатися не настільки важливим. Але це тільки на перший погляд. Підбираючи оптимальний вантаж для певної течиї можна в рази збільшити уловістість фідера. Ну а тепер давайте конкретно розберемо: який оснащенням краще ловити на течії?

Патерностер для річки

Як показує практика патерностер - найпопулярніший монтаж на фідері за останні роки. Ми вже не одноразово докладно розглядали переваги і недоліки патерностера для фідера. Використовується така оснастка на течиї і на стоячій воді.Патерностер

Переваги: простота і мінімальна схильність до заплутування повідка. Для багатьох рибалок патерностер, щось типу «робочої конячки», потоваришувавши з ним один раз, використовують його і на «стояку» і на річці. В'яжеться він на основній ліски, шоклідері або плетінки.

Недоліки: плутається при використанні коротких повідків. Раніше ми обговорювали оптимальну довжину повідків для фідера. Якщо є необхідність робити їх довжиною 10-15 сантиметрів, то краще використовувати симетричну або несиметричну петлю.

Симетрична і несиметрична петлі для річки

Ці оснастки дуже схожі при виготовленні, різниця полягає лише в пропорції плечів самої петлі. Напевно, всі чули про високу чутливість фідерної снасті при використанні «несиметрії». Багато рибалок саме через це віддають перевагу цьому оснащенні, хоча і доводитися витрачати час на в'язку, причому на перших порах освоєння рибалки на фідер, цей час може бути і не малим. Але що може зрівнятися з практично стовідсотковою передачею навіть найменшого клювання на кінчик фідера?

Але на річці така оснастка може і зовсім не радувати рибалку. Дехто відмовився від петлі саме через часті перехлесті повідка. Ті рибалки, які «подружилися» з таким оснащенням, з подивом чують про перехлести і заплутування снасті. Як завжди - скільки людей стільки й думок. Але факт залишається фактом - на течії, та ще й на сильному, перехлести трапляються частіше, особливо якщо закидання не стопориться кліпсою котушки.

Причому у деяких рибалок саме несиметрична петля більше заплутується і відвідний повідок у неї швидше втрачає свої «відводячі» властивості. Чому це відбувається - не знаю, але симетрична петля, незважаючи на свою схожість з «несіметріею», буває, показує більш кращі якості на течії. Деформація відвідного повідця у неї відбувається повільніше, відповідно і заплутування повідця рідше. Але знову ж таки, це особистий досвід кожного і багато що залежить від особливості дна річки і течії.

Несиметрична петля на фідері, покаже клювання при потягуванні насадки рибою практично в будь-яку сторону, і якщо з перехлестами проблем немає, то і не має сенсу обмежувати себе в чутливості снасті, використовуючи патерностер або симетричну петлю. При лові невеликої риби і млявому клюванні саме чутливість оснастки може зіграти важливу роль.

Оснащення з використанням трубочок антізакручівателів 

Більшість любителів фідера читали або чули, що такі пристосування створені для новачків фідерної ловлі і відлякують рибу, особливо при використанні коротких повідків. Але це так сказати - нав'язана думка. І сьогодні є досить рибалок-фідерістів які використовують покупні протизакручувачі в готовому вигляді або доробляють їх самі. І це не від того що у них немає досвіду лову з «чудовим» патерностером або «суперчутливої» «несиметрії». Просто ця оснастка зроблена спеціально для того щоб звести перехльости і заплутування снасті до нуля, а на течиї саме ця особливість може бути найважливішою.

Боязнь того що така оснастка може налякати рибу, існує, але швидше в чисто теоретичному вигляді ніж на практиці. При найбільш популярнії довжині повідця для течії 50-80 см, вплив трубочки на активність риби не буде істотним, а ось чутливість в порівнянні з тими ж петлями дійсно буде нижчою. Але чи завжди потрібна максимальна чутливість снасті. Ловля плотви або уклейки навесні - це один, а ляща, карася, коропа влітку - це зовсім інший підхід. І якщо фідер з антізакручівателем добре ловить на даній ділянці ріки, і перехльости при цьому мінімальні, то навіщо шукати щось інше?

Так що ж все-таки вибрати при рибалки на течії? Якщо ви тільки освоюєте фідер, то ставте патерностер або монтаж з протизакручувачем. Хочете кращу чутливість? - Пробуйте петлі, несиметричну або симетричну. Якщо при цьому повідець або оснастка заплутується, то вдосконалимо свою майстерність або використовуємо перші дві оснастки.

Однозначної відповіді на вибір річкового оснащення дати не можна, обраний монтаж повинен максимально підходити рибалці і може змінюватися з часом і з набутим досвідом. Удачи в боротьбі з течією і з великою рибою!


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Головна сторинка |   Карта сайту  |
Використання матеріалів сайту тільки з активним гіперпосиланням на сайт http://feeder.in.ua