Середа, 06 червня 2012, 12:31

Риболовля на лина


ДРиболовля на линаля лову лина треба вибирати ділянки на кордоні між заростями очерету і чистою водою, неглибокі в міру зарослі затоки, вікна серед водної рослинності. У таких місцях проходять "линеві стежки", за якими риба щодня виходить на пошук їжі.

Визначити точне місце розташування цих кормових шляхів не так просто. Для цього потрібно фіксувати місця і час появи на поверхні води пухирців болотного газу, які видають рибу яка риїться в мулі, ну і регулярно відвідувати одну і теж водойму.

Час, витрачений на пошук кормових стежок, з лишком окупиться на наступних рибалках, так як риба сильно до них прив'язана, і при відсутності втручань з боку, не покидає їх.


Клювати лин починає на початку травня, а найкраще клювання буває відразу після нересту, в липні і в першій половині серпня. Нереститься риба в кілька етапів з середини травня до кінця червня. Під час нересту риба не перестає харчуватися повністю, але упіймання лина в цей час буде мати випадковий характер. До середини серпня клювання лина поступово слабшає, а до кінця вересня припиняється зовсім. Тим не менш, на початку вересня бувають нетривалі спалахи активності, під час яких інтенсивність клювання не поступається післянерестовому періоду.


Активність риби має чітко виражений добовий хід. Найкраще клювання буває з раннього ранку і до дев'ятої години. Пізніше клювання слабшає, і до одинадцяти годин припиняється повністю. Вечірня активність починається години за дві до заходу сонця, і триває практично до настання темряви. У нічний час лин не ловиться.

На активність клювання лина істотне значення надає погода. У теплі і похмурі дні час активного харчування лина збільшується, в спеку він може харчуватися тільки рано вранці. Різкі скачки атмосферного тиску вкрай негативно позначаються на клюванні.

Клює лин досить обережно. Спочатку він довго пробує наживку, що призводить до незначних похитуваннь поплавця, і тільки потім слідує досить потужна поклівка. Поплавок при цьому різко йде під воду або в сторону.

Підсічена риба надає досить сильний опір. Кілограмовий лин здатен з легкістю розтрощити хисткі снасті, на які ви ще вчора без проблем ловили кілограмових лящів. Застосування підсака на линевой риболовлі є обов'язковою умовою.

На пошук їжі лин виходить зі світанку, але рухаючись по наміченому маршруту, до підгодованої вами точці він може підійти набагато пізніше. Аналогічна ситуація відбувається і на вечірній рибалці. Час найбільш інтенсивного клювання потрібно фіксувати, що дозволить більш осмислено готуватися до риболовлі.

Переміщається лин по кормовим стежках ланцюжками, що складаються з відокремлених груп по десятку риб у кожній. Великі екземпляри годуються в поодинці. Виходячи з цього, після тимчасового припинення клювання потрібно догодувати точку і чекати підхід нової групи. Прикормка зможе утримати лина в точці лову, хоча й ненадовго.Риболовля лина

Основний раціон лина складається з їжі тваринного походження. Він охоче поїдає черв'яків, личинок комах і різні водні організми. Рослинна їжа в раціоні риби займає дуже малу частку, і практичного інтересу для рибалки не представляє. Найкращими насадками для лову визнані черв'яки і рачье м'ясо.

В якості прикормки при ловлі з давніх пір застосовується скислий сир, змішаний з соняшниковою або конопляною макухою. У цю прикормку обов'язково додаються рубані черв'яки. Навіть якщо черв'яків у рибалки не багато, частина з них потрібно дрібно нарубати і змішати з підгодівлею. Виділений ними запах діє на лина бездоганно. Великої кількості прикормки не буде потрібна, цілком буде досить півтора кілограма готової суміші на всю риболовлю.

В линевої риболовлі застосовуються переважно поплавочні снасті. Кількість вудилищ залежить від умов лову й активності клювання, але бажано застосовувати не більше двох. При більшій кількості вудилищ збільшується ймовірність того, що підсічена риба при виведенні їх сплутає.


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Головна сторинка |   Карта сайту  |
Використання матеріалів сайту тільки з активним гіперпосиланням на сайт http://feeder.in.ua