Субота, 26 травня 2012, 17:10

Як обмежити дальність закидання спінінгом?

Обменжити закидання фыдеру

Яким би ми видом лову не користувалися, рано чи пізно стає питання точності закидання снасті. При лові донними снастями (за допомогою фідерної кормушки, макушатніка, волосяного монтажу) це питання найбільш актуальне. Але і при лові на дальній заброс поплавком або при блеснінні часто потрібно обмежити дальність закидання снасті. Для цього призначена кліпса на безінерційній котушці, але є й інший метод фіксації. Давайте подивимося який.

 

Цей метод використовує звичайну гумку, яку намотують на шпулю. Можна використовувати банківські гумки, які продаються в канцтоварах. Робиться це дуже просто: після закидання на необхідну дальність, робимо гумкою кілька обертів навколо шпулі, до тих пір, поки не вийде туга натяжка. І на останньому обороті чіпляємо гумку за кліпсу.

Коли ми будемо робити закид, шнур або волосінь вимотається до обмеження гумкою. Якщо на гачок сіла велика риба і потрібно попустити ліску, то гумка легко обривається рукою, і фрикціон починає працювати.
Коли гумка краща ніж звичайне кліпсування волосінню або плетінкою за кліпсу?

Якщо ви ловите на важку оснастку в поєднанні з тонкою ліскою або шнуром, то при використанні кліпси стандартним способом (за кліпсу чіпляється сама ліска або плетінка), може статися обрив монтажу. Особливо це характерно для новачків, які ще не завжди можуть розрахувати силу закидання спінінга.
Якщо ви використовуєте важкий макушатнік, фідерні годівниці або просто важке грузило то для недопущення обривів при сильному закиданні краще ставити гумку на кліпсу. Звичайно, якщо ви закидаєте невеликий вантаж, наприклад при лові спінінгом на блешню, то можна обійтися і звичайною кліпсою.
Навіщо взагалі обмежувати дальність закидання?гумка в котушці

Це застосовують в основному для донних снастей. Для риболовлі на донну снасть часто використовують різні типи годівниць. Це можуть бути і типові годівниці для фідера, і годівниці «метод», і прикормка в ПВА пакетах. Підгодовувати необхідно одну й ту ж саму точку. Попередньо її знаходять за допомогою простукування дна або маркерного вудилища. Навіть правильна ловля на макушатнік, має на увазі під собою закидання макухи в одне і теж місце. Тому дальність закидання доводиться обмежувати. А напрям закидання робиться по орієнтиру на протилежному березі.

Для лову з використанням годівниці намагаються використовувати більш тонкі ліски і шнури. Це дає меншу парусність снасті на течії і стає можливим використовувати більш легкі годівниці або грузила. Але при цьому підвищується вірогідність відстрілу годівниці через меншу міцність основної ліски.


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Головна сторинка |   Карта сайту  |
Використання матеріалів сайту тільки з активним гіперпосиланням на сайт http://feeder.in.ua