П'ятниця, 13 квітня 2012, 18:08

Скільки живе карась?

Скільки живе карасьРибалка, як ніхто інший знає, що будь-яка риба зазвичай живе до тих пір, поки її не впіймають. І карась тут не виняток. Але гачок це не єдиний привід для риби, так і не дізнатися свою тривалість життя. Існування у воді, як і на суші, кроїть в собі багато небезпеки. Плюс, ось вже багато століть, присутність снастей і сіток, які роблять життя підводних мешканців ще більш «цікавим» і «захоплюючим».
Не будь спійманої, не будь з'їденої, знайди корм, не змерзни, не перегрійся - такі слова могли б чути мальки карасів, якби ходили в риб'ячу школу. 

Але на жаль, школа для них - це саме життя і починається вона з моменту запліднення ікри. В середньому самка карася відкладає близько 50.000 - 300.000 ікринок. Але більшій її частині так і не судилося перетвориться на мальків. Частину ікри з'їдають риби, раки, а частина просто гине, перебуваючи в невідповідних умовах для розвитку.

Якщо зародку в ікринці пощастило, то в залежності від температури води, через 2-3 тижні, він побачить цей прекрасний світ. Хача б, постарається це зробити. Перші дні і тижні найнебезпечніші для карасиків. Саме в цей час з'їдається і гине велика частина мальків. Але якщо карасеві вдається пережити перші 1-2 роки, то велика ймовірність дожити до часу статевої зрілості, а вона настає на 3-4 році життя (у самців раніше на рік) в залежності від умов проживання. І чим довше живе карась, тим крупніше він стає і менше може побоюватися братів по воді - хижаків.

За два роки при достатній кількості корму і хороших погодних умовах карасі можуть набирати у вазі до 200-300 грамів. А це вже розмір, з яким можна і потрапити в рибальський садок.
В наших річках і озерах можна зустріти два типи карасів. Це, як багато хто знає, золотий і срібний. Перший живе зазвичай в озерах і зрідка попадається в річці, а другий, невибагливий і мешкає практично скрізь, але вважає за краще течию ніж стоячій воді.Риболовля великого карася

З одного боку золотому карасеві пощастило більше. Якщо його не з'їдять і не зловлять в під час життя, то він зможе дожити до 10-12 років, а в деяких випадках і більше. При цьому набрати вагу до п'яти кілограмів і довжину тіла до півметра. Але з іншого боку саме цього жовто-золотого красеня, людина любить і половити, і поїсти. Рибалки карасятнікі добре вивчили звички цієї риби. Розроблено спеціальні прикормки і підсилювачі смаку, вивчені звички цієї риби переміщатися уздовж «карасіних» стежок. І зловити хорошого карася не проти жоден рибалка. Ще б, уже при вазі від 500 грамів ця риба відмінно чинить опір при виведенні і володіє чималою кмітливістю.

Срібний карась живе менше в середньому до 10 років. Максимальна його вага може доходити до 1-1.5 кг. Він має більше поширення у водоймах, тому що, перебуваючи поруч із золотим, поступово його витісняє.
Для порівняння білуга може прожити до 100 років. А міф про те, що якось виловили коропа, якого окільцював ще Петро I, так і залишається міфом. Карп, осетер, сом можуть доживати до 50 років, а більш дрібна риба, така як окунь, плотва, лящ, язь і наш карась в середньому - до 10-15 рочків.
Як бачимо, чим дрібніше риба, тим менший її максимальний вік. Це не дивно адже у «маленьких» життя завжди сповнена страху, небезпек і сюрпризів.


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Головна сторинка |   Карта сайту  |
Використання матеріалів сайту тільки з активним гіперпосиланням на сайт http://feeder.in.ua