Понеділок, 09 квітня 2012, 20:46

Зимова прикормка для ляща

Прикормка для риболовлі


Сьогодні поговоримо про відмінності зимової та літньої фідерної прикормки для леща. Чи є ці відмінності в складі, кольорі, щільності? Або річний перевірений склад прикормочной суміші підійде і для лову в холодну пору?

Також зупинимося на особливостях прикормки, добавках в прикормку, ароматизаторах, зимових насадках і наживках для ляща.

Погодьтеся, що зимова риболовля на фідер по відкритій воді і класична ловля з льоду в чомусь схожі. У минулі роки самою наближеною до фідерної годівниці була пружина, обліплена м'якушкою хліба або кашею (можна використовувати працюючий рецепт мамалиги для риболовлі). Тоді розсипчасті підгодовувальні суміші використовувалися рідко, але саме для зимової риболовлі вони були звичайною справою. У відповідному місці буряться кілька лунок. Причому, як і в фідерної ловлі, вибираються місця вздовж бровок, перекатів, що ведуть до ям. Ці лунки прикормлюють, в основному, мотилем, в зимовий час саме він краще підходить і для окуня, і для ляща. Але багато прикормлюють і сумішшю з сухарів і макухи (як і у фідерної прикормки), додаючи в неї розпарену перловку, мотиля або опариша. Якщо знайшли вдалу лунку, то на ній можна ловити кілька днів або навіть місяців, постійно, потроху прикормлюючи.

У минулій статті ми розглядали особливості зимової риболовлі подлещиков і лящів. При низькій температурі води (менше 10 градусів), риба перебудовується на зимову поведінку і проводить велику частину часу пасивно, можна сказати, в сплячці. Але час від часу, а в періоди потепління і часто, переміщується вздовж бровок і підводних схилів в пошуках їжі.

Якщо в нашому розпорядженні є не замерзаюча водойма, а в неї є до того ж і гідна нашої уваги риба, така, як лящ, то нема чого сидіти вдома. Навіть при мінусовій температурі під відкритими ділянками води риба поводиться активніше, не відчуваючи кисневого голодування. Читаємо статтю на нашому сайті про підготовку до фідерної ловлі зимою і збираємося на риболовлю.

Залишилося уточнити особливості лещової прикормки.

  1. Для цього врахуємо такі особливості риболовлі взимку:
  2. Зимова риба більш обережна і полохлива
  3. Прозорість холодної води зростає
  4. Риба взимку вимагає набагато менше корму, ніж в теплу пору

Вже давно на ринку представлені спеціальні підгодовувальні суміші для холодної води. Великий їх вибір розроблений саме для білої риби, у тому числі і ляща. Практично всі ці прикормки мають чорний або темно-коричневий колір, спеціально підібраний під колір грунту. Ніяких червоних, зелених або жовтих кольорів характерних для теплої води. Зроблено це, перш за все, через більшу ляканість зимової риби.

При холодній воді лящ і так годується неактивно, а запідозрив щось недобре у нашій прикормці, може взагалі довго не повертатися на це місце. Плюс прозора холодна вода. Саме тому так важливо закамуфлювати нашу прикормку в природні кольори. Влітку, при великому пресингу рибалок саме яскравість і незвичайність відтінку прикормки може залучити рибу. Але не взимку. Лящ і так млявий, годується неохоче. Тому колір не повинен викликати у нього зайву підозру.

Зимовий раціон риби так само зазнає значних змін, в бік його зменшення. Через це думки експертів розходяться. Одні радять робити прикормку менш калорійною, інші, навпаки, більш якісною. Лящ хоч і менше харчується, але залучити його можна саме якісною, високобілковою прикормкою або наживкою. Всі знають, що якщо в теплу пору якась риба віддає перевагу рослинній насадці, то при наближенні холодів її пріоритети змінюються в сторону черв'яків, опаришів і мотиля.

Тут потрібно шукати щось середнє, в залежності від способу підгодовування. Якщо збираємося використовувати в підгодовуванні мотиля і опариша, то дійсно зменшуємо зміст соняшнику і пшона. Зимова прикормка в такому випадку буде порошити і залучати рибу дрібними фракціями. А тваринні компоненти утримувати її на місці. Є спеціальні годівниці для мотиля з дрібною сіткою. Західні рибалки їх навіть часто використовують для фідерної ловлі білої риби. Можна зробити і так. Але як для економії краще брати стандартну годівницю і заповнити її прикормкою, перемішаної з мотилем. Так буде економніше і ефективніше за рахунок створюваного шлейфа.
Можна купити готову зимову прикормку або підготувати самому.

Пропоную такий склад:

  • • Перемелені сухарі, печиво, бісквіти ... - 40%;
  • • Розмелений на м'ясорубці геркулес або манка - 10%;
  • • Обсмажені і розмелені насіння (краще приготувати незадовго перед риболовлею) - 10-20%;
  • • Висівки та/або грис та/або пташиний корм - 30-40%;
  • • Насіння конопель, льону, коріандр ... - додаємо по необхідності;
  • • На самій рибалці в готову прикормку добре додати трохи темного грунту для додання кольору;

 

Мотиль або опариш додається безпосередньо перед закиданням (необхідний обсяг визначаємо з досвідом).
Зимова прикормкаРубленого хробака я не використовую в якості добавки, але чув, що з ним потрібно бути обережніше. Взимку черв'як в підгодовуванні, залежно від водойми, може навіть знизити клювання. Та й додавання мотиля і опариша не завжди працює. Іноді зимовий лящ відмінно підходить і на прикормку без мотиля. А з наживки віддає перевагу «літній» насадці. Так що і тут доведеться шукати свій підхід до риби.

Цю прикормку можна змішати з покупною (намагаюся брати потемніше без різкого запаху) 1:2, 1:3.

В якості добавки, як і влітку, можна використовувати зварену перловку або пшоно, але можна обійтися і основою. Якщо ловимо фідером на стоячій воді, то не забуваймо, що добавка, наприклад, у вигляді перловки буде довго перебувати на місці підгодовування. По-перше, риба не така активна, по-друге, у холодній воді такі компоненти не скисають, та й немає бактерій і комах, щоб доїдати залишки. Тому ще раз нагадаю, що особливо на стоячій воді або з повільним перебігом грамотно підходимо до підгодовування.

Прикормка взимку повинна, в основному, залучати рибу.

Ароматизатори для зимової прикормки.

Для холодної води ароматизатори в прикормку взагалі не додаються або додаються дуже незначно. Здавалося б: риба малоактивна і яскравий запах буде її стимулювати до підходу до прикормки - а ні. Запахи, прийняті для літньої прикормки, взимку можуть або зовсім не працювати, або навіть відлякати рибу.
Якщо використовувати ароматизатор, то тільки працюючий, перевірений на цій водоймі для лову ляща, і в значно меншій кількості чим влітку.

Слід застерегти від застосування дешевих ароматизаторів невідомих виробників, яких зараз так багато продається на ринках. Слід додавати тільки від перевірених виробників і куплених в нормальних магазинах. Є спеціальні зимові ароматизатори для холодної води (спеціальний лещовий, тутті-фрут, полуничний ...).
Наживка і насадка для ляща взимку.

При слабкому клюванні в холодну пору, головне, правильно підібрати наживку. Для першого виїзду на риболовлю краще взяти з собою кілька видів насадок. Як мінімум, мотиль, опариш, черв'як, макарони, розпарена перловка, мамалига, тісто ... (підбирати залежно від уподобань місцевої риби). Як правило, краще працюють тваринні компоненти, але іноді взимку лящ віддає перевагу м'якій рослинній насадці.
Починаю ловлю з бутерброда: опариш та мотиль. І дивлюся після клювання, що риба більше об'їла. Якщо сьогодні вона вибирає мотиля, то переходжу на нього.

Якщо ігнорує і те, і інше, то пробую інші поєднання з наявних насадок.
Потрібно бути готовим, що в такий час клювання часто дуже примхливе. Смак риби може змінюватися протягом дня кілька разів.

Мотиль. Стандартна наживка для зимової риболовлі. Припаде до смаку і лящеві з підлящик. Використовується і як насадка, і як добавка в прикормку. Мотиль повинен бути свіжим, не повинен «витікати». На гачок найчастіше чіпляють кілька мотилів (2-8). При поганому клюванні кількість личинок зменшуємо, аж до 1-3-х. Насаджувати мотиля слід акуратно через головку. Буває, що при дуже поганому клюванні рідкісні клювання бувають тільки на мотиля. Для зберігання мотиля обгортаємо його в сухий папір і кладемо в холодильник (не в морозилку!).

Опариш. Теж добре працююча наживка для ляща. На нього можна ловити круглий рік, але з настанням холодів інтерес риби до опариша зростає більше. Насаджує на гачок кілька личинок, в залежності від передбачуваної риби. Для ляща можна і 5-8 штук, для подлящика 2-4.
Нагадаю, що зберігати разом опариша і мотиля не можна! Мотиль не витримує такого сусідства і гине.Опариш і прикормкаОпариш на гачку

Рослинні насадки можуть бути найрізноманітнішими. В основному ті, на які лящ ловиться і влітку. Головне, щоб шматочок був більш ніжним і м'яким, ніж в теплу пору. Пасивний лящ буде клювати дуже ніжно. І на смак припадуть саме м'які шматочки каші чи макаронів.


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Головна сторинка |   Карта сайту  |
Використання матеріалів сайту тільки з активним гіперпосиланням на сайт http://feeder.in.ua