П'ятниця, 30 березня 2012, 22:10

Зимова риболовля підлящика

Підлящик в зимкуСаме підлящик є найчастішим трофеєм більшості рибалок і влітку, і взимку. Попадається він від зовсім крихітних до півкілограмових риб перехідного віку. Ну, а якщо в нашому розпорядженні хороша фідерна снасть, прикормка, правильне місце, трохи досвіду і вдача, то можна зустріти і того самого, справжнього, горбато-бронзового ляща, який ще пару років тому був підлящиком, і викликав навыть деяке наше роздратування після упіймання : «Ну, знову ця дрібниця, коли ж горбатий буде?».

Звичайно, на платному водоймі риба інша. Лещовий платник можна зустріти не часто. В основному народ полюбляє коропових, амура чи, скажімо, форель. Ну, а у водоймах загального користування саме підлящика або густеру можна зустріти найчастіше.

У минулій статті ми вже розглянули з вами питання, пов'язані із зимовим фідерним ловом. Там ми з вами говорили, що оснащення використовується стандартне для фідера. Тільки поводок краще використовувати більш тонкий. Якщо є ймовірність затримання великих екземплярів, то можна застосувати гуму для фідера (feeder gum). Тепер розглянемо конкретно зимову риболовлю білої риби.
У зимовий час, як мовиться, і бичок - риба, тим більше підлящик. І перебірливість уловом кудись губиться. В такий не комфортний час для риболовлі, та ще на морозі, піймання подлещика сприймається з куди більшою радістю.

Відразу нагадаємо, що за правилами любительського лову допускається вилов ляща не менше 20-32 см, залежно від регіону. Так що не забуваємо про спортивну риболовлю: зловив - відпусти. Тим більше, коли питання стосується подлещиків. Підлящик - це незрілий лящ. Тому нормальної рибою не вважається. Як не дивно, деякі рибалки не здогадуються про це (або роблять вигляд), і відвозять з водойм для домашніх котиків кілограми зовсім ще маленьких рибок.

Ну да ладно, з цим начебто всі згодні. Тепер, як кажуть: «ближче до тіла». А тілом буде якраз той самий довгоочікуваний лящ. Саме лящ - 1-2 кг повинен водитися в тих водоймах, де водиться його молодший брат підлящик. Підібравши зимовий «ключ» до одного, ми можемо ловити й іншого. Тут все буде залежати від водойми, точки лову і від нашого терпіння і вміння.

Риболовлю умовно можна розділити на «літню» і «зимову». В залежності від регіону межа між ними може зміщуватися більше ніж на місяць. І вся справа тут в температурі води. При її зниженні і досягненні значення в 10-12 градусів, риба переходить на зимовий образ життя. Метаболізм істотно сповільнюється, відповідно, і активність падає. Для України цей час припадає саме на середину жовтня.

ПідлящикиСаме рибалка ляща і підлящика в жовтні може бути самою непередбачуваною. Риба закінчує годуватися на зиму. Причому робить це по-різному. У денний або в нічний час може бути справжній жор ляща - на наступну добу - «як відрубає».

З подальшим пониженням температури, підлящики і лящі збиваються в зграї і лягають в зимувальні ями, бровки з повільним протоком води. На відміну від літа, взимку на глибині зберігається більш тепла вода. Причому зграї ці можуть бути просто величезними і складатися з особин різного виду та розміру. Великі справжні лящі тримаються окремо. Причому в їх групі теж є риби побільше і поменше. Ось знайти таку групу уже наша задача.
При лові на фідер влітку особливих проблем з лящом немає. Головне, знайти підходящу точку лову і підгодовувати місце. Якщо у водоймі є лящ, він активно годується, то через деякий час він обов'язково підійде до прикормочної плями і до нашої фідерної годівниці.

У зимовий час, при низькій температурі води, справа йде гірше. Знижений обмін речовин плюс недолік кисню у воді - знижують активність годування і пересування подлещика до мінімуму. Риба стає настільки пасивною, що може не пересуватися навіть до самої привабливої прикормки. Саме тому зимова риболовля більш примхлива і непередбачувана. Взимку рибалити фідером по відкритій воді краще на добре знайомому водоймищі. Якщо ловля йде часто на одних і тих же місцях, рибалка вже на око знає відстань, наприклад, до першої або до другої бровки, розташування зимувальних ям і т.д.

Коли водойма покриється хорошим льодом, можна буде перейти на істинно зимовий вид лову з льоду. І знання рельєфу дна і місць літнього лову піде тільки на користь. Кожен фідеріст відмінно розбирається в підгодовуванні для лову фідером, і для зимового лову підлящика з льоду ці знання тільки допоможуть.
Отже, при зимової ловлі ляща фідером - головне, підібрати правильну точку лову. Причому чим нижче опускається температура, тим важливіше стає ця умову. Вчені мужі наводять дані про дуже повільне пересуванні риби при низьких температурах. Так, наприклад, при температурі води в 3-5 градуси лящ в пошуках корму зміщується всього на 50-100см в хвилину.

І справа тут зовсім не в небажанні годуватися або пересуватися. Риба при такій воді практично спить, енергія в м'язах накопичується дуже повільно, моторика сильно замедленна.

Дно будь-якого водоймища, а особливо річки, має нерівності, встелені брівками і ямами. В теплу пору лящ при годуванні може просуватися вздовж бровок і ділянок з перепадами глибин. Так, за годину зграя подлящиків в середньому пересувається на кілька десятків метрів. Саме в таких місцях можуть затримуватися їжа, і мешкають колонії черепашок. Влітку, на рибалці, знайшовши таку точку і прикормивши її, вже через кілька хвилин можна отримати клювання дрібної риби, а через деякий час і великої.

Але при зимової риболовлі, при температурі води менше 10 градусів, чекати можна дуже довго. Взимку риба віддає перевагу більш глибоким ділянки. Ями, межі бровок перед самою глибокою ділянкою водоймища. Але не найглибши місце! А саме спуск до нього, вихід або вхід.

Течия на зимових ділянках має бути невелика, але обов'язково присутня. Проточна вода, хоч трохи, але приносить кисень, а взимку рибі, що скопилася в зграї, він дуже необхідний. В такий час подлящ не буде знаходитися у ямі, навіть якщо вона сама глибока, якщо там поганий проток води.
На мілководді в зимових умовах підлящик не виходить, а влітку, за відсутності шуму, може там довго годуватися.

Ми вже відзначали з вами вплив атмосферного тиску на клювання. При зниженні тиску, при тривалому потеплінні, риба може залишати місця зимової стоянки і виходити на більш дрібні ділянки, але все одно буде дотримуватися місць з різницею глибин. Причому, на активне годування виходять спочатку дрібні підлящики, а за ними вже більши, а потім і самі лящі.


Так що, не дивлячись на відмінну здатність фідерної кормушки притягати рибу, взимку цього недостатньо. Потрібно шукати точку підгодовування в тому місці, де підлящики напевно є (ями, підходи до неї і схили, глибокі бровки). А з ними поруч повинні бути і лящі. Тому для зимової риболовлі фідером дуже важливе знання дна водойми.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Головна сторинка |   Карта сайту  |
Використання матеріалів сайту тільки з активним гіперпосиланням на сайт http://feeder.in.ua