Четвер, 15 березня 2012, 18:43

Краща погода і час для риболовлі коропа

Рыболовля коропаЯк не діляться рибалки між собою на фідерістів, спінінгістів, поплавочників, карпятників та інших, але короп є бажаним трофеєм для будь-якого рибалки. Бійцівські якості, чимала вага і що не менш важливо, відмінний смак - роблять небайдужим до коропа будь-якого рибалку.

Про пошук цієї риби, про прикормки, в тому числі і фідерні, про методи лову коропа написано чимало, але в сьогоднішній статті розглянемо вплив на активність коропа різних погодних факторів у залежності від пори року.
Всі погодяться, що клювання коропа як і будь-якої риби, річ малопередбачувана і іноді повністю не піддається нашій логіці.

На жаль для нас (на відміну від риби), ми поки не в змозі визначити і врахувати всі зовнішні фактори, що впливають на клювання.

Відпустимо на деякий час питання пошуку риби, підгодовування і способи лову і припустимо, що короп у водоймі є, а наша прикормка і насадка йому до смаку. Які тоді зовнішні фактори впливають на його активність більше?

Це питання піднімається вже не одне десятиліття, і для лову коропа пропонують враховувати: час року, поточний стан погоди і її довгостроковий прогноз, температуру води, силу, напрям і температуру вітру, атмосферний тиск, фазу місяця, геомагнітну обстановку - і це ще не все . Зрозуміло, що нормальний риболов для планування риболовлі бере до уваги лише кілька доступних і, на його погляд, важливих факторів.

Інша справа, що багато хто їде на риболовлю не тоді, коли настануть такі сприятливі умови, а коли є можливість взагалі виїхати на рибну ловлю. Майже усі рибалки хочуть жити біля гарного водоймища, мати достатньо вільного часу, і планувати рибалку в залежності від сприятливих або несприятливих для неї умов. Але, на жаль, богатьом з нас доводиться виїжджати, як тільки з'явився вільний день або навіть декілька годин на роботі. Тут вже не до планування.

Форум рибалок свого регіону допомагає визначити і спрогнозувати активність риби.

Зі збільшенням популярності риболовних форумів у нас з'явилася хороша можливість «моніторити» стан справ на водоймах. Багато рибалок із задоволенням описують свої улови, активність риби і рівень води популярних місць на річках і озерах. Добре бере останні дні короп або інша риба - їдемо на рибалку, пишуть, що клювання зовсім погане - сидимо вдома або їдемо, щоб довести, що у нас вийде краще. Маючи уявлення про поточний стан клювання і прогноз погоди, можна вже планувати і рибалку. Але цей спосіб хороший для рибальських водойм біля великих міст. Велика відвідуваність дає більшу активність форумчан і, відповідно, достатньо інформації для нас.

Великий коропТрохи відступаючи від теми, ще раз скажу, що не потрібно лінуватися залишати свої коментарі до статей на цьому та інших сайтах, писати звіти та відгуки на форумах - тим самим ми допомагаємо один одному.
Поради та рекомендації вчених-іхтіологів і майстрів рибного спорту, звичайно, потрібні, але свій досвід в будь-якій справі буде найціннішим. Так і розуміння активності коропа, його звичок, смаків для конкретного водоймища приходять тільки з досвідом. Для різних регіонів або навіть близьких водойм, тиск чи вітер можуть надавати різний вплив на коропа. І своє власне розуміння таких процесів, засноване на багаторічному спостереженні, буде завжди правильнішим. І для того щоб наш прогноз клювання був якомога більш точним пропоную розглянути наступні фактори:

Атмосферний тиск для лову коропа

Поточний тиск і його зміна надає неабиякий вплив на активність риби. Спостерігати за ним можна і по метеосайтам, а можна і самостійно. Простий домашній барометр завжди попередить про зміну погоди та допоможе в прогнозі активності риби.

На запитання: «При якому тиску клює короп?» Треба відповідати з урахуванням поточної пори року. Зростаючий тиск дає нам припустити поліпшення погоди, а падаючий - попереджає про наближення циклону (опади, хмари, вітер).

При якому тиску ловиться короп влітку?

Як відомо, влітку в затяжну спеку будь-яка риба малоактивна. Як правило, в такі часи короп виходить на годування вранці, ввечері і вночі. У такій ситуації саме зниження тиску говорить нам, що наближається циклон і клювання може змінитися.

Для коропових влітку краще низький тиск або падаючий, малохмарний день з невеликим вітром.
 

В такий час нерідкі грози, атмосферний тиск стрибає - клювання може змінюватися від поганого до активного. А постійна літня спека або навпаки похолодання, затяжний циклон з дощами і постійним низьким тиском змушує рибу знизити свою активність.

В період літньої спеки прогноз про понижуючий тиск говорить нам про можливе поліпшення кльову. Причому активність коропа збільшується ще до початку зменшення тиску, триває при низькому тиску, і зберігається якийсь час після його збільшення.

Клювання коропа восени, взимку, навесні і атмосферний тиск

У холодну пору року (в деяких районах і раннім або пізнім літом) вплив атмосферного тиску на активність риби інший. Як відомо, обмін речовин риби залежить від температури води, а короп, в основному, ловиться при температурі води вище 10 градусів. У холодну пору року постійний високий тиск і відсутність вітру створюють період низьких температур. Це, зрозуміло, не найкращий час для риболовлі. Зниження тиску, навпаки, несе за собою потепління, повітря стає вітряним і вологим, і короп починає виходити в пошуках їжі на ділянки з більш теплою водою.

Як правило, в холодну пору року активність риби поліпшується при зниженні атмосферного тиску.

Вплив вітру

Вітер також є одним з важливих факторів, що впливає на клювання. І справа тут не тільки в його напрямку і силі. Вітер перемішує температурні шари води, збагачує воду киснем, може істотно підняти рівень води на річках, перемішує корм і сміття і т.д.

Для свого регіону ми, звичайно, знаємо напрямок вітру, при якому клювання «обрізає». А при іншому напрямку (нерідко активність риби збільшується при південно-західних, південно-східних вітрах) клювання риби буде набагато краще. Але краще, коли сила вітру невелика.

Для будь-якого часу року для лову коропа сприятливий невеликий вітер до 10м/с, при поривчастому штормовому вітрі (більше 20м/с) риба зазвичай бере неактивно.

Важлива і температура вітру. У холодну пору року з потеплінням і приходом теплих мас повітря, вода більше прогрівається, активність риби зростає, що збільшує наші шанси на упіймання коропа.

У прохолодний час південні напрямки вітрів збільшують активність коропових.

У жаркий час, навпаки, з приходом більш прохолодного вітру збільшується період часу у якій риба годується.
Стійкий вітер здатний перерозподіляти кормову базу на водоймі. Риба, звичайно, ж буде це враховувати і переміщатися в пошуках корму.

Для водойм зі стоячою водою помічена схильність коропа «рухатися за вітром». І справа тут не тільки у корму, в прохолодну пору при південному вітрі тепла вода буде накопичуватися біля одного узбережжя. У такі місця спрямовується риба на пошук корму, і шанси на її спіймання будуть вищими. Вітер поміняв напрям - можуть змінитися і ділянки гарного кльову.

Лов коропа на УкраїныПри сильному вітрі і хвилі клювання коропа, як правило, дуже слабке. У такій ситуації краще ловити на захищених від вітру ділянках.

Краща погода для коропової риболовлі

Для лову коропа найкраще стабільна погода. Ця риба не любить різких змін. У такі періоди її годування може припинитися зовсім. Клювання поновлюється, коли погода встановлюється. Але в період засухи і спеки саме погіршення погодних умов може поліпшити риболовлю.

Взагалі, відповідна погода для коропової риболовлі залежить від поточного часу року.
Влітку в жарку погоду краще підходить помірний вітер, змінна або повна хмарність, можливо, навіть грози, тепла похмура погода. Цікаво те, що короп починає краще або гірше ловитися ще перед початком відповідної погоди. Влітку при довгих затяжних дощах активність коропа погіршується. За добу або за кілька годин до поліпшення погоди клювання починає відновлюватися. Ось чому прогноз погоди на декілька днів і знання стану поточного клювання на водоймах можуть допомогти нам спрогнозувати рибалку.

У прохолодний час клювання буде краще в період гарної погоди з невеликим вітром і зниженим тиском.

Найкращий час доби для лову

Влітку короп годується вдень і вночі. При високій температурі води поліпшується нічна активність. У прохолодну пору року вдаліше буде денна риболовля.

Вплив фази місяця

Деякі рибалки намагаються враховувати і фазу місяця при прогнозі кльову. Вважається, що зростаючий місяць більш сприяє кльову. Але зі свого досвіду можу сказати, що такий вплив практично не помітний.
Більше треба покладатися на вплив погоди, вітру і тиску. Ну, і головне, ваш власний досвід, його вплив на планування майбутньої коропової риболовлі буде найголовнішим.

Читайте ще:

Найкраща мамалига для коропа

Кукурудза для риболовлі коропа

Цікаві факти про крася

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Головна сторинка |   Карта сайту  |
Використання матеріалів сайту тільки з активним гіперпосиланням на сайт http://feeder.in.ua