Понеділок, 05 березня 2012, 13:20

Риболовля з фідером. Основні поняття фідерної рибалки

Рибалка на фідерФідерна снасть знаходить все більшу популярність по всьому світу і наша країна не виняток. Класичну донку все рідше можна зустріти на водоймах, а годівниці, прикормки і фідерні вудилища з'являються в арсеналі багатьох рибалок. Чому ця снасть така популярна і змушує навіть шанувальників пружин і гумок, міняти свої погляди на рибну ловлю і долучатися до нового способу риболовлі. Давайте розберемо сьогодні основні питання, пов'язані з фідерною рибалкою.
 

Принцип такого лову: снасть з годівницею і підгодовуванням закидається в одне і теж місце, кожні 5-20 хвилин. Тим самим на дні водойми утворюється прикормочна пляма, яка відмінно притягує рибу.

Справжня фідерна снасть включає в себе: фідерне вудилище, котушку, годівницю, ліску або плетінку і характерний монтаж, який був розроблений з появою цього виду лову.

Тепер по порядку про кожен елемент:

Фідерний монтаж - це головне в риболовлі на фідер. Ви можете використовувати оснастку з годівницею на будь-якому вудилищі, хоч на дешевій дубині, і ваша снасть буде вже майже фідерної. Фідерне вудилище буде давати незаперечну перевагу в чутливості і підвищить задоволення при виведенні риби. Але все одно - фідерну снасть робить, перш за все, характерна оснастка.

Головний елемент в такому оснащенні це годівниця. Такі годівниці бувають найрізноманітніші. Дуже поширені прямокутні і круглі годівниці з металевої сітки.

Годівниці для фідераВони забезпечені грузилом і можуть з одного або з двох сторін закриватися сіточкою. Але в основному використовують відкритий тип годівниць. Вони швидше вимивають прикормку і привертають рибу більш інтенсивно.
Круглі годівниці підходять для водойм без течії, а квадратні і особливо трикутні (за рахунок своєї форми) добре «працюють» на річках.

Для середньої і швидкої течиї вага годівниці: 80-120 грамів.
Для стоячої води: 30-60 грамів.

Годівниця метод для фідера

Для озер використовуються також фідерні годівниці типу метод. Вони чимось нагадують пружину. Теж обліплюються спеціальною підгодівлею для методу, але працюють вже по іншому. Якщо на пружині (сосці) ми ставимо липку приманку (мамалига, хліб) то на методі прикормка більш розсипчата. Після падіння годівниці, починають відвалюватися її частини, і через 10 хвилин прикормка повинна повністю розсипатися на дні і розчинитися. Ось чому такий вид краще використовувати на слабкій течії або стоячій воді.

Тепер про саму оснастку. Для освоєння цього виду лову я б порадив два види монтажу.

Перший це патерностер. Це найпопулярніший вид фідерної оснастки. І до того ж він дуже простий.
В'язати його можна і на лісці і на шнурі. Потрійним вузлом робимо невелику петельку на кінці снасті. Відступаємо відстань 7-15 сантиметрів, і в'яжемо таким же чином петлю побільше.

Через неї протягуємо вертлюжок годівниці або використовуємо карабін. А маленька петелька служить для приєднання повідця з гачком. Робиться це звичайно петля в петлю.

Патерностер для фідераРиба на такий снасті зазвичай сама засікається. Бере насадку і підсікається коли упреться в годівницю. Гідність - простота, а от недолік - можливість заплутування при закиданні.

Другий спосіб взагалі для новачків в фідерної ловлі і ще простіший. Нічого в'язати не доведеться. Потрібно купити в рибальському магазині протизакручувач. Він уже забезпечений карабіном для годівниці, за який її і чіпляємо. Проводимо через трубочку ліску і стопоримо монтаж двома намистинами. На одному кінці ліски робимо петлю для прив'язування поводка з гачком. Інший кінець йде на основну ліску, на нього теж можна поставити карабін.Трубочка для фідераЯк бачите такий фідерний монтаж ще простіший, але фідерісти їм рідко користуються, вважається, що він чимось може відлякати рибу. Головна його перевага це відсутність заплутування звідси й назва. Якщо риба у водоймі є і активно клює, то така оснастка добре працює.

Основна ліска для фідера.

Найчастіше намагаються використовувати плетену ліску (шнур). Головне її достоїнство це не розтяжність і менший діаметр. На течиї плетений шнур менше тягне, відповідно ми можемо використовувати більш легку годівницю. І клювання риби на плетінці передаються практично без втрат. Навіть клювання плотви буде явно видно. Використовувані діаметри для плетінки: 0,12-0,18 мм.

При закиданні важких годівниць, можливий поріз пальця, якщо використовуєте тонкий шнур!

Моноліска застосовується якщо дистанція лову не велика (до 30 метрів). Наприклад, ловля біля берега або з човна. На такій довжині розтяжність ліски не особливо буде позначатися на чутливості снасті. Взимку, при лові на відкритій воді, звичайна ліска використовується частіше, так як не змерзається.

Рекомендований діаметр ліски: 0,25-0,35 мм. Для тонкої ліски може знадобитися використання шок лідера, який захистить фідерну снасть від відстрілу при закиданні.

Фідерне вудилище.

Підбирається залежно від місця, де плануєте ловити.

Якщо це річка то тест вудилища (рекомендована маса для закидання) повинен бути 100-120 грамів або вище (важкий або середній клас).

Для озера і водосховища достатній тест 50-80 грамів (легкий клас фідера).

У першому випадку фідер буде більш жорсткий, але більш універсальний. Можна ловити на річці та ставку. З легким фідером приємніше ловити, але можна це робити тільки на стоячій воді.

Найпопулярніша довжина фідера 3.6 метра. Довші, дають зробити більш дальній кидок, але рідко попадаються з високим тестовим навантаженням. Короткі вудлища беруть для лову з човна або на невеликих річках.

Підгодівля для фідераПрикормка для фідерної ловлі.

Зараз в магазинах і на ринках повно таких сумішей: для ляща, коропа, карася або універсальні і т.д. Більшість з них відмінно працюють і залучають рибу. Варто сказати, що краще додавати в годівницю разом з підгодівлею відварене пшоно, перловку, горох ... Так ми ще більше привабимо рибу і заощадимо прикормку. Співвідношення каші та суміші приблизно 50 на 50.

Каша вариться перед риболовлею, а підгодовування замішується на водоймі. Як правильно її розбавити з водою вказано на упаковці. Не забувайте, що вона повинна не вийти мокрою. Комок фідерної прикормки повинен розсипатися при невеликому натисканні. Так вона швидше покине годівницю і почне залучати рибу.

Котушка.

Підійде будь-яка хороша безінерційна котушка з шпулею не менше 3000. Дешеві моделі можуть погано укладати ліску, тому краще брати від нормальних виробників. Наприклад, Дайва або Тіка, недорогі і служать чимало. Є й котушки під назвою «фідерні». Схоже це більше на маркетинговий хід, тому що нічим особливим вони не відрізняються. Хоча моделі ці не погані, все залежить від виробника.

Куди закидати?

Хто раніше ловив на донки і пружини в основному не звик думати про те куди кидати і де шукати кращу точку лову. Сьогодні такої рибалки вже немає.

Сучасна рибалка починається після того як знайдено відповідне місце лову.

Це, перш за все брівка (їх може бути кілька), колонії черепашок, підводні камені, ями ...
Для їх знаходження є найпростіший спосіб - протягування грузила по дну. Хоч він і не дає всієї картини того що відбувається на дні, але для освоєння фідерної ловлі відмінно підходить. А на деяких берегах цей метод повністю задовольняє потребам рибалки для пошуку доброго місця.

Беремо невеликий грузик (щоб не скочувався на течії), гачок нам при цьому буде тільки заважати. Робимо закид в передбачуваному напрямі лову. І починаємо потихеньку підтягувати вантаж вудилищем, і потім підмотувати.
Чутливість фідера така, що при проштовхуванні, ви відразу відчуєте, що знаходиться на дні. Якщо камені або черепашки - будуть характерні поштовхи. Якщо потрапили на бровку, то фідер зігнеться і відчується опір.

Знайшли таку бровку - тоді ставимо ліску в кліпсу. Тепер дальність закидання буде постійною, і кожен закид ми будемо робити в одне і теж місце. Щоб не відхиляти закід вліво чи вправо беремо орієнтир на протилежному березі.

Ставимо замість грузила звичайну годівницю і починаємо ловлю фідером. Нагадаю, що фідерна риболовля вимагає постійної доставки прикормки. Закидання фідером потрібно проводити не рідше ніж раз на 10-15 хвилин. При цьому надмірно набивати годівницю не варто. Прикормка повинна вимитися з неї за кілька хвилин.
Ось такі основи фідера ми постаралися вам дати сьогодні. Це лише мала частина знань про цей спосіб лову. Але повірте, якщо ви хоч трохи його освоїте, то рибалка на пружину або гумку вам здасться вже смішним заняттям.

Читайте також:

Несиметрична петля для фідера

Риболовля на годівницю метод

Використання Feeder Gum на фідері

Як прив'язати шок-лідер для фідера?


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Головна сторинка |   Карта сайту  |
Використання матеріалів сайту тільки з активним гіперпосиланням на сайт http://feeder.in.ua