Субота, 05 березня 2011, 12:14

Залежність клювання риби від погоди


Вплив погодиКожен рибалка для себе визначає впливающі фактори на клювання. Досвідчені рибалки грунтують їх на особистому досвіді спостереження за погодою, аналізі своїх записів, спостереженнях за природою, спілкуванні з колегами, та й хіба мало на чому ще. Для вдалої риболовлі треба намагатися враховувати всі можливі природні фактори. Зіставляти їх і, переконавшись, що природа до рибалки прихильна, можна сміливо вирушати на риболовлю.
А так як в риболовлі не може бути все ясно і всім відомо, то тема погодних умов вимагає постійного доповнення і пошуку нових істин. Спробуємо в них розібратися.

Вплив фаз місяця на клювання.

У першу чергу на фази місяця звертають увагу при лові линя. Якщо настав повний місяць або дуже близькі до нього фази, то краще переночувати вдома, а не на річці біля вогнища. Існує думка, що линь не любить «друге світило»! Звичайно, клювання може бути і в повний місяць, але дуже слабке. Ситуація не змінюється, навіть якщо місяць прихований хмарами, а прибережні верби гнуться від вітру. У новий місяць картина істотно не змінюється. Краще всього, якщо на небі перша або остання чверть місяця.

 

А ось щука повного місяця не боїться. Навпаки, помічають, що в ці дні у неї прокидається апетит. Але майже завжди риба краще ловиться на «молодий» і «старий» місяць. Взимку та ж картина. І неважливо, який шар льоду і снігу відокремлює рибу від місяця.

Залежність клювання риби від вітру

Чомусь багато хто боїться північного вітру, і при відсутності клювання, північний вітер часто поминають міцним словом. І дарма, якщо звичайно це не сильний, шквалистий вітер. Якщо вітер слабкий або навіть помірний, то найпростіше і розумне - перейти до прибійниго берегу водойми. Всі знають, всі читали, що хвиля, гнана вітром, вдаряється в берег, піднімає муть, а на муть і розмитий корм підходить риба. У цьому переконуватися не треба. Істина діє на будь-якій водоймі.

Маскує. Ще один позитивний вплив вітру проявляється при лові в прозорій воді на мілководді і при лові обережних видів риби. Вітер, створюючи хвилю, добре маскує рибалку. Але це не означає, що можна стояти на виду у риби і розмахувати вудилищем. В цьому випадку єдиною здобиччю може стати низько пролітаюча ворона.

Освіжає. У спекотну погоду, в літні дні, вітер також сприятливо впливає на життя і клювання риби. Наприклад, є водойма з температурою води парного молока. Жара. Зрозуміло що клювання немає. І ось подув вітер. Іноді чим сильніше, тим краще. Він перемішує шари води. Верхній, більш теплий, відходить до прибійного берегу, а на його місце піднімаються глибинні - холодні шари води. Ще один позитивний фактор - вода збагачується киснем. Через добу, а іноді й раніше, риба знову почне клювати. Взимку вплив вітру на клювання не так помітий. Він більше заважає рибалці, ніж рибі.

Залежність клювання від температури.

Кожен вид риб харчується, нереститься, впадає в сплячку, жирує або «страйкує» при певній температурі. Головне - знати температурний режим тієї риби, яку хочеш побачити в садку.
Хоча з правил бувають винятки. Досить згадати про лов коропів і карасів в розпал зими. Взимку і влітку добре, коли температура повітря деякий час стабільна, без сильних коливань. Значить, клювання буде.
З іншого боку - похолодання після літньої спеки або потепління після тріскучих морозів також активізують клювання. Головне не потрапити на «перелом» погоди. Нехай пару днів устоїться.

Вплив дощової погоди.

Теплий, дрібний дощ - краща погода для ловлі. Також дуже хороший короткочасна злива в розпал спеки. Після неї риба починає брати активніше. Набагато гірше, якщо дощі йдуть затяжні, по кілька днів або тижнів.
Але ось «всесвітній потоп» закінчився, а на річці наступна картина: високий рівень каламутної води, сильна течія несе сміття, траву, гілки. Про клюванні в такій воді можуть виникнути сумніви. Але на мілководді, в затишку вода швидше світлішає, а значить, і риба буде тут. Також йде діло і навесні, по великій воді, коли на мілині вода не тільки швидше очищається, але й прогрівається, що притягує сюди рибу.

Залежність від атмосферного тиску.

Тиску дістається від рибалок найчастіше. Не клює - отже, тиск скаче. У цьому є неабияка частка правди. Риба дуже чутлива до тиску, точніше до його перепадів. Адже як зазвичай буває? Всю робочу частину тижня була бридка погода, а на вихідні обіцяють сонце. Вранці в суботу біжиш на річку, але клювання немає. Хоча і сонце світить і тепло. А от якщо сонечко буде радувати ще пару днів, то риба за цей час звикне до зміни погоди, вирівняє тиск в своєму плавальному міхурі. І почне харчуватися.

Багато хто відзначає, що на закритих водоймах залежність клювання риби від погоди більш відчутно, ніж на річці. Але навіть на перший погляд два абсолютно однакових озера можуть відрізнятися один від одного по активності риби.

Хорошим помічником є рибальський щоденник. У ньому записують інформацію про місце, час лову, якою снастю і на яку приманку була спіймана риба, її кількість, вагу. Окрему увагу приділяють погоді і спостереженнями за природою. Все це допомагає домогтися хороших і стабільних уловів.
Не останню роль відіграє особистий досвід, вміння поводитися зі снастю і знання особливостей водойми та поведінки риби в конкретний час року, місяця, дня.


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Головна сторинка |   Карта сайту  |
Використання матеріалів сайту тільки з активним гіперпосиланням на сайт http://feeder.in.ua