Понеділок, 27 лютого 2012, 13:53

Рибалка на карася. Незвичайна поведінка звичайної риби

Риболовля на карася
 

Що може бути незвичайного в поведінці самої звичайної риби? Карася всі знають з дитинства, і саме ця риба була для багатьох першим рибальським трофеєм. Хороша плодючість і велике поширення - змушують багатьох, відноситься до цієї риби не дуже уважно. Хоча великий карась є вже гідним противником для будь-якого рибалки. Сила, витривалість і кмітливість - ось що змушує багатьох шукати зустріч з цією рибою.

- Слово «карась» має чоловічий рід, але до цих пір ходять суперечки про те чи є карасі самці. Дійсно знайдено багато водойм де живуть одні самки. І нерестяться вони спільно з іншими рибами. Їх ікру може запліднити самець сазана, ляща або плотви. Хоча при цьому запліднення все одно не виходить, ікра як би активізується до розвитку, в результаті виводиться тільки мальок карася жіночої статі.

- «Карасеві стежки» - про них мало хто знає. Ця риба як ніяка друга пересувається в пошуках їжі по одним і тим же маршрутам. І якщо наша снасть закинута всього в декількох метрах від цього маршруту, то клювання можна не побачити довго. А якщо знайти таку «стежку» і підгодувати, то клювання буде на порядок вище. Годовування де попало - не дає потрібного ефекту.

- Багато хто бачив золоту рибку, а у деяких живе один з її видів. Цікаво що: золота рибка - це теж карась, якого так змінили селекціонери. Сьогодні існує кілька десятків видів золотої рибки. Вперше вона була виведена в Китаї, сотні років тому.

- При хорошому харчуванні за два роки карась набирає вагу в 200 грамів (ніби небагато, але якщо врахувати плодючість і можливу кількість цієї риби у водоймі).

- Спекотним літом основну активність ця риба проявляє ввечері, вранці і вночі. В такий час, а іноді і вдень біля берега в очеретах можна почути щось схоже на плямкання, хлюпання або чмокання - це карасики підпливають на годівлю молодою рослинністю і часто висувають морду з води, щоб ковтнути повітря або просто подивитися на світ.

- За кмітливості ця риба не поступиться Карпу. Якщо карась бачить, що на нього йдуть з сіткою, а бігти вже нікуди, то він лягає на бочок в якесь поглиблення на дні, і чекає поки через нього не пройде сітка.
Багато хто знає, що при поганих зовнішніх умовах (пересихання водойми, сильне промерзання водойми) цей господар водойм здатний занурюватися в грунт й перечікувати невідповідні умови місяцями. Але цікаво, що навіть при повному замерзанні карася, як кажуть доктора «клінічної смерті», якщо температура знову підвищиться, він здатний ожити. Причому цей час може тривати кілька годин. А змерзання цієї риби з льодом і зовсім не рідкісний випадок. Після його танення карась, як правило, оживає.

- На макушатнік карась нерідко ловиться, причому особи не менше 500гр, а якщо є у водоймі і рекордні екземпляри, то вони із задоволенням спокусяться на макуху.

- На деяких водоймах можна спробувати ловити цю рибу на сало. Так, саме шматочок несолоного сала, самостійно або в поєднанні з іншого наживкою може спокусити великого карасіщу. Причому іноді краще, якщо сало настоїться з часником.
- Великий виповзок, також може бути ласощем для великого нашого улюбленця. Причому клювання доводиться чекати довго, але якщо клюне (а для того щоб всмоктати такого черв'яка потрібен час), то найбільший карась. Це добре допомагає, коли у водоймі багато дрібної риби, яка об'їдає іншу насадку.

- Ця риба одна з любителів насадки «погостріше». Що тільки не додають в насадку або прикормку для її залучення. У хід йде і керосін, і ВД-40, і корвалол, і валеріана, і часник, і кріп ... Не кажучи вже про стандартні підсилювачі на анисовому маслі, рослинному, ваніліні, каві і д.р.

- Багато хто знає карасьові водойми. Якщо на водоймищі немає хижака, наприклад умови життя не дають йому нормально розвинутися, то карась так починає плодитися, що витісняє всяку іншу рибу. При цьому відчуває великий недолік в харчуванні і покоління за поколінням постійно дрібніє. В результаті величезна кількість п'ятдесяти грамових «п'ятачків» і відсутність будь-яких конкурентів. (Крім карасів саморегуляцією зростання займаються окуні. Іноді вони теж здаються дуже дрібними, але насправді це полнозріла риба). Але умови, змінюються, птахи можуть принести з собою ікринки хижака, паводок робить можливим прихід щуки чи окуня. Тоді в такому водоймищі починається свято для зубастих риб. З'їдають все, що можуть заковтнути. Але якщо деякі карасі переживуть цей час, то вони виростають велетенських розмірів, при яких і хижак уже не такий страшний.

- Вибагливі - це про характер цієї риби. Якщо ви приїхали на риболовлю і не спіймали на цій водоймі жодного карася - це ще не означає того що тут його немає. Є такі місця, де клювання цієї риби відбувається тільки вранці або ввечері, а може і взагалі вночі. Іноді карась проявляє нестандартний підхід до вибору насадки і бере практично біля самої поверхні води (буквально 30-50 см). А ми все говоримо: донна риба, наживка повинна лежати на дні ... Чи варто згадувати про мінливому відношенні до насадки або наживки. Сьогодні відловили на мамалигу, а завтра ловити потрібно тільки перловку, та ще на добре розпарену і з підсадженою кукурудзою. До його вередливості потрібно шукати підхід постійно.

- І ще одна особливість - ця риба хоч і чудовий боєць (за що ми його так поважаємо) але такий кістлявий! Саме ця його особливість робить популярність карася нижчою у порівнянні, наприклад, з коропом.

Пишіть в коментарях свої спостереження за цією рибою, адже саме в спілкуванні пізнається цей дивовижний світ риболовлі.

лов крупного карася

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Головна сторинка |   Карта сайту  |
Використання матеріалів сайту тільки з активним гіперпосиланням на сайт http://feeder.in.ua