П'ятниця, 21 жовтня 2011, 18:30

У чому різниця між ліскою і плетінкою?

Плетінка для риболовлі
 

Багато десятиліть рибалки всього світу ловили на капронову ліску і були цілком задоволені. Але як говориться - прогрес не стоїть на місці. Не байдужий він і щодо риболовних снастей і приладдів. Мало того, що звичайна ліска з кожним роком покращує свої якості і виробляється вже практично для всіх напрямів рибної ловлі, так ще й з'явилося мікро волокно, з якого почали виробляти рибальську плетінку (шнур).


Сталося це близько 20 років тому. Саме тоді стали доступні технології для виробництва поліетиленових волокон. Для виробництва плетених лісок для риболовлі використовуються три види таких матеріалів «Спектра», «Дайнема» і PE. Це запатентовані марки волокон вироблених різними хімічними концернами.
Виробники рибальських шнурів купують ці готові волокна і сплітають свої нитки різного діаметру і якості. Початковий матеріал має білий колір. В процесі виробництва плетінки, її фарбують у потрібний колір (коричневий, зелений, оранжевий ...) і можуть покривати захисною оболонкою.

 


На сьогоднішній день виробників таких шнурів не мало. Найпоширеніші це Power Pro, Fire Line і Sufix. Але є ще з десяток хороших і не дуже виробників. Хоча за заявами торгових марок якість рибальських плетінок має поліпшуватися з року в рік, на практиці часто ліска, куплена в минулі роки, краще себе показує ніж сучасна. До того ж на ринках та й в магазинах повно підробок під відомі фірми. Але, тим не менш, знайти якісну продукцію цілком можливо. А для багатьох видів лову кращим буде використання тільки шнура.

Наприклад, багато любителів спінінга і штучних приманок перейшли на плетінку. Краща гра блешні і точність закидання - ось що робить рибальський шнур таким затребуваним. Але й це не головне.
Головна його відмінність від ліски це:
• Підвищена міцність, притому ж діаметрі;
• Нульова розтяжність;
• Можливість перетирання кілець на вудлище;
• Схильність до збирання сміття і дрібних частинок у воді;
• Замерзання на морозі.

Як бачимо, є у плетених лісок і переваги і недоліки.
По-перше, це підвищена міцність. Дійсно, з появою таких плетінок стало можливим ловити будь-яку рибу, в тому числі і морських «монстрів». Можливість використання меншого діаметра при збереженні тієї ж розривного навантаження, робить можливим намотувати велику довжину шнура на шпулю. Плетінка в порівнянні з більш товстою монолескою краще знімається з котушки при закиданні, і снасть летить далі.
Не розтяжність плетеной ліски для риболовлі дає їй просто чудову чутливість при клюванні риби. Навіть невелика риба типу підлящика або плотви відмінно сповіщають про свою присутність рибалки. Причому ця чутливість снасті практично не залежить від дальності лову. Але є у цієї медалі і інша сторона. При вивиденні великої риби все навантаження по згладжуванню її ривків лягає на гнучкість вудилище і фрикціон котушки. Звичайна ліска при цьому своєї розтяжністю допомагає рибалці не залишитися з голим гачком. Але все одно для донних видів лову, наприклад, при короповому лові або риболовлі на фідер саме чутливість плетінки цінується найбільш і застосовують її дуже часто.

Шнур і ліскаЧерез свою плетену структуру шнур має нерівну поверхню. При постійному проходженні через кільця вудилища така «гребінка» може протерти їх. Тому підвищується вимоги до якості кілець. Вони повинні бути фірмовими і зроблені з міцних матеріалів SiC або Gold Cermet.

Через цю ж нерівну структуру, плетінка чіпляє до себе дрібні частинки, які плавають у воді. Особливо при цвітінні різних рослин, після витягування снасті на колечках можуть залишатися пучки такого сміття.
Ну і ще один невеликий недолік плетеної ліски. Вона погано переносить морози. Вода просто замерзає на ній. Витки на котушці склеюються льодом, а на колечках скопичується волога, яка створює шматочки льоду. В таких ситуаціях шнур обробляють спеціальним аерозолем для зимової риболовлі.
І останнє - це ціна. Плетінка може коштувати на порядок дорожче ліски. Але і прослужить вона набагато довше, даючи в деяких ситуаціях незаперечні переваги для гарної риболовлі.


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Головна сторинка |   Карта сайту  |
Використання матеріалів сайту тільки з активним гіперпосиланням на сайт http://feeder.in.ua