Вівторок, 01 листопада 2011, 22:52

Чим підгодовувати рибу взимку?

Підгодівля для зими

Багато хто, відправляючись на зимову риболовлю, обов'язково бере з собою підгодівлю у вигляді відварених каш, сумішей. Кожен готує таку прикормку в залежності від риби, на яку зібрався. Найчастіше такою рибою взимку є плотва, лящ, окунь, густера. І найпопулярнішим підгодовуванням в цьому випадку є макуха від насіння соняшника. Але чи ефективна така прикормка?


Перша помилка рибалки - багато хто вважає соняшникову макуха універсальним підгодовуванням. Це дійсно так. Більшість риб відмінно на неї реагують. Але, все ж, кожна риба все одно вибирає собі особливу прикормку.
Якщо ви вирушили на риболовлю за більш-менш великої рибою, то соняшникова макуха тут не годиться. Вона має властивість збирати навколо себе дрібну рибу, яка буде глушити клювання великих екземплярів. Те ж саме відноситься і до панірувальних сухарів - вони також збирають до підгодованого міста дрібну рибу. Клювання не буде поганим, але якість риби буде бажати кращого. Але якщо ви приїхали на рибалку виключно для задоволення, то соняшникова макуха, і панірувальні сухарі як підгодовування будуть в самий раз. Можна навіть їх перемішати, зробивши єдину суміш.

Зимова риболовляДеякі рибалки готують прикормку на основі перлової каші. Це непогана задумка, проте, слід після приготування ретельно подрібнити кашу. Готову кашу часто перемішують тими ж панірувальними сухарями. Про те, чи правильно це, однозначної відповіді немає, тому як в кожній водоймі риба реагує по своєму.

Якщо ви хочете зловити рибу по крупніше, то найкраща прикормка - круто відварений горох. Підгодоване їм місце приваблює великих лящів, велику плотву. Також, привертає таку рибу, як синець, яка є популярною через смакові якості. Але варто пам'ятати: змішувати відварений горох ні з чим не можна! Горох повинен бути чистим, щоб виділяти тільки запах гороху. Загодовують місце так: приходять у перший день, бурять лунку, і висипають туди 2-3 кг каші з відвареного гороху. На наступний день проробляють те ж саме. Потім, як мінімум, один день на це місце взагалі не приходьте. А на другий, або третій день сідайте рибалити. При цьому підгодовувати це місце безпосередньо перед риболовлею не потрібно! Клювання не буде частим. Відстань по часу між поклевкамі становитиме 10-20 хвилин. Однак, клювання будуть впевненими, часто потребують уваги рибалки. Велика риба, зазвичай, не церемониться з наживкою.

Варто також звернути увагу на каші, засновані на пшениці. Добре на такі каші реагує плотва. Досвід показує, що підгодоване місце пшеничною кашею викликає клювання виключно плотви.


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Головна сторинка |   Карта сайту  |
Використання матеріалів сайту тільки з активним гіперпосиланням на сайт http://feeder.in.ua