Четвер, 26 січня 2012, 00:53

Довжина повідця для фідера. Якої довжини фідерний поводок повинен бути?


Оптимальна довжина повідка

Яка довжина повідка оптимальна? Чи є залежність клювання від довжини і яку її довжину вибрати на початку риболовлі? Чому одні любителі фідера ловлять тільки на певну довжину повідка, а інші змінюють цю довжину по кілька разів за рибалку? У сьогоднішній статті спробуємо розібратися в цих питаннях, які часто хвилюють багатьох фідерістів, особливо тих, хто зовсім недавно долучився до цього виду рибної ловлі.

Якщо ви тільки плануєте зайнятися ловом на фідер і зайшли на цю сторінку дізнатися конкретні цифри, то скажу відразу: ставте повідець довжиною 30-40 см і спокійно рибальте. Якщо з часом виникне бажання оптимізувати свою снасть (а це природно для всіх захоплених риболовлею), то добре б прочитати теорію, яку я збираюся викласти нижче.

Можна сказати, що любителі риболовлі на фідер діляться на дві групи: на тих, хто віддає перевагу повідцям 60-80-100 і навіть більше сантиметрів, і на тих, хто ловить виключно на 20-30 сантиметрові повідці і дивляться на перших з подивом : мовляв, а навіщо довше? Перші говорять, що більш довгі повідці дають збільшення улову в рази, а другі відповідають, що пробували так робити, але істотний приріст клювання не помітили.

На мій погляд, ці розбіжності виникають з двох причин:

По-перше, як це не банально, просто звичка. Починаючи з червня місяця і до пізньої осені, риба зазвичай клює добре. І фідеріст, отримуючи стабільні клювання і, як наслідок, рибу в садку, не буде займатися експериментами, збільшуючи або зменшуючи довжину повідка. Активність клювання, як ми всі з вами прекрасно знаємо, може знизитися в залежності від багатьох факторів. І якщо таке трапилося, то рибалка почне експерименти з насадкою, підгодовуванням, з пошуком іншого місця, товщиною ліски повідця, адже він точно знає, що довжина повідка була робоча, і буде шукати причину де завгодно, тільки не в його довжині.

По-друге, довжина фідерного повідця залежить від особливостей водойми і навіть місця лову на водоймі. Ловити на стояку одне, а на течиї зовсім вже інша риболовля. Рибалимо на брівці, придонна течия одна, а в ямі, наприклад, можуть бути завихрення зі зворотним рухом води, в черепашках, на камінні ситуація зовсім інша і т.д.

Тому будь-які категоричні поради та доводи на тему довжини риболовного повідця для фідера не мають права бути. Все залежить від досвіду рибалки, та від водойми, де цей досвід буде застосовуватися.

Розберемо ситуації, при яких може виникнути питання: а яку довжину повідка для фідера вибрати?

  1. ви початківець або просто хочете спробувати освоїти ловлю на фідер;
  2. клювання риби не влаштовує, і для його поліпшення ведеться пошук оптимальної довжини риболовного повідця;
  3. клевання не видно;
  4. клювання риби є, але обережні, насадка повертається обсмоктана, порожні підсічки;
  5. риба заковтує гачок дуже глибоко;
  6. незнайома водойма і сила течії на ньому, чи знайома річка, але течия води ослабла або посилилася з останнього відвідування.

Тепер по порядку.

Ви починаючий рибалка.
Для освоєння цього виду лову запам'ятайте: середні довжини повідків для фідера складають від 20 до 70 см. На ставку, озері або при дуже слабкої течиї - довжина повідка 50-70 см (товщина при цьому 0,1-0,16 залежно від риби), на течії - 20-40 см (діаметр повідця 0,14-0,2мм ).

На платнику з розведенням коропових або амура довжина повідка може досягати і 0,8-1,2 метра, тому що риба в таких умовах відмінно реагує на повільно потопаючу насадку. Ну, і не забуваємо, що діаметр теж повинен відповідати такій рибі.

Слабке клювання.
Багато радять при слабкому клюванні або при його погіршенні подовжувати довжину повідка для фідера. В якійсь мірі це правильно, нерідко я сам поступаю також. Але для початку краще перевірити інші способи його активації. Як вже згадувалося: гра з наживкою, насадкою та їх комбінації, додавання пінопласту ... Підбір прикормки, збільшення або зменшення в ній розсипчастою фракції. Зграя риби могла просто піти і краще активувати таким способом її інтерес знову. Якщо клювання як і раніше погане, можна зменшити обсяг годівниці, діаметр повідка. Немає результатів, тоді зменшуємо розмір гачка, можна навіть замінити його на інший за формою. І, як продовження таких маніпуляцій, подовжуємо довжину повідка, наприклад, ловили на 20 см, ставимо 50-80 см. Ну, якщо вже нічого не допомагає, можна методом простукування знайти іншу підходящу точку лову.Що міняти прикормку або довжину повідка

Звичайно всі ці маніпуляції мають дію, і норма риби з'являється в садку. При такому слабкому клюванні, якщо будуть кілька гідних лящів, карасів, язів, коропів, і вже добре. Якщо пасивно чекати зміни погоди і що риба сама активізується (а багатьом подобається саме така рибалка), можна просидіти весь відведений час і виїхати з порожніми руками. Хочемо ловити - доведеться працювати. Як ми всі з вами знаємо, риба має схильність до змін активного пошуку корму і пасивного способу життя. Але завдання рибалки якраз і полягає в тому, щоб при будь-якому стані риби знайти той самий вид фідерної оснастки, прикормки, насадки і вдале місце лову, які принесуть йому користь. Якщо місце знайоме, то фідеріст, як правило, вже знає всі ці способи, якщо приїхали на водойму вперше, то шукаємо цей метод підходу до риби постійно. І довжина фідерного повідця повинна займати при цьому не останнє, але і ні в якому разі не перше місце.

Клювань не видно, риба глибоко заковтує гачок.
Таке найчастіше буває, коли довжина повідка довше, ніж потрібно.

Клювання є, але обережні, риба погано підсікається.
У такій ситуації зменшуємо гачок, діаметр повідця, зменшуємо обсяг насадки або наживки. Якщо не допомагає, то збільшуємо або зменшуємо довжину повідка.

Незнайома водойма.
Взагалі-то поведінка гачка під водою навіть на добре знайомій річці може залежати від конкретного місця лову. Тут головне практика. Знаходимо точку лова, робимо стартові закидання і ставимо повідок на 30-40 см, якщо течия, і 50-70 для стоячої води. І далі вже все залежить від нас і від поведінки риби. На своєму досвіді неодноразово переконувався, що перехід з повідця 30 см на 50-70 збільшувало кількість покльовок (подлещика, ляща, карася, коропа, густери ...) на порядок. Але працює це не завжди. Але, як один із способів активації клювання, завжди перевіряю цей метод при необхідності. А так починаю лов з 40 см.

Короп на фідерВід довжини повідця можуть залежати і інші фактори. Наприклад, ловив кілька разів на одному і тому ж місці на брівці річки. Не знаю, що там було на дні, але клювання крупного карася було відмінним. Через раз гачок за щось чіплявся і слідував його обрив. Тільки лише скоротивши довжину повідка до 15-20 см, вдалося скоротити і кількість зачепів.

Як підсумок вищесказаного, виходить, що на вибір довжини повідця для фідера впливають багато факторів: вид риби, течія, особливість дна, щільність грунту, активність риби і т.д. Але й довжина фідерного повідця в свою чергу не слабо впливає на наш улов.


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Головна сторинка |   Карта сайту  |
Використання матеріалів сайту тільки з активним гіперпосиланням на сайт http://feeder.in.ua