Субота, 14 січня 2012, 13:59

Зимова риболовля на фідер

Риболовля на фідер в зимку З кінця осені і до весняного потепління багато рибалок забувають про риболовлю. Більшість водойм Україні покривається льодом і про літні снасті не може бути й мови. Більшість але не всі! Завдяки географічному положенню нашої країни, в південні регіони і до Криму холода приходять дуже пізно. До нового року морозу можна і не побачити. Та й з настанням холодів південні частині Дніпра, Дністра багато водосховищ та озер не поспішають замерзати. І в такий час нема чого сидіти вдома і мріяти про майбутні літні улови. Якщо водоймище вільне від льоду, то беремо будь-яку донну снасть, в тому числі фідер і вирушаємо на водойму.
До того ж у такий час непогано клює хижак. І якщо з мирною рибою не вийде сьогодні то можна «посіліконити» окуня, судака або щуку.

 

Отже, подивимося чим фідерна ловля взимку відрізняється від літньої.
Насамперед до риболовлі в умовах морозу слід підготуватися:

  1. Підготувати основну ліску або шнур, а також оснащення
  2. Підібрати прикормку і наживку
  3. І не забути добре одягнутися

Ми вже згадували про відмінності між ліскою і шнуром. І з'ясували з вами, що хоча шнур має величезну перевагу по чутливості (особливо при лові на дальніх дистанціях), але в умовах морозу краще ловити на звичайну ліску. А краще на спеціальну фідерну, яка має меншу розтяжність. Але це не так важливо, головне, що ліска не замерзає як шнур. Плетеною ліскою ловити при негативній температурі практично не можливо. Шнур примерзає до шпулі, витки змерзаються між собою. При підтягуванні вода скупчується на колечках фідера і теж замерзає.

Коротше, якщо ловимо взимку краще це робити на моноліску.

Автомобільний силіконовий аерозольАле якщо на шпулях стоять плетінки і перемотувати на ліску лінь - є вихід. Шнур перед зимовою риболовлею треба підготувати. Обробити спеціальними засобами, щоб він не вбирав воду. Таких засобів декілька:

  • - Спеціальний спрей для шнура від замерзання, який зараз продається в будь-якому рибальському  магазині;
  • - Автомобільний силіконовий аерозоль. Призначений для обробки гумових ущільнювачів в автомобілі (Liqui-moly, ВЕЛВ, Хорс, і т.д.)
  • - Вазелінове масло. Коштує воно копійки і продається в будь-якій аптеці. Можна також використовувати дитяче масло "Джонсонс Бебі".

Вазелінове маслоДитяче масло

Шпулю з шнуром краще обробити у дома. Розмотуємо робочу ділянку плетінки і змащуємо маслом або спреєм витки. Намотуємо назад частину шнура і змащуємо знову. І так усю робочу ділянку. Цю ж процедуру повторюємо на водоймі, під час лову. Маслом краще працювати вдома, а на риболовлі практичніше використовувати спрей. Так за кілька рибалок шнур майже повністю втратить здатність вбирати воду і можна буде спокійно ловити навіть при «хорошому» мінусі.

Багатьом буде цікаво дізнатися, що плетінку не буде зайвим обробити і в теплу пору року. Просочена вона менше треться і вбирає в себе дрібні частинки з води. Тим самим шнур довше зберігається і менш шумить (треться) через кільця фідера.

Оснащення для фідерної ловлі краще приготувати заздалегідь. На холоді в'язати несиметричну петлю або патерностер неприємно. По приходу на рибалку ще нормально, але коли посидиш кілька годин, то пальці перестають нормально слухатися. Так що кілька готових монтажів і повідків беремо з собою.
 

Фідерна прикормка і наживка для зимової риболовлі

Взимку зазвичай ловиться та ж риба що і влітку. За винятком коропових, які дуже пасивні в цей час. А ось лящ, підлящик, плотва, тарань і густера при відкритій воді активніші карасів і коропів, і становлять основу зимового улову.

При холодній воді риба поводиться малоактивно. У такий час забуваємо про літні порції прикормки і переходимо на «половину» годівниці. Взимку прикормка повинна більше залучати рибу, і не в якому разі не наситити її. Додавати в прикормку можна і пшоно і перловку, як і влітку. Але на відміну від теплої пори, рекомендується досипати в годівницю опариша або мотиля. Все таки взимку, риба більш охоче бере наживки тваринного походження, та додавання їх до підгодівлі збільшує її привабливість.

Та й на гачку краще використовувати мотиля, опариша або черв'яка. Рибалку краще починати з бутерброда, опариш плюс мотиль наприклад. І дивимося, чому риба сьогодні віддає перевагу. Якщо, наприклад, об'їдають мотиля, то на нього і ловимо далі. Взагалі взимку клювання дуже мінливе і смаки риби можуть мінятися кілька разів на день. Так що мати в запасі кілька видів наживок і насадок буде не зайвим.

Нагадаю що зберігати в одної посуді мотиля і опариша не можна. Мотиль не витримає такого сусідства.
Одяг для зимової риболовлі.

До вибору одягу потрібно підійти ретельно.

Одяг для зимової риболовліВсі ми знаємо, що риболовля на фідер - малорухливий спосіб лову. Годинами доводиться сидіти біля вудилищ в очікуванні клювання. Звідси висновок, взуття, одяг, шапку і рукавички підбираємо ретельно. Добре мати непромокальну куртку або комбінезон, призначений для зими.
Теплі непромокальні чоботи теж допоможуть в такий час.


Рукавичок краще взяти з собою кілька пар. При такій погоді вони швидко намокають. А ловити на холоді голими пальцями дуже неприємно.
Ну і наостанок. Риболовля взимку річ особлива. Якщо ви не боїтеся морозу і бажання ловити рибу у вас є - то це ваше. На зимовій риболовлі будь-яка риба цінується гараздо більш ніж влітку. Матросик - вже вважається хорошим трофеєм. А хороший зимовий улов запам'ятовується дуже надовго. Вдалої риболовлі!


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Головна сторинка |   Карта сайту  |
Використання матеріалів сайту тільки з активним гіперпосиланням на сайт http://feeder.in.ua