Четвер, 21 липня 2011, 12:12

Поговоримо про гачки для фідера

Гострота фідерних гачків


У продовженні теми фідерних гачків, розглянемо на мій погляд три важливих питання, пов'язаних з будь-якими рибальськими гачками:

  1. Гострота жала риболовного гачка;
  2. Чи має значення колір риболовного гачка?
  3. Купувати гачок з колечком або лопаткою?

Стежимо за гостротою гачка для фідера.

Необхідно постійно перевіряти гостроту гачка. Тупий фідерний гачок - втрата часу і підгодівлі. Так як рибалка на фідер йде часто серед черепашок, каменів, бровок, то затупити гачок - секундне дело.
 

 Топе жало фідерного гачка Для перевірки гостроти жала гачків використовую два способи:

  • - стандартний спосіб перевірки гостроти на нігті;
  • - дому, за допомогою 8-кратної лупи.

При перевірці на нігті, не тріть ніготь, а намагайтеся тримати гачок під кутом до нігтя (приблизно 30-40 градусів) і злегка натиснути. Тупий гачок зіскочить, а гострий залишиться на місці, упиваючись в ніготь.

Удома можна перевірити вже використанні фідерні гачки, за допомогою лупи. Затуплений кінчик жала побачити дуже добре.
Якщо гострота гачка втрачена, то можна спробувати один раз пройтися по гачку нульової шкіркою. А краще використовувати алмазний надфіль з самим дрібним зерном.

Помічено що фідерні гачки із загнутим усередину жалом тупляться менше, у них жало як би ховається від камкнів і черепашок. Якщо лов йде на складних ділянках і гачки тупляться постійно, то можна ховати жало в наживку, наприклад залишаючи його в опаришу.


Колечко або лопатка краще на фідерної гачку?

Багатьом, особливо початківцям фідерістам, легше прив'язувати повідець саме до колечка. А вже досвідчені спортсмени використовують тільки лопатку. Чому?
А тому що кінчик дроту на колечку гачка може надрізати повідець, що призведе до його обриву. Для недопущення цього можна пассатижами підгинати колечко гачка в сторону, тоді воно не буде надавати практичного впливу на міцність фідерного повідка. Але це вже тонкощі рибної ловлі, багато, десятки років ловлять гачками з колечками і цілком задоволені. Так що вирішувати знову вам. Особисто я нав'язую повідці з різними гачками, а вже потім вибираю найбільш відповідний розмір і форму. А з колечком він чи з лопаткою, для мене, не має великого значення.

Як прив'язати гачок з лопаткою?

Використовуємо ми фідерні гачки з колечком або лопаткою, але знати основні способи прив'язки риболовних гачків необхідно.
Перший - це універсальний вузол яким можна легко і швидко прив'язати фідерний гачок з лопаткою. Але і для колечка він цілком підходить (на початковому етапі пропустіть волосінь через колечко, а подальші дії аналогічні).


Вузол для гачка з лопаткою.

  • беремо гачок і робимо петельку;
  • обертаємо вільний кінець ліски навколо цівки 4-5 разів;
  • протягуємо кінчик ліски всередину петельки;
  • змочуємо ліску перед затягуванням вузла на гачку;
  • акуратно затягуємо вузол (притримуючи пальцями петельки, щоб вони не з'їхали один за одного), і зміщуємо його до краю цівки;

Прив'язуємо вузол з лопаткою

Вузол для прив'язки риболовного гачка з лопаткою

 Другий простий вузол, для фідерного гачка з колечком.

Звертаємо петельку, скручуємо, змочує і затягуємо. Це простий і надійний вузол для прив'язки фідерного гачка з колечком.

Як прив'язати гачок з колечком Чорні, червоні, жовті або сині гачки купувати?

Стандартна відповідь: як показує практика, різниця в улові практично не помітна. Але давайте подумаємо, якщо кольором гачка, в тому числі і для фідера, приділяється така увага з боку виробника гачків - значить в цьому щось є. Або як зазвичай маркетингова завлікуха для нас рибалок? Важко сказати.

Але дослідження щодо сприйняття рибою відтінків явно проводилися, і не раз. І не одноразово було доведено, що сині гачки менш помітні для риби, а наприклад мотиль або черв'як на червоному гачку, були більш привабливі для риби. Взагалі-то логічно, що колір гачка підбирається під використовувану наживку, для додання йому більшої скритності. Але чи має це більший вплив на клювання ніж, наприклад, добавка іншого ароматизатора в прикормку або експерименти з наживкою? Це питання залишається.Червоні гачки для фідера

Наші з вами експерименти з кольором фідерних гачків будуть суб'єктивні, і на клювання будуть чинити більший вплив інші, більш важливі фактори. Але все-таки практика є практика, і вона показує, що восени і навесні клювання буває активніше саме на червоні гачки з тонкого дроту. Але це знову мій особистий досвід для конкретного пори року і місця лову. Так що виходить як завжди - потрібен постійний експеримент і пошук оптимального гачка, наживки, фідерної оснастки і т.д. для поточних умов риболовлі - і як наслідок, наш улов буде тільки радувати.

Читайте також:

Гачки для фідерної ловлі


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Головна сторинка |   Карта сайту  |
Використання матеріалів сайту тільки з активним гіперпосиланням на сайт http://feeder.in.ua