Неділя, 17 квітня 2011, 22:53

Вивчаємо рельєф дна. Як знайти бровку або яму?

Яма на вході припливу в озеро


Знайома картина: один рибалка робить підсічки одну за іншою, витягуючи чергові трофеї, а навкруги сидять його колеги без клювання, і скоса поглядають. Один раз, інший, третій...

Нарешті один сусід не витримує і підходить. Запитує про наживку, підгодівлю, номер гачків і ще про щось, що могло викликати таку різницю в клюванні. Підходить інший. І тут з'ясуються, що той ловить на приблизно такі ж снасті, і зовсім такого ж черв'яка. Тоді усі дружно говорять: у нього просто місце вдале, рибне.

Так воно і є. Дійсно риба, переміщаючись у пошуках корму, слідує улюбленими маршрутами, стежками якщо хочете.

 Риба зупиняється на улюблених місцях, підводних полянах, переходить у пошуках їжі далі. Тримається тих місць, де підвищена концентрація корму. Такі місця, як правило, прив'язані до рельєфу дна, риба вважає за краще, наприклад, бровку або яму. І з часом міняються такі місця доволі рідко. Як же знайти рибну бровку або яму?

Використовуючи головну зброю фідера - годівницю, ми можемо накрити стіл для риби у будь-якому місці на відстані ношого закидання. Але зрозуміло, що якщо це місце співпаде з найбільш відвідуваними рибою ділянками, то вірогідність вдалої риболовлі на фідер зросте на порядок.

Багато років тому, коли я тільки вчився рибного лову, намагався ловити на візуально-перспективних місцях. Вони описані у будь-якій риболовецькій літературі: місця вищі і нижчі перекатів, ями, затонулі дерева, обриви.

Потенційні рибні місцяАле у той час і снасті були інші і риба зговірливіша. А зараз риба стала хитріша і вивертка, але і рибалка багато чому навчився, і узяв за правило. А правило таке, або навіть вже аксіома: вивчи дно, а потім підгодовуй і лови. Особливо це стосується донного лову, і як наслідок рибалки на фідер.

Отже, ми на водоймі. Якщо це річка, то саме русло, форма берега, поверхня течії підказує нам перспективні місця для лову. Наприклад, завихорення води, що утворюють на течії помітну смугу, викликані перекатом. Означає вище і нижче перекату є ділянки з ямами і мілководдям. Досліджуючи джиговою проводкою ці райони, можна детально уявити собі рельєф дна.

 

Пошук бровки.

рибні місцяНу це добре коли в нашому розпорядженні велика ділянка берега. В умовах сильного натиску рибалок, вибирати особливо не доводиться. Як правило "хороші" місця не порожні, або навіть передаються як на естафеті. Але і в таких умовах, коли місце для лову не вибирається, якщо людина уміє "промацувати" дно, то він не ловитиме наосліп.

Найпростіший спосіб знайти цікаві місця - це повільна проводка грузила по дну.

Беремо важок (краще за тип "крапля"), закидаємо, чекаємо доки він досягне дна і починаємо повільне підведення. Краще навіть відводити фідер убік, прислухаючись до руху вантажу по дну, потім підмотуємо шнур, і знову проводка фідером.


Грузило

При використанні плетеного шнура, досягається дуже хороша чутливість, і до фідера доносяться усі перешкоди зустрінуті на дні, наприклад бровка або край ями. Проводку потрібно робити плавно, без ривків. При попадання на бровку або край ями, відчувається чималий опір, при проходженні через черепашок - трясіння. З часом можна тонко навчиться розпізнавати усі ці нюанси, і знайти цікаве місце на дні буде все легш.

Як тільки ви визначилися з місцем для загодування, зупините підмотування, і встановить фідер на підставки в зручному для вас місці. Зробіть необхідну натяжку і зафіксуйте банківську гумку в кліпсі. Тепер з фіксованою дальністю і бачучи напрям закидання, ви зможете доставляти підгодівлю в одне і теж місце. Цей метод дуже хороший для стоячої води або із слабкою течією.

Рибу треба шукати в місцях зміни глибини

Хто захоплювався ловом хижака на спінінг, той знає "джигову" проводку або як її називають простукування дна. Її також можна використати для вивчення рельєфу дна, щоб знайти бровку або яму.

Беремо усе той же вантаж, і починаємо простукувати дно. Закидаємо фідер, чекаємо коли грузило впаде, робимо три-чотири оберти ручкою котушки, чекаємо доки грузило знову впаде, і рахуємо час цього проміжку (час від зупинки підмотування до падіння грузила). Якщо цей час постійний, означає і глибина йде постійна, якщо збільшується, означає і глибина збільшується, і навпаки.

Так крокуючи по дну, на дотик, ми можемо знайти ці самі бровки, колонії черепашок, ямки, затонулі дерева., взагалі усе, що так подобається нашій рибі. Знайшовши "потрібне" місце, як і в попередньому варіанті, фіксуємо плетінку, і починаємо підгодовувати фідером.

Початок підгодівлі робимо форсовано. Забиваємо годівницю розсипчастою сумішшю без наповнювача, і робимо п'ять какидань фідером без гачка. На дні, наприклад в напрямку бровки, швидко створюється хмара муті. І після цього ловимо на фідер як завжди.

Поверхня річки може про багато що розповістиГоловне не лінуватися і ретельніше підійти саме до вивчення дна. Витрачений час з лишком окупиться. Ви знатимете куди закидаєте, і що взагалі відбувається на дні.

Вивчення дна, допоможе знайти бровку або яму. І це звичайна практика у сучасної риболовлі і у рибальці  на фідер зокрема.


Ну це добре коли в нашому розпорядженні велика ділянка берега. В умовах сильного натиску рибалк, вибирати особливо не доводиться. Як правило "хороші" місця не порожні, або навіть передаються як на естафеті. Але і в таких умовах, коли місце для лову не вибирається, якщо людина уміє "промацувати" дно, то він не ловитиме наосліп.

Найпростіший спосіб знайти цікаві місця - це повільна проводка вантажу по дну.

Беремо важок (краще за тип "крапля"), закидаємо, чекаємо доки він досягне дна і починаємо повільне підведення. Краще навіть відводити фідер убік, прислухаючись до руху вантажу по дну, потім підмотуємо шнур, і знову проводка фідером.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Головна сторинка |   Карта сайту  |
Використання матеріалів сайту тільки з активним гіперпосиланням на сайт http://feeder.in.ua