Понеділок, 07 листопада 2011, 20:48

Саморобні годівниці для фідера

Годівниці для фідедра


Після невеликої паузи в оновленні сайту, пропонуємо вашій увазі чергову статтю в рубрику «Робимо самі». Як вже стало зрозуміло з назви, сьогоднішня стаття буде присвячена саморобному виготовленню годівниць для фідера. Причому цей метод виготовлення простий і підійде багатьом рибалкам-фідерістам.

 

В недавній статті в цій рубриці ми вже говорили про те, як можна в домашніх умовах налагодити виробництво фідерних годівниць своїми руками. Але як ми з вами переконалися, той метод хоч і дозволяє у результаті отримати годівниці нічим не поступаються за якістю заводським виробам, але вимагає певних навичок роботи з металом і наявності хорошого свердлильного устаткування.

Пропонований же нижче спосіб виготовлення годівниць зможе освоїти практичний будь-який рибалка, який має хоча б досвідом лиття грузил.

Звичайно, в результаті отримуємо не такі акуратні і привабливі вироби як у першому випадку, але для лову на фідер вони цілком придатні. А якщо врахувати те, що годівниці для фідера є витратним матеріалом, то вимога до зовнішнього вигляду годівниці відступають на другий план. І в порівняння з саморобними пластиковими годівницями з пляшок або бігудів, сьогоднішні вироби виглядають набагато краще.

Переваги приводиться методу виготовлення годівниць:

 • - Простота. Невеликий час, витрачений на виготовлення форми для лиття та форми для самої годівниці;
 • - Дуже просто створювати необхідну вагу і форму годівниці;
 • - Невелика вартість одержуваних виробів.

Для виготовлення саморобних годівниць нам знадобиться:

 • - Металева сітка, будь-яка відповідна (в моєму випадку діаметр 0,65 і осередок 6 на 6 мм). Сітку можна придбати в магазині для бджолярів або будівельному магазині;
 • - Сплав для грузил (свинець, олово, третнік);
 • - Дріт 0,7 мм, бажано м'який і гнучкийа;
 • - Жесть (0,4-0,5 мм.) Для форми;
 • - Також необхідні інструменти:
 • - Плоскогубці;
 • - Ножиці по металу, кусачки;
 • - Лінійка;
 • - Молоток;
 • - Форма для лиття грузила годівниці.


Форма для лиття грузила годівниці

Підбираючи під себе якийсь спосіб виготовлення годівниць для фідера, потрібно врахувати, що виливати доведеться не один десяток годівниць, так що форма для лиття повинна бути міцною і зроблена «на перспективу».

Для виготовлення форми для лиття фідерної кормушки беремо шматок бляхи товщиною 0,4-0,5 мм. Можна використовувати жерсть від консервної банки, відрізавши донце і отримавши пристойний шматочок жерсті.

Розглянемо запропоновану форму для лиття на кресленні. Як бачимо, знадобиться шматок жерсті 12 на 4 см.

Креслення форми для литтяВирізаємо ножицями по металу форму за кресленням. Виходить заготівля для форми грузила. Вона складається з жолобка і ручки. Загинаємо жесть по лініях згину, намагаючись скласти форму щільніше. Можна прикласти металеву або дерев'яну ручку і примотати дротом.

Заготівля для формиЖолобок покривається алюмінієвою фольгою (вона легко приймає необхідну форму), це додасть міцності і надійністі нашої заготівлі, і не буде давати свинцю приставати до жерсті.

Форма для лиття груза годівниці
 Робимо необхідну форму для фідерної кормушки

Із сітки вирізаємо заготівлі для годівниці, в моєму випадку найбільш підходящий розмір 14 осередків на 4-5.

Підготуємо сітку для годівниціШматок дроту

З них два осередки підуть на заплавку в свинцевому грузилі. Легко робити сферичні форми з сітки, а ось квадратні вимагають деякого досвіду і навичок.

Форма сітки
 Відріжемо шматок дроту близько 15 см.

Звертаємо сіточку у відповідну форму (циліндр, квадрат або трикутник). У місці з'єднання країв сітки робимо зовнішні відгини, цей стик і буде залитий в свинець (дивіться малюнок). Підготовленим шматком дроту прошиваємо отриманий стик країв сітки, і виводимо петельку для кріплення годівниці для фідера. Сіточка для годівниці готова, перейдемо до додання їй необхідної маси.

готова сітка для фідерної годівниціформа годівниці

Виливаємо груз для фідерної кормушки

Як багато хто знає лиття грузиків в домашніх умовах справа зовсім не складна. Але тим не менш необхідно не забувати про техніку безпеки. По-перше, не забуваємо, що при плавленні виникають отруйні окисли, і роботу слід проводити при хорошій вентиляції. На формі для лиття не повинно бути жиру або вологи. При плавленні краще знаходиться в окулярах і в рукавичках.

Форму опускаїмо у свінецьДля плавлення найчастіше використовую мангал і газову плитку. Перед роботою необхідно підготовлений свинець нарубати на дрібні частини (5-20мм).

Готова фідерна годівницяЗважуємо потрібну масу свинцевих обрубків і засипаємо їх у форму. Ставимо форму на вогонь і тримаємо до розплавлення свинцю. Коли свинець розплавиться, опускаємо в нього підготовлений стик сітки. Прибираємо з вогню, і чекаємо поки отримана годівниця застигне.

У підсумку отримуємо ось такі саморобні фідерні годівниці. Залишилося ще раз їх зважити і позначити вагу.

Для бажаючих пофарбувати своє дітище можна порекомендувати пофарбувати годівницю порошковою фарбою.

Як бачите спосіб дійсно нескладний. Треба лише трохи повозиться з виготовленням форми для лиття, але і цей етап не надто складний. У підсумку швидко можна наробити годівниць на весь сезон. З власного досвіду знаю, що є такі місця де ловити дуже складно через постійні обриви. А риба сидить саме на цих місцях. У фідерному оснащенні найбільшу цінність має саме годівниця, і освоєння самостійного виробництва годівниць для фідера роблять риболовлю більш приємною.

Ні хвоста, ні чишуї Вам, шановні колеги!


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Головна сторинка |   Карта сайту  |
Використання матеріалів сайту тільки з активним гіперпосиланням на сайт http://feeder.in.ua