Четвер, 23 червня 2011, 20:53

Годівниці для фідера своїми руками 

фідерні годівниціСьогоднішня стаття в рубриці «Робимо самі», присвячена дійсно тим, хто любить і може робити рибальські снасті своїми руками. Цією статтею ми починаємо такий великий розділ виробництва снастей для фідера як: створення фідерних годівниць своїми руками.

Наведений нижче спосіб виготовлення фідерних годівниць, може здатися важким, вимагає необхідность наявності досить складної технології. Але, як підказує життя, на Україні умільців багато, і для них це не така вже складна справа.
А зумівши своїми руками відлити форму вантажу для фідерної годівниці, ви забезпечите себе і своїх друзів, міцними й дешевими снастями для фідера.

Багато хто може запитати: навіщо займатися цією рутиною роботою? Ну, по-перше, як ми вже сказали: це для тих, хто хоче робити щось самостійно своїми руками. По-друге: на риболовлі, витрата фідерних годівниць буває досить великою, а ціни на них хоч і не настільки високі, але в сукупності з іншими витратами, які ми робимо перед кожною рибалкою, все-таки б'ють по кишені.

Описуючи виробництво форм під годівницю, необхідно відзначити, що тут представлений один з варіантів форми, а ви, вже зі свого досвіду і умов лову на фідер, можете щось спростити або допрацювати.
 

Робимо фідерні годівниці самі.

На початку будь-якої справи необхідно все ретельно продумати зібрати необхідний матеріал, інструменти, допоміжне обладнання та визначити місце для роботи.

Отже, ось що нам знадобиться.
Необхідний матеріал:

 • - сталеві заготовки 2 штуки 60мм на 80мм, товщиною 10мм;
 • - два відрізки дроту 6мм в діаметрі і 20 мм довжиною;
 • - допоміжна заготівля, 30мм на 80мм, товщиною 5мм;
 • - металева сітка з осередком 4-6мм, залежно від її структури.

Необхідні інструменти:

 • - ножівка по металу;
 • - дриль, а краще свердлильний верстат;
 • - кліщі;
 • - молоток;
 • - наковаленки;
 • - чертілка;
 • - пробойчік;
 • - штангенциркуль;
 • - олівець і лінійка;
 • - свердла 6мм і 16мм,
 • - кігль (металевий посуд) для плавки свинцю;
 • - ваги.

Початок роботи.

Почнемо з того що підберемо потрібний матеріал для фідерної кормушки, а конкретно сталеву шину, 60мм на 80мм і товщиною 10мм і допоміжну 30мм на 80мм, товщиною 5мм. Переконаємося, що метал м'який (відпущений), якщо ні, то необхідно зняти загартування.
Відрізаємо дві заготовки 60мм на 80мм і одну 30мм на 80мм.

Відрізаємо дві заготівки для форми фідерних годівницьПідготовлені заготовки складемо так, щоб дві основні були зовні, а допоміжна в середині і на середині (вибачте за тавтологію але по іншому описати не можу), вирівняні по довжині 80мм.

вирівнюємо заготовкиДопоміжна заготівля потрібна нам для отримання виливки еліпсообразной форми. Така форма підходить до моїх умов лову й дає стійкість на грунті і необхідну міцність самої фідерної годівниці.
Отриманий «бутерброд» потрібно надійно поєднати і закріпити, якщо є можливість, прихопити зварюванням на торцях.
Закріпимо в лещатах нашу збірку короткою стороною догори. (див. фото)
З кутів на відстані 10мм зверху і збоку, виробляємо розмітку під отвори для майбутніх стопорів двох половинок виливниць. Кернуем, і свердлом 6мм, просвердлюємо наскрізні отвори.

робимо розмітку отворівВирішуємо, як будемо стягувати наші форми. Я пропоную, на стопорах, але можна стягувати і болтами М6 наприклад. Для цього, необхідно нарізати різьбу на одній зі сторін. Якщо ви обираєте стопорні штирі, то відріжте два відрізки 6 міліметрової дроту по 20мм довжиною.
Відразу одну зі сторін штифтів злегка відшліфуйте на довжину 10мм, таким чином, щоб вони без люфту входили в отвори. А необроблені, 10 міліметрові, вбийте під потай в одну з половинок. Якщо є шат, проваріть потай.
Продовжимо робити фідерні годівниці. В якості наступного кроку, маркуємо і кернуем серединну точку, нашого «бутерброда». Затискаємо в лещата, звернувши особливу увагу на надійність і стійкість кріплення.

необхідно надійно затиснути майбутню форму для кррмушекСцентріруем свердлильний верстат, таким чином, щоб отвір був строго перпендикулярним верхній поверхні. Зазначимо на свердла глибину занурення таким чином, щоб до виходу свердла залишилося 3-5мм. Пройдемо 6-мм свердлом, а потім свердлом в 16 міліметрів.
Розтисніть деталі. Пластину 30 на 5мм прибираємо. Отримані дві половинки совмістимо і знову затиснемо в лещатах. Ножівкою відріжемо зайвий матеріал, зазначивши від краю 16-17мм.
Зверху залишаємо плечики теж 16мм. (Див. фото)

Відрізаємо зайві частини залишаючи плечики 16ммПотім для зручності лиття робимо потай, свердлом 16мм розширюємо горловину.

Робимо потай на форміБеремо сітку для фідерної кормушки і вирізаємо смужку сітки приблизно 50мм на 80мм.
Докладемо край в 50мм до стороні однієї з половинок і відзначимо місця потаїв для сітки. На обидві сторони форми необхідно симетрично зробити прорізи на глибину і за профілем сітки.

Робимо розмітку для сіткиЗ підходящого дроту зробимо вушко для кріплення фідерної кормушки. І пропилимо два потая для цього вушка, домагаючись щільного прилягання двох половинок. Залишається сточити гострі кути і прошліфувати шорсткості для зручності в роботі.

частині форми для лиття фідерних годівниць

Підготовка розливного свинцю, олова для фідерної годівниці.

Якщо ми хочемо налагодити невелике виробництво, то необхідно підготувати заготовки для свинцевого лиття. У міцної посуді розплавимо свинцевий лом. Тріскою, злегка нахиливши посуд, зніміть окалину та інше сміття до дзеркала металу. Потім, використовуючи металевий куточок, відливаємо смужки свинцю.

виливаємо заготовки свинцюдля лиття фідерної кормушки заготовив свинець

Надання форми і маси фідерної годівниці.

Нарізаємо заготовки сітки. У моєму випадку максимальний розмір сітки і відповідно до отриманої годівниці, буде 5 осередків. При необхідності можна і зменшити розмір годівниці. Якщо ми зал'ємо свинцем всю висоту форми, то отримаємо максимальну вагу годівниці для фідера. Якщо треба зменшити вагу фідерної кормушки, то заливаємо свинцю менше.

робимо фідерні корушкі: нарізаємо сіткуКраще в запасі мати годівниці для фідерної ловлі різних мас і підбирати їх за умовами риболовлі. 

нарізаємо необхідну сітку для годівниціПри самостійному виготовленні фідерної кормушки ми підбираємо необхідні параметри: сітку годівниці можна міняти по висоті і ширині, надаючи різну форму. Можна зробити круглий, квадратний і трикутний профіль годівниці. А залежно від кількості залитого свинцю можна регулювати її вагу.
Сітка для годівниці може бути різною, і штампована і дротова.

Надаємо необхідну форму для фідерної годівниціперетин фідерної кормушки може бути різним

готову сітку вкладиваемм в нашу форму для годівниціРоблячи фідерні годівниці і будь-які інші грузила своїми руками, необхідно пам'ятати про техніку безпеки.

Для лиття годиться як свинець, так і олово а також їх сплави. При плавленні виникають окисли і окалина. Вони декілька отруйні, і якщо ви вирішили своїми руками робити годівниці для фідерної ловлі, то проводити роботи необхідно на відкритому повітрі або під витяжкою. Ні в якому разі в тиглі або на свинці не повинні бути вода або жир. Працювати необхідно в окулярах і в рукавичках, із стійким пальником і надійним тиглем.

форму для виробництва годівниць необхідно добре закріпититигль для расплавкі свинцю повинен бути стійким

І на підсумку. Якщо ви любите і готові робити щось своїми руками, то ви можете опанувати основи лиття, виробництво форм для лиття фідерних годівниць. Що зміг одна людина, зможуть багато, тим більше такі працьовиті люди як любителі фідерної ловлі.

Отримали ось такі фідерні годівниці ручної роботи

кожної фідерної годівниці робимо необхідну вагуЯ вважаю, що в процесі виробництва фідерних годівниць, найважливіше виготовити хорошу форму для лиття свинцю, а краще декілька. Коли будуть хороші форми, і з придбанням певних навичок, процес виробництва годівниць своїми руками буде простим і приємним. Адже фідерна годівниця, зроблена своїми руками, набагато вдаліша ніж покупна.
Виготовлені годівниці можна фарбувати порошковою фарбою. Метод фарбування рибальських грузил, ми вже описували на нашому сайті.
У підсумку можна отримати оригінальні фідерні годівниці, які нічим не поступаються покупним фірмовим виробам.

Готові фідерні годівниці сортуємо

зважуємо готові годівниці для фідерної риболовлі

Сайт "Рибалка на фідер" і я особисто, бажаємо вам, щоб ваші власні фідерні годівниці були самими вдалими і завжди поверталися назад!


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Головна сторинка |   Карта сайту  |
Використання матеріалів сайту тільки з активним гіперпосиланням на сайт http://feeder.in.ua