П'ятниця, 09 грудня 2011, 18:01

Виготовлення фідерних годівниць в домашніх умовах

У цій статті вчимося виготовляти фідерні годівниці
 

Сайт feeder.in.ua продовжує цикл статей присвячених самостійному виробництву фідерних годівниць своїми руками. Сьогодні пропоную вам простий метод виготовлення годівниць, який не вимагатиме від вас ні навичок пайки, ні слюсарних навичок, що були бажані в попередніх статтях на нашому сайті.

Відразу скажу, що метою написання даної статті став опис не конкретного методу виробництва годівниць, а бажання показати відвідувачам нашого сайту як за допомогою самих звичайних інструментів і при наявності бажання можна «творити» найрізноманітніші годівниці для фідера з самих різних матеріалів.

З того часу як я познайомився з фідерним ловом мною було випробувано багато способів виготовлення годівниць для фідерної риболовлі. З якогось моменту все, що потрапляло мені на очі, почало розцінюватися як відповідний матеріал для годівниць чи ні. Годівниці стали робитися з найрізноманітніших речей. Багато способів я підгледів у друзів і в інтернеті. Деякий досвід переймав у них, а щось придумував сам. У підсумку я прийшов до висновку, що немає особливого сенсу витрачати на виробництво занадто багато часу. Пайка, виливання рівних і красивих свинцевих форм - це не для мене. Годівниця - витратний матеріал, і при її виробництві я намагаюся використовувати найдоступніший матеріал і витрачати на її виробництво найменший час.

У результаті: у моєму асортименті завжди повно найрізноманітніших годівниць для фідерної ловлі, і мої друзі завжди знають, де можна поповнити свої запаси "кормаків".

Подивіться, які матеріали я раджу використовувати при виробництві годівниць:

  • - Сітка. Підійде найрізноманітніша, і з великими вічками, і з малими. Купую в будівельних магазинах чи на ринку;
  • - Сталевий, жорсткий дріт і більш м'який;
  • - Кусачки, плоскогубці ...;
  • - Ножівка по металу;
  • - Жерсть 1,5-3мм;
  • - Пластикова пляшка;
  • - І все, що на вашу думку може підійти для виробництва годівниць.

Готуємо необхідні матеріали для виготовленняОдин з найважливіших етапів у виготовленні фідерних годівниць - це створення каркаса. Тут я використовую два варіанти: металева сітка або пластик від пляшок. Сітка може бути будь-якою, краще коли ячейка 5 на 5мм або 4 на 4 мм.

Ріжемо сітку і надаємо їй формуМеталева сітка дозволяє робити більш акуратні годівниці і працювати з нею зовсім не важко. Коли в основі сітки йде досить товстий дріт, то каркас можна і не затискати додатково. Просто загинаємо зустрічні дроти на каркасі (дивіться фотографії). Але якщо потрібно посилити конструкції, то використовуємо скрутку зі звичайного дроту.

Форму для виготовлення годівниці потрібно ретельно закріпитиЯчейка сітки для годівниці може бути різною

Другий етап - це кріплення грузила до самої сітки.

Готуємо жерсть і відповідний грузДля кріплення грузила в годівниці, загинаємо жесть

Найлегший варіант, на мій погляд, це затиснути свинцеву пластинку щільною жерстю. Просто затискаємо жерсть з країв і досягаємо тим самим необхідної міцності конструкції.

Кріпимо грузило до годівницімаємо отримати щось подібне

Не забуваємо також про петельку для кріплення вертлюжка або карабіна. Її краще робити на етапі створення каркаса. Для петельки краще пошукати міцний сталевий дріт. Якщо в монтажі використовується вертлюжок, то його краще протягнути в петельку заздалегідь.

Замість сітки можна цілком використовувати і пластик від поліетиленової пляшки, попередньо просвердливши в ньому дірки для кращого розмивання прикормки.

Але у пластика є два основних недоліки - це не зовсім привабливий вигляд і необхідність додаткового кріплення конструкції. Скручену пластикову смужку піддягаємо під грузило, просвердлюємо наскрізь, і скручуємо болтами.

Фідерна годівниця з пластиковим каркасом Якщо для кріплення вантажу використовується жерсть, то замість скручування болтами можна використовувати «зчеплення». Краї пластикової смужки згинаємо так, щоб вийшов замок (дивіться фотографію), і кріпимо конструкцію металевою смужкою.

Для виготовлення годівниці можна використовувати і пластикПри роботі з пластиком головне добитися хорошого кріплення

Для течії можна робити годівниці закритого типу. У такій конструкції з дроту робимо донце і поміщаємо туди шматочки вантажу. Прикручуємо їх дротом і годівниця готова. Прикормка в такій годівниці розмивається повільніше, і летить вона краще «класичного» типу.
Чотири типи фідерних годівницьУ підсумку отримуємо ось такі годівниці. На сьогоднішній день я зупинився саме на чотирьох типах фідерних годівниць. При бажанні саморобні годівниці можна пофарбувати (я просто опускав їх на кілька секунд у фарбу).

Годівниці для фідераКоротше, якщо хочете навчитися робити фідерні годівниці самі, то:

  1. - Вивчайте чужий досвід і методики у виготовленні годівниць (наприклад, статті на нашому сайті: вчимося робити фідерні годівниці своїми руками, створюємо годівниці для фідера самостійно, робимо годівниці для фідера);
  2. - Доповнюйте їх своїми розробками і матеріалами;
  3. - І головне: не зупиняйтеся в пошуку найкращого варіанту для себе.

У висновку скажу, що не можна знайти найбільш підходящий метод для самостійного виготовлення годівниць для лову на фідер. Будь-який метод буде залежати насамперед від того, які складові будемо використовувати в нашій роботі. Якщо будемо використовувати сітку, то в залежності від того, якої величини ячейка і якого діаметру дріт, буде залежати і метод кріплення форми. Якщо ж годівницю будемо робити з пластика, то можна з легкістю придумати і різноманітні методи її кріплення.


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Головна сторинка |   Карта сайту  |
Використання матеріалів сайту тільки з активним гіперпосиланням на сайт http://feeder.in.ua