П'ятниця, 13 квітня 2012, 22:41

Риболовля на годівницю метод.

Популярна годівниця для коропа при відсутності течії.

МетодЯкщо дивитися відео присвячене ловлі на фідер в Європі, то не можна не помітити, що у західних рибалок годівниця «метод» дуже популярна. Пояснюється це тим, що європейці ловлять на доглянутих водоймах, озерах та водосховищах, де рибу або годують і розводять спеціально, або дбайливо до неї відносяться, через що її популяція і розміри дуже високі. І саме в таких умовах годівниця метод має ряд переваг перед закритою сітчатою годівницею. Давайте подивимося чому це саме так.

По-перше, на водоймах з відсутністю течії завжди є шар мулу. Він може досягати товщини в 10-20см. Широке відвантажене дно годівниці такого типу відмінно зупиняється на поверхні мулу і не тоне в ньому. Причому можна навіть використовувати годівниці на 15 грамів, в поєднанні з прикормочною кулею їх вага може доходити до ста грамів. А це дозволяє зробити вже дальній кидок.

 

По-друге, така прикормка доставляється у «відкритому» вигляді. Прикормовий шар можна зробити таким, щоб він розлітався при доторканні поверхні води (застосовується для лову на невеликих глибинах 1-3 метри), а можна зробити щільнішим і більш липким, щоб він доходив дна. У будь-якому випадку прикормочна пляма формується практично відразу після закидання.

По-третє, повсюдно широке поширення набула ловля на бойли з використанням волосяного монтажу. Годівниця метод відмінно підходить для такого способу риболовлі. Застосовують короткий поводок, і гачок з бойлом знаходиться практично поруч з підгодовуванням або навіть захований в ній.

По-четверте, один з найбільш підходящих компонентів прикормки для методу є пелетс. А він за складом схожий на високо протеїновий корм, до якого звикла риба на риборозплідних водоймах. Не будемо забувати і про повсюдне звикання європейського (а на деяких водоймах та вітчизняного) коропа до бойлу. Як підсумок: додавання бойлів і пеллетса в прикормку дають відмінний ефект для лову.

По-п'яте, рибалка сам може регулювати розмір прикормки. Немає обмеження як у випадку зі стандартною годівницею.

І останнє, хоча така риболовля, найчастіше спрямована на лов коропа, але використання годівниці в поєднанні з фідером робить таке заняття більш цікавим і активним у порівнянні з класичною короповою риболовлею.

Раніше ми вже публікували загальну статтю про ловлю на метод, де і давали рекомендації з приготуванням самостійної прикормки. Але навіть її склад враховував використання пеллетса або роздрібнених бойлів. Саме така прикормка і годівниця більш підходять для лову коропа на платних водоймах. Де риба звикла до такого типу корму, і веде себе досить активно. Так що для лову на такому озері краще використовувати годівницю типу метод. «Водні» випробування вона пройшла вже давно. І на коропових водоймах є більш ефективною, ніж закриті моделі.

Ціна на таку годівницю в 2-3 рази вище ніж на закриту. Можна пресувати прикормку на методі і руками, але це тільки для близьких дистанцій закидання. Так що додамо до цього зручну форму для пресування. Отримаємо комплект в районі 7-10 $. Форма прослужить довго, а ось «кормаки» краще взяти з запасом. 

На сьогоднішній день багато виробників риболовної продукції роблять годівниці такого типу. Для риболовлі на фідер краще використовувати годівниці, відвантажені з одного боку. Серед професіоналів користуються успіхом комплекти від Preston і Drennen.

Метод з гумоюМоделі у них в принципі схожі по конструкції, але деякі (в назві присутній напис Flat) оснащені амортизуючою гумою, яка чудово згладжує ривки риби. Якщо з годівницею вона не йде, то не важко поставити таку ж гуму самостійно. Можна використовувати вже знайому нам Feeder gum або Power gum для фідера. Для лову коропа такий амортизатор буде просто необхідний.

Головна відмінність таких годівниць від тих, якими багато хто звик користуватися на річці - це більш короткий поводок. Тут стандартна довжина 8-10см. Суть такого лову полягає в тому що, наприклад, короп або товстолобик риються в підгодовуванні і часто хапають плаваючу насадку яка лежить поруч з підгодівлею. Для лову використовується і просте насадження насадки на гачок, і волосяний монтаж. Товстолобик, як відомо, годується по-особливому. Спіймати його на звичайну снасть не так просто, а при такому методі, піймання цієї риби не рідкість. Тільки для його принаджування в підгодовуванні повинен бути технопланктон.

Найчастіше оснастка на такій годівниці використовується сквозна. Це вимагає більшої уваги на рибалці, щоб зробити своєчасну підсічку. Можна поставити і стопор, щоб обмежити вільний хід. Вагу годівниці потрібно підбирати з урахуванням надійного саме підсікання риби. Чим більше передбачувана риба, тим більше повинна бути вага. Так для лову коропа або товстолобика від 1-2кг, маса методу повинна бути не менше 50гр.

Якщо ви ще не ловили з таким методом, то вже не раз, напевно, бачили що працювати з годівницею такого типу дуже легко. Питання в правильному підборі прикормки. У більш холодну пору використовують більше пеллетсу. Влітку його більше змішують з розсипчастим підгодовуванням. У продажу є готова суміш для методу і від вітчизняних виробників. Для такої годівниці підгодовування більше липке, для кращого формування кулі.


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Головна сторинка |   Карта сайту  |
Використання матеріалів сайту тільки з активним гіперпосиланням на сайт http://feeder.in.ua