Четвер, 09 лютого 2012, 21:09

Використання Feeder Gum (Power Gum) на фідері

Оснащення для фідера з гумою

 C моменту появи на прилавках магазинів риболовних фідерних амортизаторів Feeder Gum, на рибальських форумах і під час живого спілкування любителів фідера, не припиняють задаватися питання, поради, думки щодо використання цієї гуми в фідерних оснащеннях.

У сьогоднішній статті розберемо переваги і недоліки використання фідергама, а також розглянемо популярні схеми монтажу з використанням такого амортизатора.

Для лову на фідер використовують амортизатори Feeder gum або Power gum. Це сучасні еластичні матеріали, розроблені спеціально для донних оснащень.
Як і багато нових розробок спортивної риболовлі, фідерна гума прийшла до нас від західних колег. Найчастіше її появу приписують туманному Альбіону, який безперечно є одним з провідних регіонів у спортивному рибальстві. Хоча вже багато років деякі фірмові фідерні годівниці забезпечувалися амортизуючою гумою в якості елемента кріплення.

 

Але останні кілька років гума для лову на поплавець і гума для фідерних оснасток (Feeder Gum або Power gum) все частіше використовується багатьма рибалками по всьому світу. А після появи кількох статей у вітчизняних журналах (наприклад, «Сучасна рибалка» № 8/2006, «Рибалка на Русі» № 6/2009) її нерідко вже можна зустріти і на наших водоймах.

Як амортизатор можна використовувати будь-яку відповідну гуму. Наприклад, непогано для цих цілей підходять складові кріпильної автомобільної гуми. Спеціальна ж фірмова силіконова гума для фідера може бути прозорою, володіє підвищеними абразивними властивостями, меншою розтяжністю і більшою щільністю. Середня ціна фідергама 8-10 $ за 10 метрів. Що стосується виробників, то тут вибір не великий. На нашому ринку найчастіше можна зустріти фідергам від Browning і Drennan. Ними і користуємося.

Основні діаметри до 1 мм (4,6,8 або 14 lb).

Навіщо використовувати амортизатор в фідерному монтажі?

Бажання використовувати більш тонкі оснастки з мінімальною ймовірністю обриву - ось головна причина застосування амортизаторів для риболовлі.
Для багатьох любителів фідерної ловлі діаметр ліски повідця є ключовим для використання фідергама. З одного боку використання більш товстих повідків підвищує шанси на улов добрих трофеїв, а з іншого застосування більш тонких повідків підвищує взагалі шанси на клювання, поки ті самі трофеї ще не підійшли. При всіх перевагах плетінки, саме її нерозтяжність і є головним мінусом у рибалки на фідер.
Під час рибалки на шнур і лову хороших екземплярів риб (2-5кг), з використанням фідергама, в рази збільшуються шанси довести рибу до підсака. Амортизуючі властивості гуми пом'якшують ривки риби і не дають їй передчасно зійти з гачка.

Особливо це стає актуальним, при лові коропа або амура на платниках. Якісний повідець і фідергам роблять виведення більш впевненим, а прикрі сходи зводяться до мінімуму, а часто взагалі виключаються. Звичайно, для мортизації можна використовувати і монолеску, але по відчуттю десять сантиметрів фідергама з лишком заміщають по розтягуванню не менше 10 метрів монолескі.
Якщо годівниця в оснащенні кріпиться через фідергам, то наш монтаж володіє ще кількома суттєвими перевагами. По-перше, скорочується ризик відстрілу годівниці, а по друге заброс робиться більш м'яким, снасть летить далі як з катапульти.

Ще одна перевага при використанні фідергама - це збільшення чутливості снасті. Деякі навіть говорять слово «надчутливість». Але досягається вона не на всіх видах оснащення. В кінці статті представлені два види монтажу з використанням амортизатора. У першому випадку з використанням несиметричної петлі, підвищення чутливості снасті не буде, а у другому-суттєво збільшиться. При рибалки на важкі фідерні годівниці, потяг риби, незалежно від напрямку, майже весь буде передаватися на кінчик фідера, годівниця буде нерухомою. Якщо фідергам не використовувати, то зусилля клювання буде докладено і на вудилище, і на годівницю. Риба повинна буде зірвати годівницю з місця, перш ніж ми побачимо добрий "потяг". А при лові на течії використання важких годівниць аж до 120 грамів є необхідним. І в таких умовах фідерна оснастка з feeder gum тільки в допомогу.
Перелічимо переваги і недоліки використання фідергаму в оснащенні:

  • - допомагає при виведенні крупної риби, його можна робити більш форсованим;
  • - дає можливість використовувати більш тонкі повідці (навіть менше 0.1);
  • - скорочує вірогідність відстрілу годівниці;
  • - в деяких оснащеннях підвищує чутливість снасті;
  • - закидання більш плавне, снасть летить трохи далі;
  • - має більший опір до стирання на колоніях черепашок і брівках;

Недоліки:

  • - погано видно слабкі потяги дрібної риби, особливо в поєднанні з довгим повідком для фідера;
  • - при витягуванні снасті, якщо гачок зачипився за щось, гума розтягується, гачок відчіпляється і, вистрілюючи, може оповитатися навколо оснащення;
  • - необхідно добре перевіряти готову снасть на міцність. Вузли гуми можуть прослизати, особливо на перших порах у використанні;
  • - при деяких оснащеннях і довжинах повідків підвищується схильність до заплутування снасті.

Види оснасток для фідерної ловлі з використанням Feeder Gum.

У застосуванні фідерного амортизатора немає нічого складного. Я використовував два простих методу в'язки.
Перший спосіб дуже простий, вимагає від 3 до 25 сантиметрів фідергама і трохи часу на в'язку. Довжина вставки фідергама в такій схемі може бути різна. Деяким рибалкам вистачає вставки з 3-х сантиметрів, інші ж ставлять до 30 сантиметрів амортизатора. Рекомендувати якусь одну довжину не буду. Ловив і на 5 см, і на 20. Різниця добре відчутна при виведенні риби, але сходи і обриви при обох довжинах практично відсутні.
Чим довше відрізок гуми, тим краще буде амортизація, але тим важче підсікти рибу.

Останнім часом беру близько 10 см фідергама і простим подвійним вузлом роблю петельки на кінцях гумки. Такий амортизатор петля в петлю, вставляю між звичайним фідерним оснащенням (несиметричної петлею або патерностерем) і повідцем. При бажанні вузли можна сховати під термокембрікамі (в такому випадку не забуваємо протягнути через них гуму перед в'язанням вузлів). Як видно на малюнку, фідергам можна прив'язувати і наглухо з оснащенням і за допомогою петлі.

Фідергам з петлею
В якості другого способу пропоную використовувати фідергам як основу для оснащення. Причому це не класичний і всіма улюблений петерностер для фідера, а просто ковзаюча оснастка. Беремо 30-40 см гуми. Пропускаємо через вертлюжок з кембриком для пристібання годівниці. Ставимо відповідні стопори. Краще, коли один із затиском, для підстроювання довжини ковзання годівниці. На кінцях такої вставки робимо петельки або прив'язуємо наглухо до шнура. Такий вид фідерного монтажу оберігає від відстрілів годівниці і підвищує чутливість снасті.

Ковзаючий монтаж
Такі вставки з Feeder Gum можна використовувати не одну рибалку.

Подсічка при використанні фідерної гуми більш розмашиста і плавна. Гуму треба спочатку розтягнути і потім підсікати.

Я особисто використовую амортизацію, коли велика ймовірність піймання великої риби. Відчуваєш себе більш впевненим, і риба не зійде з гачком у роті. Монтаж таких вставок простий, а переваги істотні.
Будь ласка, діліться у коментарях своїми враженнями від використання гуми для фідера.


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Головна сторинка |   Карта сайту  |
Використання матеріалів сайту тільки з активним гіперпосиланням на сайт http://feeder.in.ua