Неділя, 01 січня 2012, 18:44

Фідерна годівниця метод

Годівниця для фідера метод

Поряд з традиційною квадратною або круглою годівницею для фідера, багато рибалок використовують годівницю типа «метод». Ця годівниця відкритого типу з нескладною конструкцією. Використовується для водойм зі стоячою водою або при лові на річкових заплавах, де течия дуже слабка. Є у такого способу лову й свої незаперечні достоїнства і кілька недоліків. Давайте розглянемо їх, і визначимо, коли вибір такої снасті буде найбільш правильним.

 

Фідерна ловля має на увазі використання фідера і монтажу з годівницею.
Годівниці для такого способу лову можуть бути самими різними. Для річок використовують годівниці закритого типу. Вони складаються з вантажу та металевої сітки з дрібною ячейкою, і на течії краще утримують прикормку, поступово даючи їй розмиватися по дну. Для річки використовуються годывницы з прямокутним чи трикутним перетином.

Годівниці для фідера
Але не забуваємо, що часто доводиться ловити на озерах, ставках, водосховищах, де течия практично відсутня. На платних водоймах, багато хто також полюбляэ ловити на фідер. А в таких місцях течії теж практично не буває. За цих умов можна посперечатися про вибір між закритими стандартними годівницями і годівницями типа «метод».
Для стоячої води немає необхідності, щоб наша підгодівля подовгу затримувалася в годівниці. Якщо заповнити годівницю сумішшю стандартним зусиллям, то на течії вона може «працювати» до 10 хвилин, а при відсутності течії цей час збільшиться до 20-30 хвилин. Зрозуміло, що в такому випадку фідерна підгодівля не працює як треба.

Адже ми з вами знаємо, що годівниця повинна спустошуватися максимум за 8-10-15 хвилин. А годівниця «метод» якраз дає нам таку можливість. Прикормочна куля починає працювати відразу, як тільки «метод» торкнеться дна. На дні формується пляма з привабливих частинок з крупи, сухарів, макухи ...

Робота методуА - насадка, будь-яка відповідна до рибы, В – повідець, С - карабін для заміни повідця, D - годівниця «метод», E - каркас годівниці, А – підгодовування, G - основна лыска або шнур

Якщо ми знайшли підходящу точку лову, і намагаємося робити закид в одне і те ж місце, то вже через кілька закидів в потрібному нам місці буде сформована велика пляма з підгодовування. Так, буквально за 30-40 хвилин навколо нашої фідерної снасті можна зібрати зграйку риби. Немає потреби чекати поки підгодовування вимиється з годівниці, в «методі» прикормка розсипається по дну практично відразу 1-2 хвилини.

Годівниця і форма до неїПрикормка на методі

До того ж зауважимо, що багато ставків містять глибокий шар мулу. І стандартна квадратна годівниця, яку ми використовуємо для лову на фідер, може глибоко зануритися в мул. А годівниця «метод» завдяки своїй формі типу «куля», зупиниться на поверхні мулу, або відразу розвалиться на ньому.
Так що якщо ви плануєте рибалити фідером на стоячій воді, то краще використовувати «метод». Раніше ми вже описували відповідну прикормку для годівниці «метод». Прикормочну суміш для звичайної фідерної кормушки робимо більш розсипчасту, а от для методу підійде більш липка.

Основу такої прикормки як зазвичай складають розмелені кондитерські вироби (сухарі, печиво, бісквіти...), а ось як добавки використовуємо більше манної крупи та кукурудзяної муки. При з'єднанні з водою вони дадуть більшу клейкість нашої суміші.

У магазинах продається готова добавка - пелетс. Розмелений на м'ясорубці, він відмінно підійде для такої суміші. Створить необхідну клейкість, але не втратить і властивість до розсипання при недовгому перебуванні у воді.

Прикормка для методу не повинна нагадувати кашу! Це не ловля на пружину, до якої на Україні багато хто звик. Шар повинен розсипатися через кілька хвилин після падіння або відразу. І прикормка повинна нагадувати фідерну, хоч і бути більш липкою. Так що насадка типу мамалиги для цієї годівниці не підійде.
Якщо немає терпіння готувати прикормку самому, можна завжди купити готову, благо зараз в магазинах є вибір спеціальних сумішей для «методу».

Підгодівля для методу
 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Головна сторинка |   Карта сайту  |
Використання матеріалів сайту тільки з активним гіперпосиланням на сайт http://feeder.in.ua