Середа, 20 квітня 2011, 20:57

Несиметрична петля для фідера

Несиметрична петля

Як сказали б у Одесі: несиметрична петля - це не перше оснащення для фідера, але і не друге)).

"Патерностер Гарднера або несиметрія"? - таке питання ставлять багато любителів риболовлі  на фідер. Простота першого оснащення і чутливість другого, роблять вибір між ними не таким вже і простим. А щоб зробити правильний вибір за різних умов лову, давайте детально розглянемо переваги і недоліки несиметричної петлі для фідера.

 

У минулій статті, присвяченій оснащенням для фідера, ми розглянули як в'язати патерностер Гарднера, його переваги та недоліки. І з'ясували наступне: оскільки патерностер в'яжеться на основної ліски, без перехідника через вертлюжок, то він схильний до закручування основної ліски.

Несиметрична петля це окреме оснащення, яке в'яжеться на монофілі і з'єднується з основною плетінкою через вертлюжок, що вже позбавляє нашу снасть схильності до закручування.

Але головна відмінність цих двох оснащень в принципі дії при клюванні риби.

Давайте уявимо собі дно водойму з нашою годівницею, і подивимося, що відбувається коли риба бере наживку якщо ми використовуємо патерностер Гарднера і несиметричну петлю.

Якщо використати досить довгі поводки (від 50-60 см), то риба без боязні бере нашу наживку і намагається відійти від кормової плями убік, щоб чимдалі від конкурентів з'їсти свою знахідку. І до тих пір, поки риба не упреться в годівницю, немає великої різниці між несиметричною петлею і патерностером.

Але після цього моменту різниця ключова. Якщо використовувався патерностер, риба засікається сама: після натягнення і удару поводка об годівницю, гострий гачок встромлюється в рот рибі, і нам доводиться тільки підсікти трохи краще, і вивести рибу на берег. Тут грають роль різкі рухи риби, які властиві наприклад лящам.

Але якщо риба полохлива і підозріла, то вона кілька разів може брати наживку і випльовувати. А якщо ще відчує натягнення, то занепокоїться ще більше. Саме тому і подовжують поводки при такому клюванні. Щоб риба могла спокійно посмакувати наживкою і заковтнути її чим глибше.

Якщо використовується несиметрична петля, то ситуація на дні абсолютно інша. Після закидання оснащення, ми підмотуємо плетінку, щоб зробити хорошу натяжку. Годівниця при цьому з'їжджає вниз уздовж шнура і опиняється в нижній точці петлі. Коли риба бере насадку і тягне її убік, годівниця спокійно ковзає по волосіні до тих пір, поки не упреться у верхній край петлі. При цьому рибалка спостерігає потягування і сіпання чутливої вершини фідера. І в цей час необхідно зробити підсічку.

А риба, до тих пір, поки повідець не натягся і не уперся у годівницю, може ще встигнути виплюнути наживку з гачком.
 

Виходить що при клюванні на несиметричну петлю, риба не засікається як при використанні патерностера, а саме клює. Саме із-за вільного ходу гачка, риба може вільно сигналізувати про клювання, при цьому не підсікаючись. Тому при використанні несиметричної петлі, рекомендується використати довші поводки. Для того, щоб риба змогла вільно розкуштувати наживку і чим глибше її заковтнути, перш ніж ми її підсічемо або вона зробить це сама, упершись в годівницю.

Звідси і велика чутливість несиметричної петлі по відношенню до патерностера. На стоячій воді, при акуратному клюванні, при лові дрібної риби - чутливіше і більше уловистою буде несиметрична петля.

Несиметрична петля може бути різної довжини. І ця довжина дає "вільний хід" петлі, т. е. чим довше несиметрична петля, тим довше ковзатиме годівниця і риба пізніше в неї упреться.

Значить: при активному клюванні слід зменшувати довжину несиметричної петлі, а при пасивному навпаки збільшити.

Хотілося б додати про вибір довжини поводків. Цей вибір навіть важливіший, ніж вибір між несиметричною петлею і патерностером.

По-перше: як ми вже розглянули з вами: чим пасивніше і обережніше клювання - тим більшу довжину повідців використовують.
По-друге: довжина повідця залежить від розташування плями нашої підгодівлі. Раніше ми розглянули з вами як знайти місця стоянки риби та навчитися закидати фідер в одне і теж місце, створюючи тим самим щільну підгодовувальну пляму.

Якщо ми рибалимо на течії, та ще і на сильному, то пляма підгодівлі буде витягнутою (розташована від нашої годівниці на 0,5-1м). Причому легкі фракції підгодівлі (підгодовувальний пил) вимиватимуться ще далі, захоплюючи за собою дрібницю, а великі (каша, кукурудза, зерно) залишатися поблизу годівниці, притягаючи більшу рибу. Отже, в межах цих зон і повинна знаходиться наша наживка. І довжину поводка потрібно визначати на місці.

Наведу приклад: закидаю оснащення з повідцем 30см, проходить 5-10 хвилин - клювань немає, міняю повідець на 80 см і закидаю знову. Вже інший результат, через пару хвилин йде клювання, витягую підлящика, який глибоко узяв гачок. Виходить довжина повідця нормальна для клювання, але занадто довга для індикації клювань. Чіпляю поводок на 60см, і практично усі клювання стають реалізованими.
Чи, наприклад, помічаю що якщо потривожити годівницю, то вмить йде клювання. Тоді теж подовжую повідець, для надання більшої свободи наживці.

Але це лише всього пару прикладів підбору довжини повідця для фідера, інша риба або інша течія і потрібно шукати свої критерії вибору довжини повідця.

Підсумувавши, можна сказати що несиметрична петля анітрохи не гірше за патерностер Гарднера, але не можна сказати що і патерностер поступається несиметрії в результативності. Усе залежить від конкретних умов лову і риби, на яку націлений фідерист. Звідси і переваги любителів фідера до певного оснащення. Головне не лінуватися і експериментувати, шукати оптимальні параметри оснащення для фідеру, тоді добрий улов буде забезпечений. 

Як в'язати несиметричну петлю для фідера?

Є різні доопрацювання асиметрії. Усі вони розраховані на зменшення перехлестів і для більшої пружності повідця, що відводить гачок. Але я користуюся широко відомим і простим способом в'язки несиметричної петлі. Ще раз розповім, як це робити.

В'яжемо несиметричну петлю для фідераДля в'язки несиметричної петлі нам знадобиться шматок жорсткої волосіні діаметру 0,2-0,4мм, завдовжки 1-1,5м. Звертаю вашу увагу на те, що волосінь для несиметричної петлі має бути дійсно жорстка. Для цієї мети навіть краще використати флюорокарбон чи спеціальну ліску для фідера.

Перевірити жорсткість ліски можна наступним способом: намотуємо декілька витків волосіня на палець і відпускаємо, якщо волосіня жорстке, то вона випрямиться відразу.

  • - Беремо приготований шматок ліски і складаємо удвічі, причому одна сторона має бути коротша за іншу приблизно на 10см.
  • - Подвійним або потрійним вузлом в'яжемо невелику петельку для кріплення поводка з гачком.

Тепер найскладніший елемент оснащення несиметричної петлі -відводячий повідець. Він повинен вийти щільним і жорстким. Саме від його якості залежить схильність несиметричної петлі до заплутування. При закиданні фідером, годівниця летить вперед, а відведення (відводячий повідець) відхиляє повідець убік, не даючи йому заплутатися об оснащення.

Повідець, що відводить, на несиметричній петлі

 

  • - Робимо скручування з подвійної ліски, завдовжки 10-15 см, і подвійний вузол на її кінці. Виходить таке скручування як на фотографії.
  • - Тепер, головне не забути через довгу сторону петлі протягнути вертлюжок із застібкою, він потрібний для кріплення годівниць для фідера.
  • - Відміряємо необхідну довжину несиметричної петлі і затягуємо подвійним вузлом.

Нагадаю, що вибір довжини несиметричної петлі залежить від декількох чинників перелічених вище і довжина її зазвичай складає від 30 до 70см.

Для кріплення несиметричної петлі до основної плетінки, протягуємо вертлюжок на кінець петлі і закінчуємо в'язку ще одним вузлом. Кінчики ліски, що залишилися, необхідно ретельно обрізувати, щоб вони не давали приводу для заплутування.


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Головна сторинка |   Карта сайту  |
Використання матеріалів сайту тільки з активним гіперпосиланням на сайт http://feeder.in.ua