Неділя, 08 травня 2011, 00:31

Патерностер Гарднера для фідера

патерностер Гарднера для фідера


У риболовлі на фідер використовуються різні види оснащень фідеру. Тут і симетрична петля, і асиметрична, і трубочки протизакручивателі, і ковзаючий монтаж з годівницею "метод". Але напевно найпопулярніший монтаж це патерностер Гарднера.

В цій статті ми розглянемо переваги і недоліки такого монтажу, а також детально розберемо етапи його виготовлення.

Головна перевага такого оснащення як патерностер Гарднера, це його простота і дуже маленький час виготовлення. Якщо, натренувавшись, несиметрична петля в'яжеться за хвилин п'ять, то патерностер Гарднера можна зв'язати і за хвилину а то і менш.

Причому при закиданні у несиметричної петлі трапляється перехлест поводка за оснащення. А у оснащення патерностер Гарднера, такий перехлест украй рідкісний.

Ще плюс, те що відпадає необхідність у вертлюжках. При такому оснащенні потрібний тільки один вертлюжек на годівниці. При підмотуванні годівниці, опір води дає завихорення, і годівниця на патерностері Гарднера, без вертлюжка, веде до перекручення плетінки або ліски. Тому кожна годівниця для фідера, яка лежить в запасі у фідериста, має бути з вертлюжком.

У магазині мопатерностер Гарднера для фідеражна нерідко зустріти у продажу годівниці для фідера без вертлюжка. У такому разі купуємо упаковку вертлюжків з засувкою, і чіпляємо їх до годівниць.
 

Але цей один вертлюжок все-таки не вирішує великий недолік, який має патерностер Гарднера - закручування основної ліски або плетінки. Особливо це помітно при використанні саме моноліски. І як правило відображається на скручуванні повідця з гачком. Вже через декілька закидань патерностер Гарднера дає видиме закручування. Вирішується це просто, витягуємо годівницю, піднімаємо фідер, і оснащення спокійно розкручується. При використанні плетінки цей недолік менш помітний.


Багато любителів рибалки на фідер, особливо на початку освоєння цього виду лову, з недовірою відносилися до патерностера Гарднера, саме із-за його простоти. Адже у свідомості багатьох рибалк склався стереотип, що чим складніше снасть, тим більше шансів обдурити хитру, а значить і велику рибу. Але це не завжди так. Патерностер Гарднера простий і уловистий! Спробуйте, це оснащення підкорило багатьох у риболовлі на фідер, а у багатьох рибалок стала основним оснащенням.

Патерностер гарднера менш чутливий чим ассиметричная петля. Особливо у разі, якщо риба узяла наживку і попрямувала до берега. Тому вага годівниці при такому монтажі підбирається мінімальний. Щоб клювання риби зрушувало з місця годівницю на патерностері Гарднера, що тут же відбиватиметься на кінчику фідера.

Як в'язати патерностер Гарднера для фідера?

В'яжеться таке оснащення на основній плетінці.

На кінчику нашої плетінки робимо невелику петельку (сантиметра два-три). Для цього в'яжемо петельку і потрійний вузол. До цієї петельки чіплятиметься поводок з гачком методом петлі у петлю.

Не забудьте що перед затягуванням усіх вузлів при виготовленні оснащень, у тому числі і патерностера Гарднера, вузли необхідно змочувати. Це запобігає порушенню структури плетінки або ліски, при затягуванні.

В'яжемо першу петельку на патерностері Гарднера

В'яжемо першу петельку на патерностері Гарднера

Від маленької петельки необхідно відступити відстань близько десяти п'ятнадцяти сантиметрів. І зв'язати ще одну петлю. Цього разу більшу, таку, щоб можна було втягати в неї годівницю. Петелька завдовжки приблизно п'ять десять сантиметрів.
 В'яжемо другу петельку на патерностері ГарднераПротягуємо годівницю через велику петлю патерностера Гарднера, чіпляємо поводок з гачком, і оснащення для фідера готове.

Патерностер Гарднера готовийПід час рибалки на фідер нерідко доводитися міняти годівниці, поки знайдеш оптимальну. Для цього затягування на вертлюжке робимо не на плетінці, а на колечку. Щоб потім було легше розтягнути затягування і поміняти годівницю. Якщо затягування зробити на плетінці, то замінити годівницю буде складно. Але недовго зв'язати новий патерностер Гарднера, благо що простота конструкції дозволяє швидко це зробити.

Затягувати плетінку краще на колечку

Ну і ось оснащення на фідер патерностер Гарднера готове. Як бачите простота і малий час в'язки. Тепер залишилося тільки купити наживку, підгодівлю цілком можна зробити самим, виїхати на водойму і вибрати правильне місце для рибного лову. Наші трофеї не змусять себе чекати!
 

Відео патерностер Гарднера :
Трохи інший метод в'язки патерностера Гарднера.

 


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Головна сторинка |   Карта сайту  |
Використання матеріалів сайту тільки з активним гіперпосиланням на сайт http://feeder.in.ua