П'ятниця, 21 жовтня 2011, 12:00

Шнур для фідера: Power Pro и Fire Line

Який шнур для фідераЯк і слід було очікувати, після опису технологій виготовлення плетінок для риболовлі, ми переходимо до опису цих самих плетінок, найбільш популярних при лові на фідер. І сьогоднішній огляд присвячений першим двом шнурам Power Pro і Fireline.
Давайте розглянемо:

 • - відмінності технологій виготовлення цих шнурів;
 • - асортимент пропонованої продукції;
 • - практичні особливості кожної з них.

 

Шнури Power Pro і Fireline є одними з найпопулярніших серед рибалок. І так уже повелося, що багато прихильників першого або другого виробника «войовничо» відносяться до опонентів з протилежного табору. Якщо бачимо негативний коментар типу: «ніколи не беріть цю, а тільки ту», на адресу однієї з плетінок, то скоріше всього він від шанувальника іншого виробника. На сьогодні є багато хороших інших виробників плетінок, але конкуренція між Fireline і Power Pro за право називатися кращою залишається як і раніше.


Чим відрізняються плетені ліски Fireline і Power Pro?

Насамперед скажемо, що обидві оригінальні плетінки (на відміну від їх підробок) мають гарні якості. І недарма займають гідне місце в снастях багатьох рибалок. За своєю структурою вони відрізняються кардинально.
Як ми вже з вами знаємо, існує метод класичного (метод плетіння) виготовлення шнурів і метод спікання. Так ось обидві плетінки можуть бути четирехжільним або восьмижильний, але виготовлені по різному.


Плетінка від Berkley.

Виробник плетеної ліски Berkley FirelineАмериканська компанія Berkley ось уже понад сімдесят років займається розробкою і виробництвом рибальських снастей: вудки, лески, блешні приманки і різні аксесуари. Але на сьогодні найвідомішим продуктом є саме плетінка цього виробника. У нашій країні продукція цього виробника з'явилася однією з перший, і до цих пір користується великою популярністю.

Найпопулярніші лінії плетінок від Berkley це безперечно Fireline і Whiplash. Хоча обидва види плетених лісок виконані методом спікання з волокна Dynema, але сам процес має ряд відмінностей, що робить Fireline більш жорсткою, а Whiplash навпаки більш м'якою.

Волокна в плетенінках розташовані паралельно і покриті захисною оболонкою. Це дає практично круглий переріз і не дає абразиву (піску) чіплятися за волокна, що в свою чергу, зберігає пропускні кільця від протирання.
Плетінки Whiplash мають також трохи більшу міцність при такому ж діаметрі. На практиці відмічено, що звичайні (не зимові) плетінки Fireline менше вбирає воду.
Жорсткість плетінки Fireline в багатьох випадках є саме її гідністю. Вона, на відміну від багатьох інших плетених лісок, має меншу схильність до створення «бороди» на шпулі, і відповідно менш вимоглива до якості укладання ліски на шпулю (а це характерно для недорогих котушок).

Шнур FirelineНа сьогоднішній день Berkley випускає такі серії плетінок:
Fireline Braid (Lo Vis Green) (ціна близько 30 $ за 110м.) - Мабуть, найбільш ходова плетінка зеленого кольору,має відмінну якість і цілком підійде для фідерної риболовлі;


 

 

Шнур Fireline Original Crystal

 

Fireline Original Crystal (ціна близько 20 $ за 110м.) - Серія «прозорих» плетінок. Ця плетена ліска робилася як новий крок в доданні непрозорості шнурів. Насправді можно почути багато нарікань від рибалок. Так, плетінка має більш «склоподібний» вигляд, але це на перших рибалках. Згодом Кристал тьмяніє стаючи більш сіркою, в її структуру впроваджуються мікрочастинки з води.

Плетена ліска Fireline Original Smoke


Fireline Original Smoke (ціна близько 15 $ за 110м.) - Недорога плетена ліска темно-димчастого кольору, цілком підходить і для фідера.

 

 

 

Плетінка Fireline Braid TracerFireline Braid Tracer (ціна близько 25 $ за 110м.) - Теж непогана двоколірна плетінка (чергуються флуоресцентно-жовтий і темно-зелений колір).


 

Плетена ліска FireLine Original Flame Green


Fireline Original Flame Green (ціна близько 20 $ за 110м.) - Шнур яскраво зеленого кольору, добре підходить для нічного лову. Виробник гарантує що це фарба є дуже довговічною, при її виробництві використана унікальна методика «внутримолекулярного проникнення».


 Шнур Fireline Micro Ice CrystaFireline Micro Ice Crystal, FireLine Micro Ice Green, FireLine Micro Ice Smoke - три серії для зимової ловлі. Мають дуже гладку поверхню і більш міцне покриття.

 

 


Whiplash Green і Whiplash Camo (ціна близько 20 $ і 25 $ за 110м.) - Плетені ліски з приємним камуфляжним кольором. Більш м'які, ніж їх аналоги з серії FireLine.

Плетена ліска Whiplash Green Плетінка Whiplash Camo

 Плетіна ліска Whiplash Blaze OrangeWhiplash Blaze Orange (ціна близько 20 $ за 110м.) - Шнур яскраво помаранчевого кольору. Не користується великою популярністю серед наших рибалок саме через свого кольору. Плетінка в нашому понятті, як і вся снасть повинна бути якомога більш непомітною. Можна сказати, що це стереотипи, адже риба бачить по-іншому ніж ми, а на глибині в кілька метрів вже всі кольори зливаються. Може це й так, але це там за «бугром», де риба нелякана, та й багато її. А наш рибалка, який перебуває під постійним пресингом своїх товаришів, звик враховувати всі дрібниці, і до цих яскравих лісок ми ставимося з підозрою. Хоча треба сказати, що яскрава, флюоресцирующа моноліска або плетінка при недостатньому освітленні, наприклад вночі, дуже зручна.


Шнур Whiplash CrystalWhiplash Crystal (ціна близько 25 $ за 110м.) - «Прозора» плетена ліска молочного кольору, схильна темеити з часом. Як мені здалося, цей шнур менш якісний ніж стандартна серія Whiplash Green.


 

Трохи осторонь від перерахованих серій стоїть специфічна серія плетінки Salty Stage Jigging Metered Braid. Ця плетінка має різнокольорове забарвлення і мітки через кожен метр.

 Шнур Salty Stage Jigging Metered BraidРыболовна плетінка Specialist superlines


Є ще спеціальна серія плетінок для різних видів рибальської лову Specialist superlines. У ній є «спеціальні» плетені ліски для різних видів блесніння і для фідерної ловлі. Чим вони відрізняються від звичайних, наприклад зелених серій Фаерлайна, незрозуміло.

 


Шнур від Power Pro (Прошка)

Виробник шнура Power ProПлетінка Power Pro виробляється американською компанією Innovative Textiles, Inc з 1997 року. Але за ці роки торгова марка встигла придбати величезну популярність серед рибалок з усього світу. І не дивно, що цей американський виробник був помічений таким виробничим гігантом риболовної продукції як Shimano. У результаті в 2008 році відбулося взаємовигідне злиття, Shimano отримала розвинену дилерську мережу Power Pro в Америці, а Power Pro велику можливість заявити про себе на міжнародному ринку.

Метод плетіння шнуру Power Pro кардинально відрізняється від використовуваного фірмою Berkley, і є саме способом плетіння. Для виробництва риболовної плетінки використовуються волокна Spectra. Причому чим діаметр менший, тим «площий» розтин, і навпаки, у великих діаметрів плетінки, перетин більш круглий.

Так, Power Pro і по сьогоднішній день є найпопулярнішою на нашому ринку. Багато рибалок намотали не одну шпулю цієї плетінкою. Але, на жаль, все більше чути думки з приводу погіршення якості цієї продукції. На суб'єктивний погляд багатьох рибалок «Прошка» яка випускалася років 5 тому, набагато перевершує за якістю сучасні моделі. Може в цьому винне просто величезна кількість підробок під цю фірму в наших магазинах і на ринках. А може і просто маркетинговий хід. Участь погіршення якості виробів, притаманна й багатьом іншим у свій час популярним продуктам.

А навіщо випускати суперякісна плетінку?
Якщо ми будемо купувати шнур раз в 5 років, виробникам від цього буде тільки гірше. Це стосується взагалі до всіх товарів, і до наших плетінок зокрема. Може через це нові виробники плетінок (а їх ми розглянемо у наступних оглядах), нерідко пропонують продукцію набагато кращої якості, ніж імениті перевірені бренди.

Power Pro пропонує такі плетінкиАле повернемося до нашої «Прошки». Кількість підробок, змусило виробника змінити упаковку на більш складну. У комплекті йде невеличка брошура з рекомендаціями та пристосування для намотування на шпулю.

Колірна гамма плетених лісок Power Pro Посібник з порадами йде в комплекті зі шнуромПричому котушка на яку намотана плетінка, повинна бути такого ж кольору як і сама ліска. А ця плетінка випускається в декількох кольорах, найбільш ходовий зелений, є ще жовтий, червоний та білий. Середня ціна Power Pro близько 25 $.

Підробка плетінки під Power ProПідробка під Power Pro завжди є у продажу!
Отже, підсумувавши все, що написано вище зробимо висновки:

 • - І Power Pro і FireLine цілком доступні за ціною і володіють непоганою якістю;
 • - Якість цих плетінок погіршалась за останні роки. Особливо це відноситься до Power Pro;
 • -Після декількох рибалок і Фаерлайн і Прошка стають істотно м'якше і починають втрачати колір. Щоб не обіцяв виробник, а технологія фарбування ще не досконала. І по втраті кольору ці шнури схожі;
 • - Знос «працюючої» ділянки приблизно однаковий, і практично після кожної рибалки потрібна її обрізка.
 • - Плетенінка FireLine більш жорстка, ніж Power Pro. Її можна намотувати майже під самий край шпулі. Якщо злітає борода, то її легко розплутувати;
 • - Завдяки своїй структурі Power Pro більш зносостійка. Захисне покриття FireLine схильне до стирання, що погіршує міцність, особливо на вузлах;
 • - Power Pro з протягом часу схильна втрачати форму перетину, стає більш плоскою (особливо на малих діаметрах);
 • - FireLine більш щільної конструкції, відповідно має кращу міцністю при такому ж діаметрі. А це вже збільшує дальність закидання, і робить шнур менш помітним у воді;
 • - Основні вузли рекомендовані для Фаерлайна - «Паломар», якщо він повзе то можна використовувати «подвійний Паломар». Для Прошки - вузол «Юні».

Ну і що з усього цього випливає? - Запитає шановний читач.
По-перше купуйте плетену ліску в перевірених магазинах. Не ведіться на дешеві пропозиції із знижками. Фірмова продукція - це вже покращена якість.
По-друге, кожен любитель лову на фідер повинен намагатися мати шпулі з різними діаметрами плетінок, для будь-якої рибалки. Наприклад, діаметри від 0,05 мм до 0,17 мм. Для стоячої води використовую шнур 0,05, шок-лідер і годівницю 20-30 гр. Плетінка 0,17 - для течії і годівниць 100-150гр.
І по-третє: сміливо купуйте і FireLine і Power Pro. Своїх грошей вони цілком варті. Сам я ловлю на різні плетінки. Так, можу сказати, що ось «ця» краще або «ця» гірше, але не буду. Обидва виробники випускають приблизно однакову продукцію. Якість плетінки в цьому році може істотно відрізнятися від торішньої. Тому рекомендація за певним вибором, може на сьогодні і правильна, але завтра може бути помилковою.
Так що вибір за вами!

Схожі статті:

Рибальські плетінки від Sufix

Як прив'язати плетінку?

Детально про риболовну плетінку


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Головна сторинка |   Карта сайту  |
Використання матеріалів сайту тільки з активним гіперпосиланням на сайт http://feeder.in.ua