Неділя, 02 жовтня 2011, 18:57

Плетінка від Sufix
 

Плетені ліски від Sufix

Продовжуємо розглядати популярні рибальські плетінки для фідера. Сьогоднішня стаття присвячена плетеной ліски від Sufix. Асортимент шнурів від цього виробника дуже великий, але знайти ці плетені ліски і випробувати не завжди вдається. Тому зупинимося на найбільш популярних моделях плетінок від Sufix, які користуються чималим попитом серед рибалок.

Плетінка SufixБагато хто знає, що плетінки Sufix випускаються однойменною американською компанією. Але мало хто знає, що Sufix всього лише частина фінської компанії Rapala, в яку входять ще кілька торгових марок з виробництва рибальських і туристичних приладдів.

З 2005 року Sufix, ставши частиною Rapala, вийшла на широкий ринок і пропонує свою продукцію більш ніж в ста країнах світу. Якісна ліска і плетінка від Sufix продаються сьогодні і в наших магазинах. В огляді лісок для фідерної ловлі ми вже розглянули монолескі від Sufix: feeder mono і Feeder Braid.

Сьогодні розглянемо плетені ліски від цього виробника.

На даний момент під торговою маркою Sufix випускаються близько 20 видів плетінок.
Причому сам виробник розділяє свої шнури на декілька класів: «стандартні» плетінки (Herculine, Gyro, Gyro Camo Braided, Super Cat, Jigging Braid, Performance Stretch Braid, Fast Sinking Braid, Performance Lead Core), підвищеної міцності (Matrix Pro, Matrix Pro Color Metered, Performance Braid, Tru-Braid, Performance Braid Metered, Performance Fuse, Performance Fuse Metered, 832 Advanced Superline), плетені ліски для зимової риболовлі (Performance Ice Fuse, Ice Braid, Ice Magic), для фідерної ловлі (Feeder Braid ), "суперновий" клас плетінок (Sufix 832) і це ще не все. Є напрямки плетінок для троллінгу, шок лідерів, морської риболовлі і т.д. Як бачимо вибір дуже широкий. Настільки що напрошується питання: навіщо стільки марок і що вибрати? А вибрати можна з десяток плетінок, які підійдуть і для фідерної риболовлі. Звичайно, всю продукції від Sufix важко знайти в наших магазинах і протестувати, тому в цій статті розглянемо основні популярні плетінки для фідера.

Плетіннка Sufix HerculineПлетінка Sufix Herculine

Своє знайомство з шнурами від Sufix багато починали саме з цієї плетінки. Так, років сім тому ця плетена жилка подобалася і якістю і ціною. Випускається Herculine і по сьогоднішній день. Але якщо порівнювати її з сучасними моделями від того ж суфікса, підсумок буде не втішний. Схильність до вбирання води і невелика довговічність - ось що на сьогоднішній день змушує віддати перевагу більш «просунутим» моделями. А вибрати серед них є що.

 


Плетена ліска Sufix MatrixPro

Плетіннка Sufix Matrix-Pro

Це мабуть найпопулярніша плетінка від Sufix в нашій країні. Гарна щільність і міцність, круглий перетин (наскільки це можливо для плетінок виконаних методом плетіння), низький шум при проходженні через кільця, ворситися починає десь після п'ятнадцятої риболовлі, діаметр відповідає заявленому - все це можна віднести до достоїнств. Проводиться MatrixPro з волокна Dyneema з п'ятнадцятьма різними діаметрами від 0,1 до 0,58 мм (5,2 кг до 78 кг).

Кращим вузлом для цієї плетінки вважається вузол Palomar, втрата міцності на ньому становить не більше 30%.
Як і в багатьох інших плетених лісок, колір у Sufix MatrixPro починає губитися вже після перших рибалок. MatrixPro випускається в темно зеленому, чорному і яскраво зеленому кольорі.

Ще є плетінка Sufix Matrix Pro Color Metered, пофарбована в 5 різних кольорів по 10 метрів.
Підсумувавши, можна сказати, що MatrixPro плетінка гідної якості з нормальною ціною, відмінно підійде для риболовлі на фідер і може прослужити не один сезон. Свої гроші відпрацює гідно.


Плетена ліска Sufix PerfomanceШнур Sufix Performance Braid 

Ще один надійний шнур від Sufix. За характеристиками ця плетінка близька з MatrixPro.
При її виробництві застосовується трохи інший метод плетіння, що, за словами виробника, робить плетінку тоншою.
Практична міцність і діаметр Performance Braid, близькі до заявлених.
Пропоновані кольори: зелений, яскраво червоний і жовтий.

 Плетена ліска  Sufix Performance Fuse

Плетена ліска Sufix FuseУ 2010 році Sufix представила більш нову плетену ліску під найменуванням Fuse. Взагалі у всякої торгової марки в тому числі і у Sufix, прийнято кожен сезон випускати кілька нових моделей своєї продукції. Так і з плетеними лісками. Не встиг рибалка протестувати один шнур, як йому вже пропонується новий з нібито поліпшеними якостями. В основному всі ці новинки маркетинговий хід компаній, але безумовним плюсом цього є труднощі підроблення нових надходжень продукції.

Що можна сказати про шнурі Performance Fuse? Круглий, бюджетний, добре працює на фідері шнур. Виготовляється з того ж волокна Dyneema. Випускається в двох кольорах: темно-димчастий і яскраво поморанчевий. Відповідність діаметра і навантаження на розрив приємно радують.


 

Плетена ліска Sufix PE Glide Master

Плетена ліска Sufix PE


 На додаток до перерахованих вище теж цілком гідна уваги. Зносостійкість в нормі, кругла, вистачить не на один сезон. Правда, розмотування в 200 метрів незрозуміла - на дві шпулі занадто мало, а на одну багато.
На PE Glide Master йде колірна маркування через кожні 25 метрів. Реальні показники трохи поступаються зазначеним на котушці, але в моєму випадку входять в 20% проміжок. Ціна вище ніж у попередніх плетінок. Вердикт: цей шнур цілком підійде для фідера.


 

Плетінка Sufix 832 Advanced Superline

Плетений шнур Sufix 832Ну ось ми і дісталися до «супернових» плетених лісок від Sufix. Рекламна компанія в інтернеті і журналах, надала цій плетінці статус чогось нового і надміцного.
Але чудес як ми з вами знаємо, не буває. Та й чого ми чекаємо від виробників плетінок? Найголовніше це - довговічність і стійкий колір. Не завадить того ж кругла форма з гладкою поверхнею.


Скажу відразу, що на практиці Sufix 832 особливо не відрізняється від більш ранніх моделей. Просто хороша плетінка, по чуть дорожчою ціною. Зовні виглядає непогано, форма практично кругла. Якщо «розплющити» розтин, то видно, що плетіння дуже щільне. Безумовний плюс - це її гладка поверхня. При проходженні через кільця шум мінімальний.
 

Плетінка Sufix 832Нова плетінка жестковата, але вже після першої риболовлі на фідер стає м'якою. Так само як і у попередніх моделей, її забарвлення поступово світлішає (в моєму випадку зелена). Сам виробник заявляє, що через використання 8-ми ниток при плетінні, міцність плетеної ліски не може бути дуже високою. Але в поєднанні з високою щільністю плетіння - 32 витка на дюйм (звідси й номер 832 - 8 ниток і щільність 32), була досягнута більш кругла форма. А додавання до 7 ниткам з волокна Dyneema восьмий із спеціального волокна Gore, надають плетінці краще ковзання.

Те що у цієї плетінки покращене ковзання помітно з першої риболовлею, а це означає трохи більш далекі закиди. Що стосується іншого розрекламованого «козиря» цієї плетінки - підвищеної зносостійкості, то тут не беруся судити. Я рибалю за різних умов лову. Можу сказати одне, що довговічність не гірше ніж у шнура Sufix MatrixPro.
Як висновок можна сказати, що Sufix 832 цілком підходяща плетінка для фідера. Ціна трохи більше ніж на ту ж MatrixPro, але це і є невелика плата за прийшли «нано» технології.


Вийшов ось такий не великий огляд по плетінкі від Sufix. Звичайно це не всі моделі запропоновані в наших магазинах, але більшість рибалок які використовують Суфікс, як мені здається використовують саме ці моделі.

Залишайте свої враження про продукцію Sufix в коментарях. Не давайте іншим рибалкам робити ті ж помилки і діліться корисними порадами.

Читайте схожі статті:

 Як прив'язувати плетену ліску

Структура плетінки для риболовлі


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Головна сторинка |   Карта сайту  |
Використання матеріалів сайту тільки з активним гіперпосиланням на сайт http://feeder.in.ua