Середа, 06 липня 2011, 18:51

Фідерні гачки

Які гачки до фідера

Новий огляд фідерних снастей ми вирішили присвятити маленької, але дуже гострої частини фідерної оснастки - гачку.
Спробуємо розібратися які гачки використовувати для фідерної ловлі, чи існують взагалі спеціальні фідерні гачки, чи це вигадка маркетологів. Також розглянемо декілька основних, найбільш часто використовуваних серій гачків від провідних виробників Owner, Kamasan, Gamakatsu і Мustad.

При будь-якої риболовної ловлі саме гачку дістаються найбільше звинувачень і дорікань при сході риби або холостому клюванні. То з'ясовується, що гачок занадто великий і відлякує рибу, то він надмірно маленький і не здатний тримати наприклад пучок черв'яків. Гачок може розігнутися при виведенні риби, може просто порвати рибі губу, або що найчастіше буває, виявляється затупленим.
 

Давайте поки упустимо виробника гачка і якість дроту, а задамося питанням: який повинен бути гачок для фідера? Чим фідерний гачок відрізняється від не фідерного? Він повинен бути круглим? З лопаткою або колечком? Він повинен бути з загнутим жалом? А куди? У бік або всередину? ... - Ці питання має право задати не тільки фідеріст, а й будь-який інший рибалка.

А правило тут таке: фідерний гачок, як і будь-який інший, в першу чергу вибираємо відповідно з насадкою або наживкою, на яку збираємося ловити. Відповідно якщо ловимо на пучок хробаків, то і гачок повинен бути зручним щоб їх насаджувати (наприклад № 6-10 по евронумераціі), для мотиля вже товщина гачка грає важливу роль, а в разі коли, наприклад, ловимо на тісто або кашу, то можна використовувати і гачки з спіралькою, для кращого утримування насадки. І виходить що спеціальний гачок для фідера це той, який прив'язаний до фідерної снасті.

Якщо на упаковці з гачками написано, що вони призначені спеціально для фідера, то це не означає що необхідно використовувати саме ці гачки для фідерної ловлі. І цей напис не говорить про те, що вони не підійдуть для лову на бойли або пружину.

Вибирати, насамперед, треба якісні гачки і ті, які підходять для конкретної риболовлі. А це відповідність гачків використовуваної насадці чи наживки і відповідність очікуваної рибі. Ну і зрозуміло, що наживка повинна відповідати смаковим перевагам цієї самої передбачуваної риби.

А далі йдуть вже більш тонкі, але не менш важливі критерії вибори: фірма виробник, форма, товщина дроту, колір, довжина цівки ... - а це вже справа практики та особистих уподобань рибалки.

Необхідно пам'ятати що, як правило, маленький розмір гачка в поєднанні з тонкою поводочною ліскою, підвищує кількість покльовок. Причому чим рибальський пресинг на водоймі більший - тим більш актуально це правило.

І все-таки з усього різноманіття пропонованих гачків є моделі найбільш популярні для риболовлі на фідер. У мене особисто є кілька серій улюблених гачків для фідера. Свій досвід і спілкування з братами по рибалки на фідер, дозволили зробити вибірку найбільш популярних гачків для фідера від провідних виробників Owner, Kamasan, Gamakatsu і Мustad.

Звичайно, це далеко не всі гачки які використовуються для фідерної ловлі. Автори сайту feeder.in.ua дають лише загальні рекомендації з вибору тих чи інших снастей. Але, тим не менш, ми сподіваємося, що даний огляд, як і інші, допоможе початківцям рибалкам з вибором снастей для фідера. Чи зможе дати хоч якусь орієнтацію і обізнаність у пропонованій магазинами продукції.


Гачки для фідера від Owner.

Фідерні гачки від owner

Якщо мова заходить про добрі гачки - значить обов'язково буде згадана фірма Owner. І повелося, що якщо мова йде про підробки рибальських гачків - теж, перш за все, буде згадана фірма Овнер.
Цей виробник став де-факто еталоном гостроти і надійності риболовних гачків. Вже близько 40 років японська фірма Owner займається виробництвом не тільки гачків, а й застібок, вертлюжков, лісок, воблерів та інших риболовних приналежностей. У Овнера навіть є свій запатентований спосіб заточування гачків.

Асортимент пропонованих гачків просто величезний: від самих крихітних до супернадійних акулячих гачків. Тільки ось в наших магазинах, не кажучи про ринки, далеко не завжди можна вибрати гачки для фідера з усього цього асортименту. Але самі ходові і улюблені багатьма серії, найчастіше є у продажу в риболовецьких магазинах великих міст.

Що стосується провінції, то тут вибір дуже скромний. Буває, що не вдається знайти не тільки потрібну модель фідерних гачків, а й взагалі гачки від Owner.

Проблема підроблених гачків гостра саме для Овнера. Популярність, чимала ціна, бажання рибалки спробувати «найгостріший і надійний» гачок від відомого бренда - ось стимули для шахраїв. І як наслідок, часто чути відгуки розчарованих рибалок про погану якість гачків від Owner.
Перевірені магазини рибальських товарів, замовлення через інтернет в популярних іноземних інтернет-магазинах - ось що може допомогти рибалкам в правильній купівлі правильних гачків. Ну, або просто перехід на інші торговельні марки виробників гачків, які поки підробляють менше.

Які ж гачки від Owner вибирають для фідера?

Перерахуємо ходові серії в порядку зростання номера серії:

Гачки Owner 50001Owner серія 50001 - Тонкі гачки з лопаткою, синього кольору. Овнер позиціонує їх як підходящі для лову на «Тінку» (зелень). Для фідера нерідко використовуються. Насадка може бути і хробак і виповзок і зерна. Тонкий дріт на цій серії, дає привід використовувати їх для лову не дуже великої риби.

 Гачки для фідера Owner 50152Owner серія 50152 - Ці гачки вже з колечком, причому колечко відігнуте всередину. Мають короткий цівку. Підходять більше для лову фідером на опариша, перловку, кукурудзу, мамалигу і ін.


Гачки для фідера Owner 50188Owner серія 50188 - Відмінні рибальські гачки з колечком. Використовуються багатьма рибалками і на поплавок і для донної снасті. Можна чіпляти на них різні рослинні насадки і тваринні наживки.


Гачки для фідера Owner 50282Owner серії 50282, 50286 - Дуже популярні для фідера, схожі дві серії гачків з лопаткою. № 14 один з моїх ходових гачків. Хоч я і не люблю надмірно дрібнити з номерами гачків (хай вибачать мені наші гуру-спортсмени), але для мотиля для мене краще немає. Хоча, знову ж таки, насадку можете використовувати на свій розсуд. Гачки цієї серії надійні, добре тримають рибу при виведенні.

Гачки для фідера Owner 50340Owner серії 50340 - Гачки з лопаткою. Випускаються з трьома видами покриттів: Black Chrome, Gold або Oxidize Gold. Для фідерної ловлі в основному використовується номера 10-12. Насадка практично будь-яка, яка буде відповідати номеру гачка.

Гачки для фідера Owner 50344Owner серії 50344 - Гачки дуже популярні для фідера. Жало відігнуте і спеціально оброблено за методом «кований поддів». Ідентичні серії 50342, 50343, 50345 відрізняються покриттям. Популярні № 12-18. Наживка може бути будь-яка. Відмінні, міцні гачки, їх можна сміливо рекомендувати до використання.

Фідерні гачки Owner 50363Owner серії 50354; 50363 - Фірма виробник рекомендує їх для зимової ловлі. Але наші рибалки з успіхом застосовують їх для донної ловлі на фідер. Непогані гачки з лопаткою і круглим загином.

 Фидерные крючки Owner 50457 Owner серії 50457 - Як видно з форми - гачок для використання хробака. Відмінно зарекомендував себе для фідерної ловлі.

 

Фідерні гачки Owner 50922Owner серії 50922 - Популярна серія гачків з колечком. Мають трохи скошений округлий загин і колечко. Насадка - практично будь-яка.

  

Фідерні гачки Owner 50921Owner серії 50921, № 10-14- Ще одна відмінна серія гачків з колечком для фідера від Овнер. Краще підходять при використанні черв'яка, але можна ловити і на інші насадки.

 

  

Фідерні гачки Owner 53100

Owner серии 53100 - Отличные универсальные крючки с удлиненным цевьем, круглым загибом и лопаткой. Мой ходовой номер для фидера №12. Насадка может быть самой разной.Фідерні гачки Owner 53157

 Owner серії 53157 - Коричнюваті гачки з незвичайною формою. Короткий піддів і скошений загин надають цьому гачку здатність утримувати самі різні насадки. Популярні и № 10-12. Хробак, опариш, кукурудза, перловка - коротше все що може сподобатися нашій рибі.


Ось така вийшла чималенька добірка гачків для фідера від Owner. Може здатися і рекламою, але що поробиш, популярність не приховаєш. Хоча, в останні роки знайти справжній Овнер стає все важче, а інші виробники пропонують гачки зовсім не гірше. Так що звернемо свій погляд на іншу трійку виробників.


Гачки для фідера від Kamasan.

Фідерні гачки від Kamasan

Ще один японський виробник якісних риболовних гачків Kamasan. Для фідера гачки Kamasan може навіть більш популярні ніж Owner. Рекомендації від відомих фідерменів не могли не позначитися на виборі саме серій гачків від Камасана. Отже, що ж вибрати з Kamasan? Популярних серій всього декілька, але вони з лишком охоплюють всі потреби для риболовлі на фідер.Гачки для фідера B525
 

Серія Kamasan B525 - Надійні, зацепістих гачки з колечком. Фірма виробник позиціонує їх як поплавочні, але як показує практика, вони відмінно підходять і для донної ловлі на фідер. По відношенню до наживки вони також універсальні.

Можна використовувати гачки для фідера B532

Серія Kamasan B532 - Червоні гачки з лопаткою. Виготовлені з тонкого дроту. Відмінно підходять для хробака і мотиля. Для лову на фідер цілком придатні. Можна ловити і білу рибу і коропа.


  Гачки для фідера b651

Серія Kamasan B651 - Надійні гачки для фідерної ловлі. Мають округлу форму, невелике ложе та лопатку. Можна використовувати для різних насадок.


Гачки для фідера b980Серія Kamasan B980 - Одні з моїх улюблених гачків. Номери 4-6 можна використовувати на коропа. Менший розмір на карася і білу рибу. Чималий діаметр дроту дає підвищену міцність. Підходять для насадки пучка хробаків і різних зерен. Рекомендую.


Гачки для фідера b983Серія Kamasan B983 - Теж дуже популярна серія. Загнуте жало і коротке цівка. Універсальні для різних насадок, відмінно прижилися в фідерних оснащеннях. Використовую номери від 4 до 16.


Фідерні гачки від Gamakatsu.

Гачки для фідера Gamakatsu

Отже, ми підійшли до третього японського виробника риболовних гачків компанії Gamakatsu. Так вже повелося, що японська дріт для риболовних гачків стала одним із стандартів якісних риболовецьких снастей. Історія компанії налічує вже більше 55 років. За цей час компанія пройшла величезний розвиток: від створюваних вручну риболовних гачків до кількох сучасних заводів з виробництва різних рибальських аксесуарів (спінінги, одяг, звичайна і спеціальна фідерна волосінь і ін.) На європейському ринку компанія Gamakatsu працює також під торговою маркою Spro.

Багато моделей гачків від Gamakatsu чудово прижилися і для рибалки на фідер. Прийнятна ціна і відмінна якість гачків приваблює багатьох рибалок. Для фідерної ловлі я в основному використовую:

Гачки для фідера Gamakatsu ls1010Серія Gamakatsu LS-1010B - Дуже "зацепісті" гачки з мінімальними сходами. Мають, на мій, погляд оптимальну товщину дроту. На них можна чіпляти опариша, різні зерна і мотиля. Ця серія з лопаткою і з коричневим покриттям.

 Гачки для фідера Gamakatsu ls1040r

Серія Gamakatsu LS-1040R - уловиста серія гачків з подовженим ців'єм, лопаткою і червонуватим відтінком. Для фідера використовую від 12 до 16 номера в основному на подлещиків і карася.

Гачки для фідера Gamakatsu 3510f

Серія Gamakatsu 3510F - як і попередні дві серії дуже популярна для фідерної ловлі. Коротке ців'є і злегка загнуте жало характерні для ціх гачків. Універсальні для різних насадок. Найбільш популярні № 8-12.


Гачки для фідера Gamakatsu F22Серія Gamakatsu LS 3524F і F22 - Мабуть одні з найбільш вдалих серій гачків для фідера. Незвичайна форма і тонкий дріт роблять ці гачки "самозацепістими". Найчастіше використовую № 8-16. На них чудово ловляться фідерної снастю густера, карась, короп, лещь, плотва. Дуже добре використовувати на них зерна перловки. Насаджують звичайно (в залежності від номера) від 2 до 5 штук. Форма гачка сприяє гарному заковтування рибою такої насадки. Можна з успіхом насаджувати черв'яка і робити поєднання з декількох насадок. Єдиний мінус - розрізає губу гідним екземплярам риби.

Гачки для фідера Gamakatsu 3614f

Серія Gamakatsu LS-3614 F - Універсальні гачки для фідера. Наживка практично будь-яка. Добре тримають гостроту, товщина дроту справляється з хорошими екземплярами риби.

Гачки для фідераGamakatsu feeder 

Серії Gamakatsu G-Method Feeder і Feeder Strong - Спеціально розроблені серії гачків для фідера. Теж дуже вдалі гачки. Добре тримають гостроту і універсальні для насадок.


Гачки для фідера від компанії Мustad.

Гачки для фідера Mustad

Ну ось і європейський представник риболовних гачків. Ось вже більше 175 років! норвезька компанія Мustad випускає гачки для риболовлі. На сьогоднішній день продукція Мustad експортується в 150 країн світу. Заводи компанії розташовані в різних частинах усього світу, що дозволило зробити продукцію конкурентоспроможною в ціні, не втративши при цьому високої якості. Для фідера підійдуть багато моделей гачків, але я б виділив чотири серії, які часто використовую.

Серія Mustad Feeder 60332BR/LP540

Фідерні гачки LP540

Відмінна серія гачків для фідера. Невелике ців'є і трохи загнута форма надають їм відмінну зацепістість. Насадка може бути будь-яка. Хороша міцність, гострота і невисока ціна.

Серія Superior Crystal 224

Фідерні гачки mustad 224 

 Надійні, гострі гачки жовтого кольору з лопаткою. Більше підходять для перловки, опариша, кукурудзи. Розраховані практично на будь-яку рибу, мають мінімальну кількість сходів.

Фідерні гачки mustad LP280 

Серия Mustad Black Nickel Medium Feeder 60126BLN/LP280одни из самых популярных для фидера. Короткое цевьё, оптимальная толщина проволоки дает возможность ловить практически любую рыбу. Насадка тоже может использоваться любая подходящая для рыбы и размера крючка. Подходят для ловли сазана, толстолобика или леща.

Фідерні гачки mustad LP540


Серія Mustad Nickel Bream Feeder 60332N/LP540 - Ще одна фідерна серія гачків. На них використовується більш тонкий дріт, що дає фідерної снасті більшу самопідсікаємість. Для білої риби відмінно підходять. Насадкою може бути перловка, кукурудза, тісто або мотиль.

 

Сподіваюся, що з цього огляду рибалка зможе вибрати кілька відмінних моделей гачків і застосувати їх для фідера. Повторю, що гачки можуть бути використані практично будь-які, головне щоб вони підходили до розміру і властивості насадки. Наведений огляд носить лише рекомендаційний характер.

А тепер трохи про важливої ??проблеми гачків:

Увага! Підроблені гачки!

Це дійсно велика проблема для рибалок. Ми готові платити за гарні гачки, і робимо це, а в підсумку буває що: в пачці від іменитого виробника лежать тупі "гачки" які легко розгинаються. т

Підробляють практично всіх виробників. Але в основному це торкнулося найбільш популярні бренди. Підробки гачків під Owner, Kamasan, Gamakatsu зустріти легко. Підробки під Мustad мені поки не траплялися. Підробки теж бувають різної якості. Є гачки з дуже м'якого дроту, гнуться руками спокійно. А є нічого так, тільки тупуваті з самого моменту народження.

В деяких регіонах практично нереально зустріти фірмові гачки, які підходять для фідера, але зате повно підробок під цю фірму. Тут треба шукати оптимальний варіант. Вибрати нехай навіть гачки від Cobra (підроблення яких теж зустрічаються нерідко), але щоб вони дійсно були гострими і міцними.

Я б рекомендував звикнути купувати одні й ті ж серії гачків, з часом при покупці підробку від оригіналу буде відрізнити легше. І намагатися купувати гачки для фідера в одних і тих же перевірених точках (як правило, постачальники змінюються рідко).

Ну от загалом те і все, вийшов такий огляд по гачкам для фідера. Як мені здається трохи багатослівний, але хотілося дати більше інформації, і зовсім не заплутати читача.

Залишайте в коментарях свої улюблені або не улюблені серії і виробників гачків, відповідних для фідера.

Це допоможе іншим читачам-рибалкам правильно вибрати гачки і відповідно принесе їм більший успіх.
Всім удачі і до зустрічі в нових оглядах на сайті feeder.in.ua. 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Головна сторинка |   Карта сайту  |
Використання матеріалів сайту тільки з активним гіперпосиланням на сайт http://feeder.in.ua