Четвер, 02 червня 2011, 12:53

Ліска для фідера. Яка краща фідерна ліска? (частина 1)

 

Найкраща ліска до фідераОтже, знову це вічне питання: що вибрати з такого різноманіття пропозицій? Цього разу направимо це питання до жилки (моноліски для фідера) для фідера.
Асортимент ліски до фідера в риболовецьких магазинах за останні роки значно зріс.
Практично кожна фірма-виготовник риболовецької ліски має у своєму асортименті одну, дві або навіть більше серій спеціальної жилки для фідера. Різний діаметр, колір, жорсткість, використовувана технологія і сировина - усе це примушує замислитися при виборі не лише початківця фідериста, але і вже досвідченого рибалку.

Тут багато досвідчених любителів лову на фідер запитають: "А навіщо  використовувати фідерну ліску? Адже усі давно використовують плетену ліску."
Питання звичайно доречне. Але і відповідь буде такою: "Не всі. Багато хто використовує фідерні жилки і дуже  задоволені. "

Що краще ліска або плетінка?

Ми вже присвятили окрему статтю "Що краще плетінка або ліска", де з'ясували достоїнства і недоліки моноліски і плетеної ліски. І переконалися, що і риболовецька плетінка і ліска можуть бути використані в тих або інших умовах лову на фідер.

Основна гордість риболовецької плетінки, з якою не так вже легко посперечатися, це її чутливість. Особлива ця властивість плетеної ліски відіграє важливу роль навіть не при передачі клювання, що звичайно важливо, а при простукуванні дна для пошуку відповідного місця лову.

Але і у ліски до фідера теж є свої козирі.
Перше це ціна, що погодитеся, не так маловажно. Оскільки ловити на фідер доводиться часто на бровках, серед колоній черепашок, то обрізи жилки зустрічаються нерідко. А плетена ліска якраз більш схильна до таких ушкоджень, чим звичайна ліска для фідера. І втрачати на бровці декілька метрів плетеної ліски дуже сумно.

Що стосується чутливості, то тут знову ж таки, потрібно дивитися на яких дистанціях йде риболовля. При використанні основних фідерних оснаток, при відстані закидання близько 20-30 метрів, немає відчутної різниці в чутливості, чи використовуємо ми при цьому плетінку або ліску для фідера.

Ну і остання, але не менш важлива відмінність. Це наявність розтяжності у ліски. Саме вона дає більше шансів фідеристу при виведенні великої риби. Ця розтяжність ліски для фідера амортизує ривки риби, і іноді може зіграти вирішальну роль при боротьбі з трофейною рибою. Ліска особливо виправдана на платних коропових водоймах. У таких умовах клювання риби буде і так відмінно помітне і на перше місце виходить вже сам процес виведення.

Який діаметр фідерної ліски ставити на фідер?

Щоб визначиться з діаметром ліски необхідно спочатку визначитися на яку рибу ми націлені. Відповідно і яке розривне навантаження нам потрібне. Нагадаємо, що розривне навантаження, вказане на бобіні з ліскою для фідера, говорить нам про те, яке граничне навантаження витримає суха ліска без вузлів.

На нашому сайті є ціла стаття "вузли для риболовлі", де ми визначили які риболовецькі вузли найміцніші і роблять найменший вплив на граничну розривну величину ліски. І з'ясували, що самий кращий вузол зменшує міцність жилки для фідера мінімум на 10%.
Додамо сюди, що мокра ліска втрачає свою міцність ще на 30%. Плюс знос ліски, знаходження на сонці...

При лові на фідер нерідко доводиться закидати годівниці і 80 і 120 грамів, набитих підгодівлею, а це дає підвищені вимоги до вибору ліски.
Так що добрий запас міцності, при виборі ліски до фідера просто потрібний.
З іншого боку, більший діаметр ліски створює велику її парусність при лові на течії. Що змушує застосовувати важчі годівниці.
Я б не порекомендував використати діаметр основної ліски для фідера нижче 0.18. На діаметрах 0,18-0,24 мм для уникнення відстрілу годівниці при закиданні, можна використати шок-лідер для фідера, детально про який ми говорили в попередній статті на нашому сайті.
Як ми знаємо на вершинах фідерів застосовуються кільця малих діаметрів. Якщо при лові на фідер ви використовуватимете шок-лідер, то необхідно навчиться прив'язувати ліску до ліски правильним вузлом. Вузол повинен як можна вільніше проходити через кільця фідера і робити найменший вплив на дальність закидання годівниці фідера.
Часто розривну міцність ліски для фідера або плетінки вказують у фунтах (lb приблизно 0,45 кг).

Приблизно розрахувати необхідну міцність жилки можна так: на кожні 10 гр. годівниці беремо 1lb міцності ліски. І отримаємо що для Light фідера досить ліски з 6 lb, а для Extra Heavy фідера досить 15lb.

Але необхідно пам'ятати, що на бобіні з ліскою вказується одне значення розривного навантаження, а на практиці вона практично завжди буває меншою. Із-за того що будь-яка ліска досить швидко зношується, після кожної риболовлі необхідно відрізувати декілька перших метрів ліски.

Приведемо найбільш часті значення співвідношень фунтів і кілограмів:

lb в кг

Тест фунт/кг Тест фунт/кг Тест фунт/кг Тест фунт/кг Тест фунт/кг
2lb / 0.907кг
7lb / 3.18кг 16lb / 7.26кг 25lb / 11.34кг 55lb / 24.95кг
3lb / 1.36кг
7lb / 3.18кг 17lb / 7.71кг 26lb / 11.79кг 60lb / 27.22кг
3.5lb / 1.59кг
8lb / 3.63кг  18lb / 8.16кг 30lb / 13.61кг 65lb / 29.48кг
4lb / 1.81кг 10lb / 4.54кг 19lb / 8.62кг 32lb / 14.52кг 66lb / 29.94кг
4.5lb / 2.04кг 11lb / 4.99кг 20lb / 9.07кг 33lb / 14.97кг 80lb / 36.29кг
5lb / 2.27кг 12lb / 5.44кг
21lb / 9.53кг 37lb / 16.78кг 100lb / 45.36
5.5lb / 2.49кг 13lb / 5.90кг 22lb / 9.98кг 40lb / 18.14кг
6lb / 2.72кг 15lb / 6.80кг 24lb / 10.89кг 50lb / 22.68кг

Найкраща ліска для фідера.

Чим же відрізняється ліска для фідера від звичайної? Це передусім її жорсткість, вона повинна володіти значно меншою розтяжністю чим звичайна монофильна жилка.

Отже, сайт "Рибалка на фідер" представляє огляд, на наш погляд, самих кращих лісок для фідера від десяти виробників.
У цьому огляді розглянемо достоїнства і недоліки лісок фідерів і універсальних лісок, зі зниженою розтяжністю, придатних для лову на фідерне вудлище.
Звертаю вашу увагу на те, що приведені виводи це суб'єктивна думка авторів сайту feeder.in.ua. Ми не претендуємо на кінцеву інстанцію в цьому питанні. Це лише наш досвід і досвід колег рибалок у використанні лісок на фідерах.
Як ви побачите нижче, у більшості випадків недоліків у лісок для фідерів перераховано більше ніж достоїнств. Це від того, що при тестуванні чого-небудь передусім і говорять про недоліки. Чим їх менше, тим і якість виробу ближче до необхідних параметрів. І відповідність ліски для фідера нашим стандартним вимогам не може бути її гідністю.
Наприклад, відповідність практичного діаметру заявленому (нульова різниця або менше 0,05, при діаметрі більше 0,2), не може бути гідністю. Але невідповідність діаметрів - це вже недолік.

Ну, вистачить теорії, приступимо до аналізу лісок для фідерів :

Фідерні ліски від Shimano 

Відкриває наш огляд лісок для фідерів, такий відомий бренд риболовецьких снастей, як Shimano. Не дивлячись на не малі ціни на свою продукцію, жилка і плетінка цієї фірми користуються широкою популярністю серед любителів рибного лову.

Ліска Shimano Technium

Shimano Technium Tribal


Цей виробник пропонує нам ліску для фідера Shimano Technium.
Розтяжність ліски складає усього близько 12%. За заявою виробника ця "ліска має тришарову структуру" і нібито займає проміжне положення між "монониткою і плетеними шнурами".
Важко собі уявити таке положення, але як показує практика жорсткість цієї ліски цілком підходить для лову фідера. Ліска Shimano Technium намотуєтся по 200 і 300 метрів.

Також є камуфляжна ліска з цієї серії Shimano Technium Tribal

Переваги ліски для фідера від Shimano:

 • - реальна мала розтяжність ліски;
 • - висока жорсткість;
 • - реальна довговічність, практично більш висока, ніж у жилок інших виробників;
 • - діаметр відповідає заявленому;

Недоліки ліски для фідера Shimano Technium :

 • - висока ціна. Ціна приблизно в 3-5 разів вища, ніж у аналогічних лісок від інших виробників. За ці гроші цілком можна купити недорогий шнур;
 • - велика кількість неякісних підробок під цю жилку. Купувати її необхідно в перевірених фірмових магазинах;
 •  - на наш погляд, ліска діаметром менше 0.2, має високу пам'ять на скручування. Під час послаблення, наприклад при наповненні годівниці, ліска може закрутитися за кільця вершини фідера.

Фідерні ліски від Trabucco.

Trabucco, на наш погляд, одна з популярних фірм виробників монолісок і шнурів серед рибалок. Широкий асортимент пропонованої продукції і невисока ціна - ось головний козир цієї торгової марки.

фідерна ліска TrabuccoВ якості ліски для фідера в основному використовують три серії жилок від Trabucco. Це в першу чергу ліска для фідера Trabucco T - Force feeder. І дві більш універсальні серії, які цілком підходять і нам, це Trabucco Force Sinking і Trabucco T - FORCE Competition Pro.

Переваги лісок для фідера від Trabucco.

 • - невисока ціна;
 • - непогана жорсткість і мала розтяжність;
 • - "умовно хороша" довговічність і захист від стирання. (Немає однозначної думки із цього приводу. До гідності можна віднести умовно. Залежить і від вибраної серії, і від партії.)

Недоліки фідерної жилки від Trabucco.

 • - висока пам'ять;
 • - хвороба усіх лісок від трабукко - це занижений діаметр. (Більшість лісок більше 0,14 мм мають занижений діаметр вказаний на упаковці, який може бути менший практичного на 0,05-0,2мм);
 • - "умовно погана" довговічність і захист від стирання.

Фідерні ліски від Suffix.

Американська фірма Suffix відома любителям фідерного лову, перш за все своїми недорогими та якісними плетеними лісками. Але в серії фідерних монолісок від Sufix можна також вибрати кілька хороших варіантів.

Ліска для фідера sufix_feeder-monoСерія ліски для фідера бордового кольору Sufix feeder mono і нова серія Sufix Feeder Braid, розтяжність якої, за заявою виробника, близька до нуля.
Також не погано для лову на фідер себе показала ліска серії Sufix Specialist Carp.

Достоїнства жилки для фідера від Suffix

 • - низька ціна;
 • - добра зносостійкість;
 • - реально мала розтяжність у серії Sufix Feeder Braid.

Недоліки ліски для фідера від Suffix

 • - деякі вказані діаметри не співпадають з реальними, причому як у велику так і в меншу сторону;
 • - ліска для фідера серії Sufix feeder mono досить м'яка і не досить жорстка для лову на фідер.

 

Фідерні ліски від Mikado.

Такий відомий і популярний виробник риболовецьких снастей як Mikado, представляє для любителів фідера дві спеціальні серії фідерних лісок. Це моноліски чорного кольору з нової серії Mikado Sensei Feeder і добре відома серія лісок Mikado Feeder.

 Ліска для фідера Mikado

Ліска для фідера Mikado Sensei Достоїнства ліску до фідеру від Mikado

 • - низька ціна;
 • - реальна жорсткість, необхідна для лову на фідер.

Недоліки ліски для фідера від Mikado

 • - невеликий вибір діаметрів в кожній серії.


Ліска для фідера від Owner.

Owner це передусім якісні гачки - це знає кожен рибалка. Але і на ринку лісок можна знайти хорошу жилку для фідера від цього виробника. Це не спеціальні серії фідерних лісок, а більш універсальні, але вони добре використовуються і для лову на фідер. Це такі серії як: Owner Broad і Owner Broad Carp. Продаються в намотуваннях по 100-300 метрів.

фідерна ліска Owner Broad Carp

фідерна ліска Broad

Достоїнства фідерної ліски від Owner:

 • - реальна низька пам'ять ліски;
 • - середня ціна;
 • - вдалий маскувальний колір ліски;
 • - хороша зносостійкість.

Недоліки ліски для фідера від Owner:

 • - дуже м'яка ліска, підходить більше для поводків;
 • - висока розтяжність, краще ловити на дистанціях максимум до 20-25 метрів.


Ліска для фідерів від Gamakatsu.

Ліска для фідераЩе один виробник високоякісних гачків пропонує нам вибрати свою ліску.
Як і в гачках Owner і Gamakatsu "йдуть поруч", так і у пропонованих лісках вони дуже схожі. І ціна на ліску цих виробників приблизно однакова.

Як і у свого головного конкурента по риболовецьких гачках, у Gamakatsu немає спеціальної ліски до фідеру. Але для нашого лову на фідер цілком може підійти і серія ліски Super G - Line.

Переваги ліски для фідера від Gamakatsu:

 • - низька пам'ять до скручування;
 • - добра зносостійкість;
 • - середня ціна;

Недоліки ліски для фідера від Gamakatsu:

 • - розтяжність ліски висока. Підходить тільки для ближніх дистанцій лову.

 

Ліска для фідера від Colmic.

Популярністю серед рибалок користуються ліска від фірми Colmic. Подивимося, які серії можуть підійти нам для лову на фідер.
Однією з найпопулярніших лісок від Colmic є ліска Race Sinking Lane. Її використання для лову на фідер не виправдано. Ця серія ліски має неприйнятну для нас розтяжність.

Фідерная ліска ColmicДля лову на фідер можна виділити такі нові серії як Colmic Lurs Cosmo, Colmic Lurs Camouflage і добре відому багатьом рибалкам ліску Colmic Fendreel K15.
Перша має зеленуватий відтінок, а друга різноколірна. Колір на Lurs Camouflage міняється приблизно через кожні 30 см
Colmic Fendreel K15 має флуоресцентний ефект і має яскраво блакитний колір, що не звично для багатьох.

Достоїнства ліски для фідера від Colmic:

 • - добра стійкість до стирання;
 • - низька пам'ять жилки;
 • - ліска серій Colmic Lurs Cosmo і Colmic Lurs Camouflage намотані за технологією "антиторсион", що не дає скручування після перемотування на шпулю;
 • - середня ціна;

Недоліки фідерної ліски від Colmic:

 • - недостатня жорсткість ліски для лову на фідер. Застосовувати її слід тільки на близьких дистанціях.


Ліски для фідеру від Balsax.

Багатьом відомі недорогі ліски від фірми Balsax. Купити їх можна усюди і асортимент пропонованих лісок дуже великий. В якості жилки для фідера можна використати дві серії: Balsax Iguana і спеціальну ліску для фідера з меншою розтяжністю American Fish.
Приємна низька ціна цих лісок не може не радувати рибалок. Але застосовувати в якості основи для фідера є сенс тільки на невеликих відстаннях закидання або при освоєнні рибалки на фідер.

Ліска для фідера Balsax

Ліска для фідера Balsax

Достоїнства ліски для фідера від Balsax:

 • - низька ціна ліски.

Недоліки ліски до фідера від Balsax:

 • - м'яка і сильно розтяжна ліска.

 


Ліска для фідерів від Salmo.

Ліска для фідера від SalmoПрибалтійська компанія Salmo пропонує спеціальну ліску для фідера Salmo Professional feeder. Ліска йде з вісьмома різними діаметрами від 0.2 до 0.4. Має двоколірне забарвлення з темно червоного і чорного кольорів. Кольори чергуються приблизно через 40 см Причому, якщо перевіряти міцність на розрив, то обрив відбувається в основному на червоній ділянці ліски.

Достоїнства ліски для фідера від Salmo:

 • - низька пам'ять ліски;
 • - низька ціна;

Недоліки ліски для фідера від Salmo:

 • висока розтяжність. На відстані лову більше 30 метрів, кожне друге клювання вже практично не помітне;
 • вказаний діаметр ліски менший за практичний.


Ліска для фідерів від Maver.

Компанія Maver не має у своєму асортименті спеціальної ліски для фідера. Але рекомендує для рибалки на фідер такі жилки як: Maver SLR і Dual Band. При виготовленні Maver Dual Band використовується з'єднання двох лісок з різними характеристиками.

Фідерна ліска MaverЛіска SLR м'якша підходить добре для поводків.
Є ще непогана серія Maver Red Devil. По розтяжності вона поступається Dual Band, але також придатна при лові до 25 метрів.

Достоїнства ліски для фідера від Maver:

 • серії лісок SLR і Dual Band мають дуже малу розтяжність;
 • висока зносостійкість і стійкість до дії черепашок;
 • дуже низька пам'ять ліски;

Недоліки ліски для фідера від Maver:

 • практичний діаметр на деяких жилках більше вказаного до 0,2 мм.


Огляд лісок для фідерів від таких виробників як: Formax, Preston, Browning, Toray, Vexter, Milo, Momoi і Jaxon ви можете подивитися в другій частині огляду лісок для фідера, який вийде пізніше. До зустричі на сайті "Рибалка на фідер"!

Залишайте свої коментарі, діліться досвідом і враженнями від використання лісок на фідері. Це допоможе іншим рибалкам робити більш правильний вибір.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Головна сторинка |   Карта сайту  |
Використання матеріалів сайту тільки з активним гіперпосиланням на сайт http://feeder.in.ua