Вівторок, 12 квітня 2011, 21:18

Гачки і повідці для фідера


Гачки для фідера.

Прив'язуємо гачок для фідера Під час риболовлі на фідер переважно використовуються гачки №10 - №18 по міжнародній системі нумерації. Більші і дрібніші гачки доводиться використати рідко.

Вибір розміру і форми гачка залежить від умов лову, виду і розміру риби, типу і величини наживки.

Чим поганіше клювання, тим більше прискіплива риба, і нам необхідно зробити своє оснащення ще більш непомітнішим. І доводиться ставити повідець більш тонкий, а гачок поменше. Але зі зменшенням гачка збільшується і можливість сходу риби.

гачки для фідера

Причому чим більше риба, тим вона менш прискіплива до розміру гачка.

Гачок для фідера має бути ідеально гострим. Хороший гачок з легкістю проколює опариша, або дряпає ніготь. Якщо є підозра на втрату гостроти, гачок краще замінити, тому що тупе жало гачка - це порожнє клювання.

Гачки для будь якого рибальства та і для фідера також, мають бути виготовлені з високоякісного правильно загартованого дроту. Товщина дроту буває різною. На тонких гачках черв'як, опариш, мотиль довго залишаються живими, притягаючи рибу. Але тонкий дріт з легкістю ріже губу рибі, що призводить до сходу. Особливо це помітно при далекому закиданні. Тому товщину гачка вибирайте середню, а краще потовще.

Популярні гачки для фідера таких виробників як Gamakatsu, Owner, Kamasan, Trabucco, Hayabusa.

На ринку є присутніми і підробки під відомі бренди, так що купуйте гачки в хороших магазинах, які дорожать своєю репутацією.


Повідці для фідера.

На жаль, годівниці для фідера і гачки це витратний матеріал. Обриви при ловлі на фідер звичайнісінька справа. Так що повідців для фідера треба буде в'язати багато і різних. Корисним буде знатиме основні риболовецькі вузли для прив'язки повідців та їх міцність.

Для повідців використовується якісна ліска з діаметром від 0,12 до 0,18

Міжнародна і вітчизняна нумерація гачків

Діаметр повідців для фідера підбирається залежно від розміру риби на яку ви націлені. Якщо це плітка, густера, тараня то діаметру 0,12-0,14 цілком вистачить.

Якісну ліску меншого діаметру знайти у продажу досить важко. Якщо об'єкт лову підлящ, лящ, великий карась то діаметр 0,16-0,18 оптимальний. У продажу є спеціальні повідцеві ліски різних фірм намотуванням по 20 - 25 метрів. Вони як правило кращої якості ніж подібна ліска у великих намотуваннях.

Для повідців до фідера підбирайте м'яку ліску, без пам'яті, з хорошим розривним навантаженням при найменшому діаметрі.

Багато рибалок віддають перевагу флюорокарбоновой ліски для повідців до фідера.

Основна її перевага перед звичайною ліскою це невидимість під водою і стійкість до стирання, що не мало важливе при лові на бровках, усіяних черепашками. Ну а недолік це жорсткість, порівняно мале розривне навантаження і більш висока ціна.

Середня довжина поводка для рибалки на фідер від 30 до 60 сантиметрів. Причому існує таке правило - чим слабкіше клювання, тим тонше і довше ставлять поводок на фідерне оснащення.

Так його довжина може досягати одного метра.

Повідець з гачком

Перед виїздом на риболовлю фідером, бажано зв'язати заздалегідь декілька видів повідців (а краще пару десятків) з різною довжиною, діаметром і різними гачками. Це заощадить дорогоцінний час на риболовлі і дасть можливість швидко пристосуватися під умови лову. Зберігати поводки зручно в спеціальній повідцівниці.

Повідці


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Головна сторинка |   Карта сайту  |
Використання матеріалів сайту тільки з активним гіперпосиланням на сайт http://feeder.in.ua